Dekorasyon Fikirleri

Ev Dekorasyonunu Tamamlamak İçin Gerekli 5 Detay – Her Dekorasyon Tarzına Uygun

ev dekorasyonunu tamamlamak icin 5 gerekli detay 4

Evlerinizin dekorasyonunu yapmak için ciddi enerji sarf edenlerden misiniz? Her şeyi düşündüm ama yine de bir şeyler eksikmiş gibi mi geliyor? O vakit ev dekorasyonunu tamamlamak için gerekli olan 5 detayı inceleyin. 5 madde de listelediğim gereklilikleri yerine getirirseniz ev dekorasyonu çalışmanız tamamlanmış olacaktır.

Bir birinden farklı tarzda birçok dekorasyon stilleri var. Haliyle herkesin kendine göre zevki de var. Demem o ki evinizin dekorasyon tarzı ne olursa olsun, her dekorasyon tarzına uygun, ev dekorasyonunu tamamlamak için gerekli detaylar olduğunu belirtmek istiyorum.

1. Kitaplar

ev dekorasyonunu tamamlamak

Roma filozofu Marcus Tullius Cicero, “Kitapsız bir oda ruhu olmayan bir beden gibidir” demiş. Kitapların asla modası geçmeyecek oluşu, temin edilmesinin kolay ve maliyetinin oldukça düşük oluşu, ev içinde de kolaylıkla yer değiştirilebilecek olmasından dolayı önemli ve tamamlayıcı dekorasyon aksesuarlarıdır. Gerek bir kitaplıkta, gerek bir duvar rafında, gerekse orta sehpa dekorasyonu yaparken kullanabilirsiniz. Bulunduğu odaya ruh ve enerji katacaktır.

2. Ortam Aydınlatması

ev dekorasyonunu tamamlamak

Ev için aydınlatma seçeneklerine gelince, pek çok insan derinlik sağlamayan, karakteri olmayan standart bir tavan armatürü kullanarak en büyük eksikliği, hemde büyük bir hata ile yapıyor. Tavan armatürü haricinde, odanın bir köşesine konumlandıracağınız bir yer apliği yada bir okuma lambası ve bu armatürlerin duvara yansıttığı dereceli ışığın ortama kattığı ambians ile ev dekorasyonunu tamamlamayı büyük ölçüde halletmiş olacaksınız.

3. Duvarlardaki Sanatsal Parçalar

ev dekorasyonunu tamamlamak

Boş duvarların ne derece sıkıcı olduğunu bir çok defa belirtmiş olmamdan dolayı bu konuyu çok fazla uzatmadan, kısaca boş duvarlarınız için mutlaka bir kaç parça tablo fikri bulun ve değerlendirin.

4. Dokular

ev dekorasyonunu tamamlamak

Dokular gözü çarpar. Dikkat çekicidir ve mutlaka dekorasyonun tamamlayıcı bir parçası olarak değerlendirilmelidir. Etkili bir örnek olması açısından uzun ve geniş yapraklı iç mekan bitkileri ile mekana çeşitlilik kazandırın. Bir başka etkili örnek ise rustik ahşap mobilyalar ve objeler ekleyerek dünyevi nesnelerin dekorasyonunuza katacağı ruh ile harikalar meydana gelecektir.

5. Tamamlayıcı Renkler

ev dekorasyonunu tamamlamak

Ev dekorasyonunu tamamlamak için gerekli bir diğer ve dikkate değer madde ise bir odanın eksiksiz hissettirmesini sağlamada muhtemelen en önemli faktör tamamlayıcı renklerdir. Evinizin rengine dikkat etmeden dekore ederseniz, çok ayrık ve muhtemelen çok çirkin hissedeceksiniz. Bundan kaçınmanın en kolay yolu, beyaz duvarlardan ve düz döşemelerden oluşan nötr bir zemin seçmek ve aksesuarların döşeme için sadece bir veya iki renk seçmektir.

Bir yanıt yazın