Dekorasyon Fikirleri, Konsept Dekorasyon Fikirleri

4 Farklı Ekstra Modern Mutfak Tasarımı Fikirleri

ekstra modern mutfak tasarımı 7

Sizlere çok beğenerek derlediğim 4 farklı ve ekstra modern mutfak tasarımı fikirlerini göstermek istiyorum. Hanımlar bu mutfak tasarımları aklınızı başınızdan alabilir! Göze çarpan ve alışıla gelmemiş renk şemaları, ileri görüşlü ve estetik çizgilerde tasarımlar, bu mutfak tasarım fikirlerini uzun süre eşsiz ve benzer kalmasını sağlayacak.

Mevzu hakkında bir miktar yorum ve görüşlerimi aktarmak isterim. Beyazın inkar edilmemesine rağmen hala mutfakta popüler bir renk seçimi olsa da, artık bir çok modern tasarım mutfaklar, renk, doku ve cila gibi kriterlerde güçlü bir değişime doğru gidiyor. Nitekim bizim piyasadaki mahalle arası mutfakçılar, sunta üzerine yapıştırma levhalarla dolap yapmaya devam ediyor olsa da, bizim esnafların esasında kar marjının çok yükseklerde olma beklentisi olmasa, daha kaliteli ürünler kullanmamız kaçınılmaz olur. Biliyorum! Masif bir levhanın kaç para olduğunu biliyorum!

Ve bir de mutfak anlayışımız giderek değişiyor. Nasıl mı? Yeni mutfak tasarımları ki bunun içinde dairenin mimari planı ve ebatları da var; daha çok yaşam alanına dönüşmeye başlamış durumda. Bir nevi oturma odasını mutfaklar içine taşımaya başladık. Bu minvalde sizler için derlediğim bu 5 farklı ekstra modern mutfak tasarımları, belki bir sonraki mutfağınızın nasıl olacağına dair birer ilham kaynağı olacak. Unutmayın!

Bir şeylerin zengin gözükmesi için çok para harcamanıza gerek yoktur. Önemli olan bir biri ile olan uyumudur.

MODERN MUTFAK TASARIMLARI

JAPANDİ MUTFAK TASARIMI

Bir kaç yıl önce japandi bir iç mekan eğilimi olarak ortaya çıkmıştı. Bu stil iskandinav tasarımı minimalizmini Japon wab-sabi prensibi ile birleştiriyor. Net ve keskin çizgiler, ağartılmış meşe ve mermer uyumuna dikkat edin!

ekstra modern mutfak tasarımı
ekstra modern mutfak tasarımı

PİRİNÇ VE PEMBE

Örnekte pirinç mutfak dolabı kapakları belki tamamen tasarım olması açısından abes durmuyor olsa da gerçek hayatta çok çalışmaz. Fakat benim burada dikkat çekmek istedim şey, sarı pirinç malzeme ile pembe renkli yüzey arasında ahenk! Pembe bir mutfak tezgahı çokta cesaret edilecek bir şey değil ama onunla uyumu yakalayacak parçaları bir araya getirebilirseniz ki bunu eviye bataryası, kapı ve çekmece kolları ve armatürler de pirinç görünümlü objeler kullanabilirsiniz.

ekstra modern mutfak tasarımı
ekstra modern mutfak tasarımı 4

AHŞAP PARKE VE LACİVERT

Alışkın olduğumuz bir diğer şey ise mutfakların seramik kaplanması gerektiğidir. Hayır! Değildir… Örnekteki gibi bir parke döşeli mutfağın vereceği sıcaklığı tahmin edebilirmisiniz? Açık ceviz rengine lacivert renkli mutfak dolabı ve yine pirinç aksesuarlar eşlik edince ortaya çıkan zenginliğin vereceği hazzı hayal edin! Ama şuna da dikkat edin! Yine pirinç!

ekstra modern mutfak tasarımı

MEŞE KERESTESİ VE BEYAZ MUTFAK TASARIMI

Bu örnek ise tam olarak İskandinav tarzının harika bir örneğini teşkil ediyor. Çünkü kerestenin doğal güzelliği diğer var olan elementler tarafından açığa vurulmuş. Bunu da beyaz renk paleti kullanarak uygulamış. Ortaya serilmiş kilim ile bütünlük sağlanmış, gerek tezgahtaki, gerek duvardaki ve tabi yerdeki beyaz renk ile ortam ekstra aydınlatılmış, natürel ve sıcak bir ortam meydana getirilmiş.

ekstra modern mutfak tasarımı 6

Bir yanıt yazın