Dekorasyon Fikirleri

Dekoratif Duvar Aksesuarları Önerileri

Dekoratif Duvar Aksesuarları Önerileri

Dekoratif duvar aksesuarları, bir mekânın dekorasyonunda çok önemli yer tutan öğeler olmaktadır. Bir eve ilk girildiğinde ilk göze çarpan ayrıntılardan biri olan duvarların süslenmesi ve dekorasyonu her zaman büyük önem taşımaktadır. Bu yüzden duvar aksesuarlarının uygun bir biçimde kullanılması gerekmektedir.

Dekoratif duvar süslemeleri çeşitleri oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olup, her zevke ve her dekorasyon modeline uygun olan duvar aksesuarları bulunmaktadır. Bunlara bağlı olarak duvar dekorasyonlarında uygulanabilecek dekoratif duvar aksesuarı önerileri ve dikkat edilmesi gerekenler şunlar olmaktadır;

  • Duvar Taş Döşeme Uygulamaları
  • Dekoratif Yatak Odası Duvar Aksesuarları
  • Dekoratif Çocuk Odası Duvar Aksesuarları
  • Dekoratif Mutfak Duvar Aksesuarları
Dekoratif Duvar Aksesuarları Önerileri

Duvar Taş Döşeme Uygulamaları

Bir mekânın güzel gözükmesinden en etkili olan yollardan birisi de duvar dekorasyonlarında taş döşeme uygulamalarının kullanılması olmaktadır. Dekoratif olan duvar aksesuarları içinde taş döşeme uygulamasını iki şekilde tatbik etmek mümkündür. Bunlardan birincisi kendinden yapıştırmalı olan taş döşeme duvar kâğıtları olmaktadır. Bu taş döşeme desenli duvar kâğıtları ile bir ustaya gerek kalmadan duvar süslemeleri yapılabilmektedir.

Dekoratif duvar aksesuarları uygulamalarında salon, mutfak, yatak odası ya da diğer odaların duvarları için hazır taş döşeme duvar kâğıtları kullanılabilmektedir. Uygulama esnasında dekoratif taş döşeme duvar kâğıtları, arzuya bağlı olarak tek duvara ya da birkaç duvara tatbik edilmektedir. İkinci ve daha pahalı olan yöntem ise yine tek duvarı ya da bütün duvarları dekoratif taşlarla döşemek olmaktadır. Doğal taşlarla olan döşemelerde tuğla, patlatma taş ya da beyaz kırma taşlar en çok tercih edilenler olmaktadır.

Dekoratif Yatak Odası Duvar Aksesuarları

Yatak odaları için dekoratif süslemelerden en iyilerinden biri fotoğraflarla duvarları dekore etmekdir. Bu uygulama ile tamamen kişilerin beğenisine uygun olan tasarımlar kolaylıkla yapılabilmektedir. Bu fotoğraflar çerçeveler halinde duvara asılabildiği gibi hazır satılan fotoğraf panoları ile de bu duvar süslemesleri olabilmektedir. Ahşap ve led ışıklı olan fotoğraf panelleri en çok kullanılan yöntem olmaktadır.

Dekoratif duvar aksesuarları için bir diğer öneri de tek duvarda, 3D duvar kâğıtları kullanmaktır. Çok hoş temalara sahip olan 3D duvar kâğıtları genellikle kendinden yapıştırmalı olarak imal edilmekte ve duvara uygulaması çok pratik olmaktadır. 3D olarak satılan bu duvar kâğıtları; manzara resimleri, soyut resimler, uzay resimleri, şehir manzaraları ya da buna benzer tasarımlardan oluşmaktadır.

Dekoratif Duvar Aksesuarları Önerileri

Dekoratif Çocuk Odası Duvar Aksesuarları

Çocuk odası duvar dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden birisi, çocukların zevklerine uygun olan duvar süslemelerini yapmaya özen gösterilmesi gerekliliğidir. Çünkü çocukların mutlu olamayacağı oda süslemeleri onlara psikolojik olarak zarar verebilmektedir. Bu yüzden bu süslemelerin çocuklarında fikri alınarak yapılması lazımdır. Çocukların sevdiği karakterlerden oluşan duvar kâğıtları, ahşap dekorlar ya da stickerlarla yapılan süslemeler en iyi önerilerden olmaktadır. Yaşı küçük olan çocukların duvar süslemelerinde ise fazla ve karışık renkli olan duvar dekorasyonlarından uzak durulması en iyi yol olmaktadır. Çocuk odaları duvar aksesuarları içerisinde en iyi fikirlerden bir diğeri de, çocukların kendi yaptıkları resimlerle duvarların süslenmesidir.

Dekoratif Mutfak Duvar Aksesuarları

Dekoratif mutfak duvar aksesuarları seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, mutfakta kullanılan dekorasyonla uyum sağlaması olmaktadır. Mutfak duvarları dekorasyonunda en iyi önerilerden biri duvarların belli yerlerine çiçek asmak olmaktadır. Bu çiçekler hazır olan asmalı saksılarla sergilenebilmekte ve uygulama esnasında canlı ya da cansız olan çiçekler kullanılabilmektedir. Böylelikle bu yöntemle, bütün mutfak dekorasyon çeşitleri ile uyum sağlayan dekoratif duvar süslemeleri yapılabilmektedir.

Yorumlara Açığız