Perşembe, Nisan 15, 2021
More
  Dekorasyon2019'da Evinizi Yenilemek İçin 10 Dekorasyon Fikri

  2019’da Evinizi Yenilemek İçin 10 Dekorasyon Fikri

  2019 yılının ilk çeyreğini geride bırakmış, Nisan ayı ile bahara girmiş bulunmaktayız. Her yeni yılda ev yenileme gerekliliği tabi ki de yoktur. En azından büyük çaplı değişimler, ciddi maliyet gerektirdiği için her sene mobilya değiştirmek müsriflikten başka bir şey olmaz ama ufak tefek değişiklikler de insan her zaman ister. Nitekim bu tip değişiklikler insan psikolojisine de iyi gelir. Sonuç olarak ister büyük ister küçük çaplı olsun, ister bu sene isterseniz de seneye yada ne zaman istiyor olursanız olun evinizi yenilemek belirli zaman dilimlerinde iyidir ve iyi gelir. Bu minvalde irili ufaklı bir kaç ipucunu sizler için derlemek istedim. Sonuç olarak ortaya evinizi yenilemek için 10 dekorasyon fikri çıktı.

  1. Yeni Bir Tema Seçin

  Evinizi yenilemek için 10 dekorasyon fikri

  İster basit bir renk paleti isterse gerçek bir stil olsun, ilk iş temanızın seçimine odaklanmalısınız. Renk paleti seçiminde ise en iyi düzen 2-3 ana renkten oluşan paletten geçmektedir. Daha sonra ana renklere yakın tonları ilave edebilirsiniz. Eğer ki yapacağınız baştan aşağı kapsamlı bir iç mekan dekorasyon işi ise bir dekorasyon çetelesi hazırlayabilirsiniz.

  2. Eser İle Donatmak

  Evinizi yenilemek için 10 dekorasyon fikri

  Hemen kafanızı kaldırın ve etrafınızdaki duvarlara bakın! Ne kadar boş olduğunu fark edeceksiniz. Duvar dekorasyonu pek akla gelmez ve çoğunlukla ihmal edilir. Bu işi en sonda yapabilirsiniz orası ayrı ama unutmamakta yarar var. Bu konuda bir hayli makale yazdım. Okumanızı öneririm.

  3. Eşleştirme Yapın

  Farklı desene ve dokuları bir araya getirmekten korkmayın! İşin püf noktası, baskıların ve desenlerin bir birini tamamlamasını sağlamaktan geçiyor. Karışımdaki dengeyi sağlamak ise dikkat çekici ve etkili baskıların yanına ince veya düz seçenekleri dahil etmekten geçiyor

  4. Yeşili Sev! Doğayı Koru!

  Evinizi yenilemek için 10 dekorasyon fikri

  Bir alanı canlandırmanın en kolay yolu İsveçli bilim insanlarının da açıkladığı üzere yeşil bir bitki yerleştirmektir. İsveçli bilimciler işin şakası ama dekore edeceğiniz mekana katacağınız bitkilerle ortam enerjinizi bir hayli yükseltebilirsiniz.

  5. Bir Profesyonel Gibi Stil Katmak

  Evinizi yenilemek için 10 dekorasyon fikri

  Eğer ki amacınız bir miktar profesyonel tadında ev dekorasyonu yapmak ise işte size en büyük tüyoyu veriyorum. Tek sayılar… Genellikle iyi çalışır… Alışıla gelinmiş şey nedir? 6 kişilik yemek takımı, 2 tane tekli koltuk, simetrik ve benzer komidinler gibi… Lakin siz yemek masanızda 5 adet sandalye, farklı tip 2 komidin yerleştiriseniz etkisi vurucu olacaktır.

  6. Halı Serin

  Halılar hemen her alana rahatlık katar. Yalnızca bir dekorasyon objesi değildir. Aynı zamanda odanın estetiğine önemli bir karkıda bulunur. Doğru halı fazla kalıcı olmadan gerçekten çarpıcı bir ifade oluşturabilir. İşin püf noktası da halı seçerken, odanın büyüklüğüyle orantılı olduğundan emin olun.

  7.Aydınlatma Doğru Olsun

  Aydınlatma, davetkar bir ev yaratma konusunda göz önünde bulundurulması gereken en önemli faktörlerden biridir. Zemin ve masa lambaları, özellikle koridorları, yaşam alanlarını ve yatak odalarının şekillendirirken sıcak bir ortam yaratma için kolay bir yoludur.

  8. Parayı Büyükler İçin Harcayın

  2019 dekorasyonun özeti gibi

  Yani bütçenin büyük kısmı mutlaka mobilya grubuna ayrılmalı. Nitekim piyasa açısından tabiki de en pahalısı mobilyalar olacaktır. Lakin demek istedim kaliteden ödün vermemelisiniz. Mümkün olan en iyi kalitede olan mobilya en iyisidir. Kaliteli parçalar uzun ömürlü olur. Uzun ömürlü parçalar da kalitesiyle doğru orantılı olarak şık, zening, dekoratif, kullanışlı ve size göre benzersiz olacaktır. Değişiklikleri yastıklar, halılar, örtülerle sağlayabilirsiniz.

  9. Daha Az Daha Fazla

  Evinizi yenilemek için 10 dekorasyon fikri

  Minimalizm, basit ve ergonomik özellikleri ile sıcak bir stil oluşu, yaşanabilirlik seviyesini de arttırdığı için popülerliğini arttırmaktadir. Bu minvalde gereksiz ve modası geçmiş ev eşyalarını kaldırarak evinizi değiştirme fırsatı bulabilirsiniz. Kullanılabilir olanları, kaldırıp bir yerlere saklamaktansa illaki ihtiyaç sahibi olan birilerini bulmanız mümkün olduğunu düşünerek, onlara vermenizi öneririm…

  10. Birazda Banyo İçin Vakit Ayırın

  Evinizi yenilemek için 10 dekorasyon fikri

  Evinizi yenilemek için 10 dekorasyon fikri için son başlığım ise Banyo dekorasyonu ve banyolar ev dekorasyonunda en son gelen kısımdır. Bundan dolayı da son maddeye yerleştirdim. Çünkü aklınızda kalan en taze bilgi son madde olacak. Bundandır ki bence biraz üzerinde düşünülüp, ilgilenilirse banyoda da kendi kişiliğinize ve zevkinizi yansıtabilirsiniz.

  Bunu Gördün Mü?

  Satıştaki Ürünler

  Popüler Fikirler

  Öncesi Ve Sonrasıyla 15 Farklı Eski Eşya Yenileme Fikirleri

  Evinizde mutlaka eskimeye yüz tutmuş yada harbiden eskimiş eşyalarınız vardır. Hepsini atıp yenilerini alabilirsiniz. Hiç birini atmayıp öylece kullanmaya da devam edebilirsiniz yada sizler...

  Abone ol ve mağazadaki kampanyaları, blogdaki yazıları kaçırma!

  Düzenli olarak mağazamıza yeni ürünler geliyor. Çeşitli indirim ve kampanyalar yapıyor ve bolca dekorasyon fikirlerine yönelik makaleler yayınlıyoruz.