Dekorasyon Fikirleri

En Pratik Duvar Rafı Dekorasyonu Fikirleri

En Pratik Duvar Rafı Dekorasyonu Fikirleri

Duvar rafı dekorasyonu, bir evde en güzel seçeneklerle yapılabilen bir uygulama olmaktadır. Duvar rafları ile pek çok farklı tasarımı içeren duvar dekorasyonları yapılabilmektedir. Duvar raflarının kullanım yerleri ise salonlar, çocuk odaları, çalışma odaları, yatak odaları, oturma odaları, mutfaklar ve banyolar olmaktadır.

Duvar rafları kullanıldığı alanların daha şık gözükmesine katkı sağlarken, aynı zamanda diğer dekorasyon aksesuarlarının, eşyaların depolamasında ve sergilenmesinde de büyük faydalar sağlamaktadır. Bunlara bağlı olarak en pratik olan duvar rafı dekorasyonu fikirleri şunlar olmaktadır;

Duvar Rafı Dekorasyonu
Duvar Rafı Dekorasyonu

Salon İçin Duvar Rafı Dekorasyon Fikirleri

Salonlarda duvar rafı kullanımı, iç mekân dekorasyonlarında sıklıkla yapılan uygulamalardan biri olmaktadır. Salonlarda özellikle tv’lerin olduğu duvarda raf sistemlerini kullanmak oldukça şık görünümlerin elde edilmesini sağlamaktadır.

Bunun yanı sıra salonlarda kullanılan dolapların üstlerindeki duvara monte edilen duvar rafları da güzel gözükmektedir. Niş bulunan salonlarda, duvar rafları ile nişlerin birlikte olduğu tasarımlarda en iyi duvar rafı fikirlerinden olmaktadır. Salon duvarlarına monte edilen duvar raflarında çiçekler, kitaplar, dekoratif aksesuarlar, fotoğraflar ve biblolar gibi benzeri her türlü eşya sergilenebilmektedir.

Banyo İçin Duvar Rafı Dekorasyon Fikirleri

Banyoda kullanılan duvar rafları, özellikle havlular, şampuanlar, makyaj malzemeleri, deterjanlar ve sabunlar gibi benzeri banyo malzemelerini depolamak için kullanılmaktadır. Banyo duvarlarının tekine ya da birkaç duvara duvar rafı monte edilebilmektedir. Kullanım amacına göre istenen boyutlarda ve renklerde duvar rafı tercih edilebilmektedir. Banyoda kullanılan duvar raflarının en iyi tarafı ise banyoda oluşan gereksiz kalabalıkların toparlamasını sağlaması olmaktadır.

Mutfak İçin Duvar Rafı Dekorasyon Fikirleri

Bir evin en çok kullanılan alanlarından biri olan mutfakta duvar rafı dekorasyonu yapmak, mutfakta kullanılan pek çok eşyanın pratik bir şekilde depolanmasını sağlamaktadır. Mutfak aksesuarları ve eşyaları,  duvara monte edilen raflarda sergilenerek daha güzel ve modern bir mutfak havası oluşturulabilmektedir.

Genel mutfak dekorasyonuna uygun olarak seçilen ve duvara monte edilen raf modellerinde en çok tabaklar, baharatlar, bardaklar ya da çiçekler konulabilmektedir. Mutfak duvarları için hazır olan raf sistemleri kullanılabildiği gibi ahşap kasa asarak ya da eski merdivenleri duvara monte ederek çok şık ve güzel mutfak duvar rafları elde edilebilmektedir.

Duvar Raf Dekorasyonları

Yatak Odaları İçin Duvar Rafı Dekorasyon Fikirleri

Duvar rafı dekorasyonu, evdeki yatak odalarında da en çok yapılan dekorasyon çeşitlerinden biri olmaktadır. Yatak odaları için birçok farklı duvar rafı fikri bulunmaktadır. Bunlardan en çok tercih edileni ahşap ve led ışıklı olan hazır duvar rafları olmaktadır. Bu raf sistemleri ile fotoğraflar sergilenerek, yatak odalarında daha sıcak bir hava oluşturulması sağlanabilmektedir. Yatak odası duvar rafı dekorasyonlarında en sık kullanılan fikirlerden bir diğeri de, duvar rafı olarak gizli bağlantılı olanları seçmektir.

Çalışma Odaları İçin Duvar Rafı Dekorasyon Fikirleri

Çalışma odalarında duvar rafları seçiminde uzun olan raflar, en kullanışlı olan fikirlerden biri olmaktadır. Aynı zamanda köşe duvar rafları da çalışma odalarının hem daha geniş gözükmesini sağlamakta, hem de daha çok eşyanın depolanmasına yardımcı olmaktadır. Çalışma odalarında tek duvarı kaplayacak şekilde hazır raf sistemlerinin kullanımını da en çok tercih edilen uygulamalardandır.

Çocuk Odaları İçin Duvar Rafı Dekorasyon Fikirleri

Duvar rafı dekorasyonu için çocuk odaları için en kullanışlı olan fikirlerden birisi; duvar rafları, duvar stickerları ve renkli duvar kâğıtları ile beraber yapılan tasarımlar olmaktadır. Böylelikle çocukların odalarında daha iyi zaman geçirmeleri ve huzurlu olmaları sağlanabilmektedir. Çocuk odalarına duvar raflarını monte etmeden önce çocukların fikirlerinin alınarak yapılması, her zaman için onların zevkine de uygun olan dekorasyonların gerçekleşmesine yardımcı olmaktadır.

Yorumlara Açığız