Pazartesi, Temmuz 22, 2019
Ana Sayfa Dekorasyon 7 Modern Tasarım Çalışma Masası Dekorasyonu Fikirleri

7 Modern Tasarım Çalışma Masası Dekorasyonu Fikirleri

Bir kez daha dayanamayarak çalışma masası dekorasyonu hakkında bir yazı yazmaya karar verdim. Çalışma masasımın dekorasyonunu, üzerindeki eşyaları, gerek kalemkutularımı gerekse defterleri düzenli olarak değiştiririm. Bana ilham ve heyecan katar. Yapacağm çalışmaları daha bir şevk ile yapmamı sağlar. Evinizde çalışan bir insansanız, çalıştığınız alanı olabildiğince kişiselleştirmeniz size çalışmalarında daha verimli olmanızı sağlayacaktır.

Pekala! Kişiselleştirme dedik… Bunun nasıl olduğunu ve nasıl yapabileceğiniz en moda dekorasyon fikirleriyle birlikte sizler için derledim.

Bu yazıda 7 farklı modern tasarımlarda dizayn edilmiş çalışma masası düzenleme fikirleri için görseller bulacaksınız. Lafı çok fazla uzatmadan hemen başlamak istiyorum ama çalışma odanızı ve masanızı dekore etmeden önce bir masa seçmelisiniz. Çalışma masası seçimi de evin diğer bölümlerindeki eşyaların seçimi kadar mühim ve zordur. Seçim zorluğunuzu hafifletmek size ilham ve fikir verebilmesi için daha önceden hazırladığım çalışma masası fikirlerine ait yazıyı incelemenizde yarar var.

Ayrıca Bakınız: Ara çalışma 18 Benzersiz ve Modern Çalışma Masası Fikirleri

Beyaz Harikalar Diyarı

Beyaz renk olasılığı bildirir ve sürekli olarak yeni bir başlangıç anlamına gelen boş bir syafa gibidir. Ayrıca düşüncede de netliği güçlendiren renktir. Bu yüzden de başta çalışma alanları olmak üzere çalışma masaları ve üzerindeki eşyalarında ana renginin beyaz olması çok popülerdir. Şahsen benim çalışma odamda baştan aşağıya beyaz renklere sahiptir.

Ayrıca beyaz renk hemen her türlü renk paletlerine uygundur ve eklemesi son derece kolaydır.

çalışma masası dekorasyonu

Dikkat edilecek husus: Tavandan sarkan altın renkli sarkıt avizeler ve yerdeki post, tamamı ile zamansız iki dekorasyon unsuru olup modası hiçbir zama geçmemektedir. Ayrıca masanın konumlandırması mutlaka dikkat ediniz! Alışıla gelmiş konumlandırmanın dışında ve odanın da büyüklüğünü iyi değerlendirmişler. Belki size çalışma masaınızı bu şekilde dekore edebilirsiniz.

Kucaklayan Konfor

Yumuşak, yünlü ofis koltuklarının son zamanlarda çok moda olmaya başladı. Rahat bir masa ve çalışma alanı yaratmanın en zahmetsiz yolu oturduğunuz koltuktan geçmektedir. Oturduğunuz koltuk, sandalya vesaire ne kadar rahat ve anatomik olarak uygun olursa çalışmalarınız o kadar uzun soluklu, sağlıklı ve verimli olacaktır. Görseldeki gibi kaplı, kılıflı bir sandalye bulamıyorsanız, sizde böyle yünlü, tüylü bir kumaş alabilir, evinizdeki sandalyenizi kaplayabilirsiniz.

çalışma masası dekorasyonu

Doğal Çevre

Görselde yer alan bu iki masaüstü kurulumunun ortak noktası, çalışma ortamına dolaylı ve dolaysız yoldan katılan doğa vurgusudur. Birinde doğal yeşillikler katılmışken, birinden ise tamamı ile doğal gün ışığının en verimli şekilde kullanılması için masa, pencerenin önüne konumlandırılmış.

çalışma masası dekorasyonu

Dikkat edilecek husus: Çalışma alanınıza doğal yeşillikler katmak huzur hissi yaratacak ve stresi azaltacaktır. Dolaylı yoldan çalışmalarınız daha verimli olacaktır. Diğer taraftan pencere önüne konumlandırılmış masa ise dolaysız yoldan gün ışığını kullanacağınız anlamına gelecektir. Ayrıca pencerenin önündeki manzarada bir miktar doğandan kırpıntılar varsa; ağaç gibi, park gibi, ya da önü açık gökyüzü gibi ve hatta ufukta küçükte olsa deniz manzarası gibi, ilham gelmesini beklemenize gerek kalmaz. Her an ilham ile baş başa olursunuz.

Sanat ve İlham

Bu tarz kesinlikle sizin içinizdeki sanatçı içindir. Sessiz tonlardaki soyut renkli bir arka plan, dikkati dağıtmadan ilgiyi çekecek ve haya gücünüzde kıvılcımlar çıkaracaktır. Doğa gibi kutunun dışında düşünmeyi teşvik eder ve dekorda ön plana çıktığı için diğer parçalar nötr kalacaktır.

çalışma masası dekorasyonu

Dikkat edilecek husus: Bir iç mimar veya sanatçı, sizin için böyle bir şeyi kolayca yaratabilir ancak ne yaptığınızı ve yapmak istediğinizi iyi bilmeniz gerekmektedir. Tabi aynı şekilde yapacak kişinin de bu konuda ne derece ehil olduğunda da emin olmanız gerekmektedir. Yoksa aklınızdaki ile ortaya çıkan arasında bir uçurum oluşabilir.

Endüstriyel Çizgiler

Endüstriyel görünümde çalışma masası dekorasyonu için söylenecek çokta bir şey yok. Her şey kendisini apaçık ifade etmektedir. Bu tarz bir üslüp hızlı çalışanlar, pratik ve anlık işler yapanlar için uygunmuş gibi geliyor. Görselde de ahşap palet ile ne de güzel bir masa yapılmış hem de firkete ayaklarla tamamlanmış. Masaüstü süper ötesi organize edilmiş ve kolayca taşınabilir. Alana şıklık katan şey ise siyah renkli kumaş kaplı metal aykalı sandalye ve dikkat dağıtan şeyleri ortadan kaldıran metal çekmeceli kutu olmuş.

çalışma masası dekorasyonu

İçe Kapanık ve Duygusal

Kendi halinde olan, hayatı sessiz, sakın ve dingin yaşamayı tercih eden, sade ama lüks, şık ama konfor arayanlar için çalışma masası dekorasyonu tam olarak budur. Kahverengi insanı rahatlatır. Sakinleştirir. İlham verir. Düşünmeye sevk eder. Enerji katar.

Siyah renkler kahverrengi tonlarını nötrler. Değişmez bir gerçektir ama açık sade bir gri renk ile ki duvar rengi ile sandalye ve masanın kahverengi oluşu bir rastlantı değil, tamamı ile planlanmış bir durumdur.

çalışma masası dekorasyonu

Orijinal Pinterest

Pinterest malumunuz belirli konularda leb-i deryadır. Ucu bucağı, sonu yoktur. Bulduğunuz güzel fikirleri zevkinize uygun şekilde panolarda saklayıp, lazım olduğunda tekrar o fikri hatırlamanıza olanak verir ama kullananlar bana hak verecektir. Pek te öyle olmuyor. Kaydettiğiniz binlerce fikirler arasında onlarca güzel fikirler unutulup, kayboluyor. Pekala! Güzel fikirler kaybolmamalı! Bu sebepten de çalışma masanızı önüne, çalışma odanızın duvarına fikirlerinizi, planlarınızı, yapılacaklar listenizi, alınacaklar listenizi ve dahi bir sürü güzel şeylerinizi tekrar tekrar hatırlamak ve unutmamak için güzel bir pano oluşturmalısınız. Tıpkı görseldeki gibi!

çalışma masası dekorasyonu

Sizler için hazırladığım modern tasarım çalışma masası düzenleme fikirleri yazımın sonuna gelmiş bulunmaktayım. Dediğim gibi çalışma ortamları benim için önem arz etmektedir. Gerek çalışma masası dekorasyonu için gerekse çalışma odası dekorasyonu hakkında sayfalar dolusu yazabilirim ama sizin işinize yarayacak şeyleri derleyip işin özünü sizlerle paylaşmak istedim. Eğer ki sizde bu yazıyı beğendiyseniz gerek beni ve sitemi destekleme gerekse sevdiklerinizle de paylaşmak için aşağıdaki paylaş butonlarını kullanabilirsiniz. Bu arada bu yazıda sadece modern tasarımlara sahip çalışma masası dekorasyon fikirleri vardır. Eğer ki daha başka fikirlere ihtiyacınız varsa yapmanız gereken daha önceden hazırladığım  yazıma da bir göz atmalısınız.

Ayrıca Bakınız: 15 Farklı Çalışma Masası Fikirleri

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,352BeğenenlerBeğen
3,095TakipçilerTakip Et
45,141TakipçilerTakip Et

Popüler Fikirler

Kendin Yap Fikirleri İçin Ahşap Yüzeylerde Boya Rehberi – Vernik ve Cila

Ahşap yüzeylerde boya rehberi kapsamında sizlere bu yazıda vernik ve cila hakkında bilgiler vereceğim. Sizler için bu zamana kadar geri dönüşüm odaklı...

Hasır Halatlar İle Yapımı Kolay 30 Farklı Kendin Yap Fikirleri

Kendin yap fikirlerini seviyor, yapabileceğiniz  bir şeyler arıyor ama hem kolay hem ucuz ve hemde dekoratif olmasını istiyorsanız sizin için derlediğim hasır halatlar...

Kendiniz Yapabileceğiniz 40 Farklı Dekor Fikirleri

Dekor fikirleri arıyorsanız eğer doğru bir yazıya denk geldiğiniz hemen belirteyim. Basit olsun, maliyeti düşük olsun, dekoratif olsun ve kullanışlı olsun diyorsanız hatta elimdeki...

Ahşap Yüzeylerde Boya Rehberi Bölüm 2 – Ahşap Boyası Çeşitleri

Kendin yap çalışmalarınızda ve özellikle ahşap kullanımı gerekli projelerinizde ahşap parçaların boyası için hangi çeşit boyayı ve nasıl kullanmanız gerektiği hakkında hazırladığım ahşap yüzeylerde...

Ahşap Yüzeylerde Boya Rehberi Bölüm 3 – Ahşap Boyama İle Yüzey Eskitme Teknikleri

Ahşap yüzeylerde boya rehberinin 3 bölümünde sizlere hem yapılışı çok basit hem de çok maliyetsiz şekilde, sahip olduğunuz her hangi bir ahşap objenin sadece...

Evinizi Aydınlatacak Avize Modelleri

Avize seçimi evin dekorasyonunu en öne çıkaran odadaki görsel güzelliği sağlayan ve evin ambiyansı en çok değiştiren aksesuarlardan biridir. Çok pahalı lüks bir avize çok...

Yazlıklar İçin Dekorasyon Modelleri

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte yazlıklar önem kazanmıştır. Yaz mevsimini güzel ve keyifli bir şekilde geçirmek isteyenler yazlıklarını dekore ederek plan yapmaktadırlar. Yazlıklar için dekorasyon modelleri içinde...

Evinize Yaz Köşesi Nasıl Hazırlanır?

Evinizde hiçbir köşe yapmayı düşündünüz mü? Özellikle yaz aylarında insanlar çok sıkılır ve kendilerine yapabilecek eğlenceli şeyler ararlar. Yaz sıcaklarından dolayı çoğunlukla evde yapabilecek şeyler...

Çatı Katı Dekorasyon Modelleri

Ev dekorasyonu zevklere ve tercihlere göre değişen bir unsurdur. Çatı katları ise dekorasyonu en çok hak eden alanlardır. Birbirinden farklı modeller için hayal gücünüzü kullanabilirsiniz....