Nasıl Yapılır

Bakır Boru ve Ahşap Palet Parçalarıyla Laptop Masası Nasıl Yapılır

Son zamanların en moda sehpa modeli olup muhtemelen her mobilya firmasında satışı yapılmaktadır. Oturduğunuz koltuğun alt boşluğuna rahatlıkla girer ve koltuğunuza sırtınızı yasladığınız vakit hiç yorulmadan sehpa üzerini rahatlıkla kullanmanıza olanak tanır ama işin acı gerçeği ve bu sehpaların en büyük dezavantajı kızılay dağıtmış gibi herkeste tek tip sehpa olmasıdır. Bu sebepten bir miktar değişiklik ile bambaşka ve çok şık bakır boru ve ahşap palet parçalarıyla laptop masasının nasıl yapılacağına denk geldim ve hemen sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu arada kızılayın dağıttıklarında bir takımda kendi evimde var ve en kısa sürede kendime bu masadan yapacağım. Nasıl yapılacağını konuşmaya başlamadan önce gerekli malzemelerin bir listesini çıkaralım.

bakir-boru-ve-ahsap-palet-parcalariyla-laptop-masasi-nasil-yapilir-2

Malzeme Listesi

  • Bakır boru
  • Bakır dirsek
  • Ahşap tabla
  • Ahşap tabla için vida, zımpara, cila, boya vs. ve gerekli el aletleri

Evet başlıca malzeme listesini bu şekilde oluşturabiliriz. Hızlıca konuya girip nasıl yapılacağını anlatmaya başlayalım. Önce temin ettiğiniz bakır boruları ya önceden kestirmiş olmalısınız ya da bu boruları kesmek için “bakır boru kesici” ye ihtiyacınız olacak. Her neyse bu kısım belki biraz can sıkabilir ama çözeceğinize eminim. Gerekli ölçülerde ve sayıda temin ettiğiniz bakır boruları, boru çapına uygun dirseklerle montajını yapıyorsunuz ve sehpanızın taşıyıcı iskeleti hazır. Tablası için tercih sizin tabi ki. Belki tek parça masif bir çam kontrası da kullanabilirsiniz belki görsellerde ki gibi bir kaç parça ahşap parçasını bir araya getirerek tablanızı oluşturabilirsiniz. Tablanızı güzelce bir zımparalayıp zevkinize uygun bir renkli ahşap verniği ile boyadığınız vakit çok hoş bir sehpanın sahibi olacaksınız. Unutmadan ahşap tablanızı sehpa ayağına sabitlemeniz gerekiyor. Bunu da yine kullandığınız bakır borunun çapına uygun en minimum bakır kancaları kullanarak sabitleyebilirsiniz. Aşağıda konuyla ilgili bir kaç görsel daha mevcut.

bakir-boru-ve-ahsap-palet-parcalariyla-laptop-masasi-nasil-yapilir-1

bakir-boru-ve-ahsap-palet-parcalariyla-laptop-masasi-nasil-yapilir-4 bakir-boru-ve-ahsap-palet-parcalariyla-laptop-masasi-nasil-yapilir-5 bakir-boru-ve-ahsap-palet-parcalariyla-laptop-masasi-nasil-yapilir-1

Yorumlara Açığız