Genel

Yılbaşı Mum Konseptleri

yılbaşı mum konseptleri

Yeni yılın yaklaşması ile birlikte yılbaşı dekorlarını incelemek ve bu dekorların yılbaşı mum konseptleri gibi kategorilerine de göz atmadan gitmek olmaz. Her yeni yılın gelişi, yeni bir yılın başlangıcı hepimiz için farklı umutlar demektir. Yegâne yeni yılın kutlanıyor olmasının amacı geçmiş yılda ki bütün olumsuzlukları geçmişte bırakıp yeni yılda olacak olan güzelliklere inancımızın göstergesidir.

Biz yeni bir yıla adım adım yaklaşırken sevdiklerimizin yanımızda olduğu bir ortamın eşsiz güzellik de olmasını ve dekor olarak da içimizi ısıtacak bir ortam olmasını tercih ederiz. İşte bu eşsiz ortamı yakalamak ve o an için farklılıklar yaratmak için estetik evin dekor ürünlerine göz atabilirsiniz.

Nasıl Bir Mum Dekorasyonu Ortamı Farklılaştırır?

Birbirinden eşsiz görünüş ve koku da yılbaşı mum konseptleri tercih edebilirsiniz. Yılbaşı mumları evinizin genel dekorasyonuna uygun olmalı ve buna göre mumlar tercih etmelisiniz

Peki, Nasıl yılbaşı mum çeşitleri var;

  • Kütük dilimli blok mum
  • Kütük dilimli ağaç dalı çelenkli 3’lü blok mum
  • Kütük dilim üzerine ekose kurdeleli 4’lü blok mum
  • Peri ledli yılbaşı dekorlu blok mum
  • Hasır ipli ağaç dallı Blok mum
  • Cam bardak mumu
  • Yılbaşı aranjmanlı kütük üzerine mum

Tercih edeceğiniz mum gerek kokusu ile gerek tek başına evinize sağlayacağı yum ile ortamı farklılaştırabilir. Fotoğraflar da en önemli rol detaylarındır. Sizde fotoğraflarınızı yılbaşı mumları ile detaylandırabilirsiniz.

yılbaşı mum konseptleri
yılbaşı mum konseptleri

Mum Dekorasyonunu Nasıl Kullanabilirim?

Öncelikle yılbaşında mum dekorasyonunu kullanacak iseniz bir konsept belirleyip o konsepte uygun mumlar tercih etmelisiniz. Eğer rastgele bir tercih yapacak olursanız mumlarınız fark edilmeyebilir veya aksine daha çok göze batabilir. Bunun için ilk önceliğimiz bir konsept belirlemek olmalı. Belirlenen konsepte ve o konseptin yarattığı ortama uygun bir mum kokusu tercih edebilirsiniz.

Genellikle yılbaşı konseptinde mumlar çok arka plana atılsa da aslında ortamı farklılaştıran bir dekor ürünüdür ve ortama ayrıcalık katar. Mum dediğimiz zaman akla direk romantik bir yemek veya bir doğum günü gelse de mumlar her ortamda farklı şekilde kullanılır. Tabi ki öncelik her zaman bir konsept belirlemek olmalıdır.

Mum İle Nasıl Bir Yılbaşı Konsepti Yapabilirim?

Konsept tasarımdır, tamamen yaratıcılık ve tarz anlayışı olmakla birlikte tek başımıza veya da bir grup ile belirlenebilecek bir kavramdır. Yılbaşı konseptini dekoratif ürünler, renkler, giyilecek kıyafetler, evde ki eşyalar, yeme ve içme, sunumlar, müzikler, kokular ve birçok faktör belirler. Konsepte en belirleyici şey kullanılan dekoratif ürünlerdir. Örneğin dekoratif ürün olarak kütüklü led ışıklı blok mum, yeni yıl süsleri (yeşil, kırmızı, mavi, altın sarısı) kullanıyorsanız bu konsept de ki renkleriniz belliyken araya turuncu bir ağaç veya turuncu bir perde konsepti biraz karıştıracaktır.

Konsept de renk uyumu oldukça önemli rol oynar ve kullanılan her dekorun bir biri ile bağlantılı olması gerekir. Aynı zaman da rahatsız etmeyecek azlıkta veya çoklukta kullanılıp göz zevkine hitap edecek bir konsept havası yaratması gerekir. Nitekim herkes yeni yıla gireceği ortamın her anlamda kusursuz ve detaylarının çarpıcı olmasını ister. Hem iç huzur olarak hem de ortamı fotoğraflayıp eşsiz anılar yaratmak adına dekorlar önemli diyoruz.

Başka Ne Tür Dekorlar Satın Alabilirim?

Elbette ki mumlar daha doğrusu dekoratif mumlar önemli bir ayrıntıdır. Mumu rastgele koymak yerine dekor olarak dekoratif raflar satın alabilir ve mumlarınızı konseptinize göre raflarınız da sergileyebilirsiniz. Elbette ki estetik evin şimdilik önceliği yılbaşını karşılamak olsa da daha sonra da dekorlarınızı önemli ve özel günlerde kullanabilirsiniz.

Estetik evin farkı ürünlerin doğal ve el yapımı olmasıdır. Mumdan, yılbaşı süslerine, dekoratif rafa, dekoratif raftan mobilyaya kadar ister eviniz için isterseniz de sevdiklerinize hediye olarak cazip fiyatlarla satın alabilirsiniz. Öncelik yılbaşı olsa da geniş çaplı dilediğiniz zaman kullanmak için dekor tercihlerinize buradan göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın