Çarşamba, Aralık 11, 2019
More
  Ana Sayfa Dekorasyon Motivasyon İçin En Etkili Çalışma Odası Renkleri

  Motivasyon İçin En Etkili Çalışma Odası Renkleri

  Çok önemli bilgidir. Aşağıdaki renkler bilimsel açıdan değerlendirilmiş ve konsantrasyonu ve etkinliği geliştirdiği kanıtlanmıştır. Bana da düşen her zaman ki sizler işine yaraması amacıyla çalışma odası renkleri için bir derlemektir.

  Renklerin konsantrasyonu, üretkenliği ve hayal gücünü doğrudan etkilediği bilinen bir durumdur. Bu nedenle evlerinizde kullanılan boyalar için uzun karar verme süreci geçiriyorsanız, aynı özeni ve dikkati çalışma odalarınız içinde vermelisiniz. Sonuçta çalışma odanızda bir takım çalışmalar gerçekleştirecek, bir şeyler üreteceksiniz. Bu nedenle ortaya çıkan ürünün ya da projenin en iyisi olmasını istiyorsanız aşağıdaki olması gereken çalışma odası renkleri arasından size en uygun olanı seçmelisiniz.

  Monoton renkler doğrudan can sıkıntısına yol açar! Unutun gitsin!

  Sakin bir alan olması için tek bir temel olmasına rağmen, beynin mümkün olduğu kadar aktif olması için bol bol kahve değil bir kaç parlak renk tonunu, çalışma odanızda bulundurmaya özen gösterin.

  En Etkili Çalışma Odası Renkleri

  Beyaz renkli çalışma odası, sakin bir ortam oluşturmanın anahtarıdır. Bu nedenle çalışma alanında belki duvarlar, belki masanız beyaz olabilir. Beyaz rengin insan üzerindeki etkisi gereği sakinleştiricidir. Böylelikle çalışma performansını artıracaktır. Çünkü çalışmanıza odaklanmanıza yardımcı olacaktır.

   Çalışma Odası Renkleri

  Sarı renkli çalışma odası, düşünce netliğini artırmak için ideal bir ortam sağlar. Aynı zamanda sarı rengin insan üzerindeki etkisi gereği daha iyimser, optimist ve neşeli bir ortam oluşmasına katkı sağlar. Hal böyle olunca çalışma anları kaçınılmaz olarak eğlenceye dönüşecektir. Belki üniversite sınavına hazırlananlar için geçerli olmayabilir! Çünkü canlı bir renk olduğundan konsantrasyonu çabuk kaybetmeye meyilli olabilir. Bu nedenle abartılı olmadan dozunda kullanılmasında yarar vardır.

   Çalışma Odası Renkleri

  Turkuaz renkli çalışma odası, hafızayı arttırmaya ve bilgiyi akılda kalıcı hale getirme konusundan bir etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Sakin ortamlar oluşturur ve hayal gücünü serbest bırakmaya yardımcı olur. Çünkü turkuaz, gökyüzünü ve bulutları anımsatır. Turkuaz, denizleri anımsatır. Gökyüzünün de denizinde insanda hayal kurdurma etkisi nasılsa duvarınızdaki turkuaz renkte işte o şekilde çalışmaktadır. Sanatsal faaliyetler, hayal gücünü ekstra çalıştırma ihtiyacı olan kişilerin düşünmesi gereken bir renktir.

   Çalışma Odası Renkleri

  Pembe renkli çalışma odası, en ilham verici çalışma odası ve ortamı oluşmasına katkı sağlar. Özellikle açık tonlarda, gül tozu ve ince tonları gibi renkler tercih edilmelidir. Pembe rengin insan üzerindeki etkisi gereği bilişsel yeteneklerin geliştirmesinde ve üretkenliğin teşvikinde etkili renk olmaktadır. Pembenin bu tonlarını beyaz renk ile kombin ettiğinizde çalışma alanlarında huzur ve motivasyonu bir arada elde etmiş olursunuz.

  Gerçek mavi renkli çalışma odası, tüm çalışma odalarının içinde barındırması gereken bir renktir. Bu renk doğası gereği strese karşı çok etkilidir. Sakin ve düzenli bir ortam oluşturmak istiyorsanız mavi rengini de düşünebilirsiniz. Sürekliliği sağlar. Motivasyonu artırır. Konsantrasyonu destekler.

  Yeşil renkli çalışma odası, cazibe ve sükunetli bir ortamın sağlandığı anlamınına gelir. Bu nedenle çalışma köşesine yeşil renk eklemek onu daha çok istenen bir yer haline getirecektir. Yeşilin özellikle örnekteki gibi tonlarının insan üzerindeki etkisi gereği zihninizi temiz tutmanıza yardımcı olacaktır.

   Çalışma Odası Renkleri

  Turuncu renkli çalışma odası, bol bol kafein alıp uyanık kalmak için içine kahve gibi etki yaratır. Turuncu rengin insan üzerindeki etkisi gereği ekstra aktif ve uyanık kalmaya yardımcı olur. Buna bağlı olarak daha uzun soluklu çalışmalar gerçekleştirilir. Ayrıca üretkenliği de teşvik eder.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Sosyal Mecralarmız

  18,190BeğenenlerBeğen
  5,363TakipçilerTakip Et
  81,501TakipçilerTakip Et
  140TakipçilerTakip Et

  Son Yazılar

  Boru Raf Ayağı İle Duvar Rafı Nasıl Yapılır?

  Yanlış duymadınız! Metal boru raf ayağı...! Malum, bildiğiniz metal su boruları ile duvar rafları yapmak için bir kaç örnek fikir ve nasıl...

  Endüstriyel Boru Raf Ayakları İle Yapabileceğiniz Raf Örnekleri

  Onlara kimileri döküm demir boru, kimleri pik boru, su borusu ya da endüstriyel boru diye tarif ediyorlar. Hiç fark etmez ve şüphe...

  Metal Su Borusu İle Çalışma Masası Nasıl Yapılır?

  Evet yanlış duymadınız. Metal su borusu ile... Sizlerle pratik ve çok düşük maliyetlerde hem de çok uzun süre kullanabileceğiniz bir çalışma masası...

  Ağaç Kütüğü ve Kozalak İle Yılbaşı Dekorasyonu İçin Fikirler 2020

  Kısa bir süre önce yılbaşı dekorasyonu için kolaylıkla yapabileceğiniz kendin yap süs fikri paylaşmıştım. Şimdi de evlerinizde ve diğer bir çok mekanlarınız...

  Dilimlenmiş Ağaç Kütüğü Ve Mumlarla Yılbaşı Süsü Nasıl Yapılır? En Kolay Yılbaşı Süsü –...

  Yıl bitiyor ve yeni yıla sayılı zaman kaldı. Yeni yılı, yılbaşı gecesini kutlayanlardan iseniz, yılbaşını evlerde geçirenlerden iseniz, evlerinde ailenizle, sevdiklerinizle ya...

  2020 Yılı Ev Dekorasyonu Fikirleri – Benzersiz Dekor Önerileri

  Koca bir yılı daha geride bırakıyoruz. Bu sene Estetikev'in 5. senesi olduğu için her sene yayınladığım yıllık dekorasyon rehberini bu kez çok...