Dekorasyon Fikirleri

Genç Odası Duvar Süsleri Nasıl Seçilir?

Genç odası duvar süsleri, özellikle çocuğu olan her anne baba için büyük önem taşımaktadır. Genç odaları için duvar dekorasyonlarında pek çok farklı fikir kullanılabilmektedir. Böylelikle her gencin vakit geçirmekten büyük keyif alabileceği güzel odaları oluşturmak mümkün olabilmektedir.

Genç odalarının süslenmesi ve duvar dekorasyonlarının özenle yapılması kız ya da erkek çocukları için her şeyden önce iyi bir motivasyon kaynağı olmaktadır. Zevkle döşenmiş ve duvarları güzel olarak süslenmiş odalarda gençler, her zaman daha iyi zaman geçirmektedirler.

Bu yüzden her gencin odasının duvar süslemelerine özen göstermek gerekmektedir. Bu bağlamda genç odaları için yapılabilecek olan duvar süslemeleri şu şeklide sıralanmaktadır;

  • Genç odası duvarlarında led şeritli aydınlatmalar kullanmak
  • Genç odası duvarlarında tematik süsler kullanmak
  • Genç odası duvarlarında ahşap süsler kullanmak
  • Genç odası duvarlarını resimlerle, afişlerle ya da fotoğraflarla süslemek
  • Genç odası duvarlarını gençlerin kendilerinin boyamasına izin vermek
Genç Odası Duvar Süsleri Nasıl Seçilir?
Genç Odası Duvar Süsleri Nasıl Seçilir?

Genç Odası Duvarlarında Led Şeritli Aydınlatmalar Kullanmak

Genç odası duvar süsleri uygulamalarında, led şeritten aydınlatmalar kullanmak, gençlerin en çok sevdiği duvar dekorasyonlarından biri olmaktadır. Hazır olarak satın alınabilen bu led şeritler metre ile satılmakta olup, 1 metre ile 10 metre arası uzunluktaki led şeritler genç odalarının duvarlarını süslemek için kullanılabilmektedir.

Bu led şeritlerin lamba ışık renkleri gün ışığı, sarı ışık, mor ışık gibi benzeri renklerde olabilmektedir. Aynı zamanda hazır olarak satılan bu led şeritler pil ile ya da elektrikle çalışmakta olup, çok az elektrik tüketmektedirler. Genç odalarında çok hoş bir görüntü oluşmasını sağlayan led şeritli aydınlatmalara istenilen şekil ya da figür verilip, duvara bu şekilde asılabilmektedir.

Genç Odası Duvarlarında Tematik Süsler Kullanmak

Genç odası duvarlarında, hazır olarak satılan tematik süsleri kullanmak, özellikle son yıllarda genç odası duvar dekorasyonlarında en çok kullanılan yöntemlerden biri olmaktadır. Hazır olarak alınabilen bu süsler birçok konseptten oluşabilmektedir. Bu tematik süsler, kendinden yapışkanlı olup, duvarlara uygulaması da çok kolay olmaktadır.

En yaygın olarak kullanılanları ise çeşitli hayvan figürleri, ay ve gezegenler, kayan yıldızlar, süper kahramanların figürleri, bulut figürleri, çiçekli figürler ve kelebekler gibi benzeri tematik süsler olmaktadır. Bu süsler duvarlara rastgele ya da belirli bir düzen içerisinde kolaylıkla asılabilmektedir. Aynı zamanda bu tematik süslerin fosforlu olan modelleri ile de daha çarpıcı olan genç odası duvarı süslemeleri yapılabilmektedir.

Genç Odası Duvar Süsleri Nasıl Seçilir?
Genç Odası Duvar Süsleri Nasıl Seçilir?

Genç Odası Duvarlarında Ahşap Süsler Kullanmak

Gençlerin en çok sevdiği duvar süslemelerinden bir diğeri de, genç odası duvarlarında kullanılan ahşap süsler olmaktadır. Ahşap süslemeler ile genç odalarında sıcak ve ferah bir ortam kolaylıkla sağlanabilmektedir. Bu ahşap süslemelerin arkasında ise duvara kolay monte edilmesini sağlayan yapışkan bantlar bulunmaktadır.

Böylelikle istenen yere takılabilmekte, arzu edilirse yeri kolaylıkla değişebilmektedir. Ahşap süsler, hayvan figürleri, dekoratif desenler, çiçek desenleri gibi benzeri tasarımlara sahip olup, istenen her figürde ahşap süs bulmak mümkün olmaktadır.

Genç Odası Duvarlarını Resimlerle, Afişlerle ya da Fotoğraflarla Süslemek

Genç odası duvar süsleri uygulamalarında en iyi yöntemlerden bir diğeri de, genç odalarını gençlerin sevdiği afişlerle, resimlerle ve fotoğraflarla süslemek olmaktadır. Üstelik bu duvar süslemesini gençlerin kendileri de rahatlıkla yapabilmektedir.

Genç Odası Duvarlarını Gençlerin Kendilerinin Boyamasına İzin Vermek

Genç odası duvarlarını gençlerin kendilerinin boyamasına izin vermek, gençlerin kendi başlarına bir şeyler başarabilmesi açısından iyi bir uygulama biçimi olmaktadır. Böylelikle gençler kendi zevklerine uygun olarak emek verdikleri bir odada daha keyifli anlar geçirebilmektedirler.

Yorumlara Açığız