Pratik Ev Dekorasyonu

En Farklı 10 Duvar Boyama Fikirleri

En Farklı 10 Duvar Boyama Fikirleri

Duvar boyama fikirleri, duvarlarda farklı ve estetik duvar dekorasyonları isteyen kişiler tarafından en çok araştırılan konulardan biri olmaktadır. Farklı duvar boyama fikirleri ve teknikleri, sıradan bir duvarı göz alıcı bir hale döndürmek için en iyi yöntemlerden olmaktadır. Bu bağlamda uygun olan teknikle ve boya çeşitleri ile istenen tarzlarda duvar boyamaları yapmak her zaman mümkündür. En farklı 10 duvar boyama fikirleri ise şunlar olmaktadır;

  1. Havlu İle Duvar Boyama
  2. Duvar Kâğıdı Fırçası İle Duvar Boyama
  3. Naylon İle Duvar Boyama
  4. Sprey Boya İle Duvar Boyama
  5. Sünger İle Duvar Boyama
  6. Metalik Boya Kullanarak Duvar Boyama
  7. Bantlama Yöntemi İle Duvar Boyama
  8. Şablon İle Duvar Boyama
  9. Çizgileme Yöntemi İle Duvar Boyama
  10. Desenli Rulo İle Duvar Boyama
En Farklı 10 Duvar Boyama Fikirleri
En Farklı 10 Duvar Boyama Fikirleri

Havlu İle Duvar Boyama

Havlu ile duvar boyama tekniği, iç mekân dekorasyonlarında sıklıkla yapılan bir uygulamadır. Bu uygulamada eski bir havlu, tişört ya da bez kullanılabilmektedir. Havlu ile duvar boyama işlemini yapabilmek için öncelikle duvarların arzu edilen renkte bir boya ile boyanması gerekmektedir. Boyama işlemi bitince, duvar renginden bir ton koyu boya ve bir havlu yardımı ile duvarlara istenen desenler yapılmaktadır. Bu işlemde havlu, rulo olarak kullanılabildiği gibi isteğe göre farklı şekillerle de havlu ile boya tatbiki olabilmektedir.

Duvar Kâğıdı Fırçası İle Duvar Boyama

Duvar boyama fikirleri içinde en iyi yöntemlerden birisi de duvar kâğıdı fırçası ile duvar boyama olmaktadır. Bu uygulamada duvar kâğıdı fırçası yerine, çalı süpürgesi de kullanılabilmektedir. Duvar kâğıdı fırçasını ya da çalı süpürgesini aşağı, yukarı, sağa ya da sola doğru hareket ettirerek boyayı sürmek gerekmektedir. Böylelikle iç ve dış mekân dekorasyonlarında çok şık ve estetik görüntüler elde etmek mümkün olmaktadır.

Naylon İle Duvar Boyama

Naylon ile yapılan duvar boyama tekniğinde, naylonun kırıştırılarak duvar boyasının sürülmesi lazımdır. Burada dikkat edilmesi gereken tek nokta her boyama adımında, yeni bir naylon kullanılması olmaktadır.

Duvar Boyama Fikirleri
Duvar Boyama Fikirleri

Sprey Boya İle Duvar Boyama

Sprey boya ile duvarları boyamak, hem en iyi yöntemlerden biri olup, hem de en iyi görüntülerin elde edilmesini kolaylıkla sağlamaktadır. Hazır olarak satılan sprey boyalarla duvarlar her çeşit renge boyanabilmektedir. Üstelik sprey boyaların kullanım kolaylığından dolayı, boyama işlemi daha çabuk bitmektedir.

Sünger İle Duvar Boyama

Özellikle tuğla görünümlü duvarlar elde edebilmek için sünger ile duvar boyama yapılmaktadır. Dekorasyonlarda sıklıkla kullanılan bu yöntemde, boyaya batırılan sünger ile istenen desenlerde duvar boyamaları yapılabilmektedir.

Metalik Boya Kullanarak Duvar Boyama

Metalik boya kullanarak duvar boyama, modern dekorasyonlarda en çok uygulanan tekniklerden biri olmaktadır. Duvarlarda metalik boya kullanımı, duvarların tamamından metalik bir ışıltı elde edilmesini sağlamaktadır.

Bantlama Yöntemi İle Duvar Boyama

Maskeleme bantları kullanılarak yapılan bu teknikte, hayal gücüne bağlı olarak her çeşit desen yapılabilmektedir. Özellikle bu yöntemle duvarlarda geometrik şekiller daha çok yapılmaktadır.

Şablon İle Duvar Boyama

Şablon ile duvar boyamada hazır şablonlar kullanılabildiği gibi A4 kâğıda çizilmiş olan figürlerde kullanılabilmektedir. Bu yöntemle puantiyeli, dama taşlı ya da kalpli figürler duvarlara rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Çizgileme Yöntemi İle Duvar Boyama

Duvar boyama fikirleri arasında, en çok tercih edilen teknikler arasında çizgileme yöntemi ile duvar boyama yer almaktadır. Bu teknikle duvara dikey, yatay, kalın ya da ince çizgiler halinde boyama yapılmaktadır.

Desenli Rulo İle Duvar Boyama

En eğlenceli boyama yöntemlerinden biri olan desenli rulo ile duvar boyamada, hazır olarak satılan desenli rulolar kullanılmaktadır. Bu desenli ruloları, istenen her şekilde bulmak mümkün olmaktadır.

Yorumlara Açığız