Perşembe, Ağustos 15, 2019
Ana Sayfa Dekorasyon Motivasyon İçin En Etkili Çalışma Odası Renkleri

Motivasyon İçin En Etkili Çalışma Odası Renkleri

Çok önemli bilgidir. Aşağıdaki renkler bilimsel açıdan değerlendirilmiş ve konsantrasyonu ve etkinliği geliştirdiği kanıtlanmıştır. Bana da düşen her zaman ki sizler işine yaraması amacıyla çalışma odası renkleri için bir derlemektir.

Renklerin konsantrasyonu, üretkenliği ve hayal gücünü doğrudan etkilediği bilinen bir durumdur. Bu nedenle evlerinizde kullanılan boyalar için uzun karar verme süreci geçiriyorsanız, aynı özeni ve dikkati çalışma odalarınız içinde vermelisiniz. Sonuçta çalışma odanızda bir takım çalışmalar gerçekleştirecek, bir şeyler üreteceksiniz. Bu nedenle ortaya çıkan ürünün ya da projenin en iyisi olmasını istiyorsanız aşağıdaki olması gereken çalışma odası renkleri arasından size en uygun olanı seçmelisiniz.

Monoton renkler doğrudan can sıkıntısına yol açar! Unutun gitsin!

Sakin bir alan olması için tek bir temel olmasına rağmen, beynin mümkün olduğu kadar aktif olması için bol bol kahve değil bir kaç parlak renk tonunu, çalışma odanızda bulundurmaya özen gösterin.

En Etkili Çalışma Odası Renkleri

Beyaz renkli çalışma odası, sakin bir ortam oluşturmanın anahtarıdır. Bu nedenle çalışma alanında belki duvarlar, belki masanız beyaz olabilir. Beyaz rengin insan üzerindeki etkisi gereği sakinleştiricidir. Böylelikle çalışma performansını artıracaktır. Çünkü çalışmanıza odaklanmanıza yardımcı olacaktır.

 Çalışma Odası Renkleri

Sarı renkli çalışma odası, düşünce netliğini artırmak için ideal bir ortam sağlar. Aynı zamanda sarı rengin insan üzerindeki etkisi gereği daha iyimser, optimist ve neşeli bir ortam oluşmasına katkı sağlar. Hal böyle olunca çalışma anları kaçınılmaz olarak eğlenceye dönüşecektir. Belki üniversite sınavına hazırlananlar için geçerli olmayabilir! Çünkü canlı bir renk olduğundan konsantrasyonu çabuk kaybetmeye meyilli olabilir. Bu nedenle abartılı olmadan dozunda kullanılmasında yarar vardır.

 Çalışma Odası Renkleri

Turkuaz renkli çalışma odası, hafızayı arttırmaya ve bilgiyi akılda kalıcı hale getirme konusundan bir etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Sakin ortamlar oluşturur ve hayal gücünü serbest bırakmaya yardımcı olur. Çünkü turkuaz, gökyüzünü ve bulutları anımsatır. Turkuaz, denizleri anımsatır. Gökyüzünün de denizinde insanda hayal kurdurma etkisi nasılsa duvarınızdaki turkuaz renkte işte o şekilde çalışmaktadır. Sanatsal faaliyetler, hayal gücünü ekstra çalıştırma ihtiyacı olan kişilerin düşünmesi gereken bir renktir.

 Çalışma Odası Renkleri

Pembe renkli çalışma odası, en ilham verici çalışma odası ve ortamı oluşmasına katkı sağlar. Özellikle açık tonlarda, gül tozu ve ince tonları gibi renkler tercih edilmelidir. Pembe rengin insan üzerindeki etkisi gereği bilişsel yeteneklerin geliştirmesinde ve üretkenliğin teşvikinde etkili renk olmaktadır. Pembenin bu tonlarını beyaz renk ile kombin ettiğinizde çalışma alanlarında huzur ve motivasyonu bir arada elde etmiş olursunuz.

Gerçek mavi renkli çalışma odası, tüm çalışma odalarının içinde barındırması gereken bir renktir. Bu renk doğası gereği strese karşı çok etkilidir. Sakin ve düzenli bir ortam oluşturmak istiyorsanız mavi rengini de düşünebilirsiniz. Sürekliliği sağlar. Motivasyonu artırır. Konsantrasyonu destekler.

Yeşil renkli çalışma odası, cazibe ve sükunetli bir ortamın sağlandığı anlamınına gelir. Bu nedenle çalışma köşesine yeşil renk eklemek onu daha çok istenen bir yer haline getirecektir. Yeşilin özellikle örnekteki gibi tonlarının insan üzerindeki etkisi gereği zihninizi temiz tutmanıza yardımcı olacaktır.

 Çalışma Odası Renkleri

Turuncu renkli çalışma odası, bol bol kafein alıp uyanık kalmak için içine kahve gibi etki yaratır. Turuncu rengin insan üzerindeki etkisi gereği ekstra aktif ve uyanık kalmaya yardımcı olur. Buna bağlı olarak daha uzun soluklu çalışmalar gerçekleştirilir. Ayrıca üretkenliği de teşvik eder.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Mecralarmız

18,320BeğenenlerBeğen
3,078TakipçilerTakip Et
50,405TakipçilerTakip Et
16TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

Mutfak Tezgahı Çeşitleri Nelerdir? Nasıl Seçilir? Nelere Dikkat Edilir?

Özellikle ev hanımlarının hayatlarının belki de yarısının geçtiği mahal tartışmasız mutfak olmaktadır. Mutfaklarında olmazsa olmazı mutfak tezgahıdır. Mutfak...

Çocuk Nevresim Takımı Seçmenin Huzurla Bir İlgisi Var!

Çocukların fiziksel ve ruhsal gelişiminde düzenli uykunun önemi yadsınamaz. Peki, ya uyku kalitesi? İşte bu noktada, en gelişmiş teknolojilerle üretilen, doğal, sağlıklı ve birbirinden güzel...

Evlerde Keyif Köşesi Hazırlama

İnsanlar ömürlerinin en güzel zamanlarını ve en uzun zamanlarını evlerinde geçirmektedirler. Bu sebep ile evi ve eşi ile ilgili bir sorunu bulunmayan kişiler sürekli evlerine...

Oturma Odası Dekorasyonunu Yenilemek İsteyenlere Özel Püf Noktaları

Akşamları ailece toplandığınız, bazen hep birlikte film izlediğiniz, bazen bol kahkahalı sohbetler ettiğiniz, en önemlisi de evinizdeki huzuru derinlemesine hissettiğiniz başlıca yer şüphesiz oturma...

Çocuk Odası Düzenlerken Yapılan Hatalar

Çocuk odaları, bir evin belki de en çok önemsenmesi gereken yerleri arasında yer alır. Hal böyle olunca üzerinde uzunca bir süre düşünmek ve bu...

Evinizi Aydınlatacak Avize Modelleri

Avize seçimi evin dekorasyonunu en öne çıkaran odadaki görsel güzelliği sağlayan ve evin ambiyansı en çok değiştiren aksesuarlardan biridir. Çok pahalı lüks bir avize çok...