Cuma, Eylül 20, 2019
Ana Sayfa Dekorasyon 15 Farklı Çalışma Masası Dekorasyonu Fikirleri

15 Farklı Çalışma Masası Dekorasyonu Fikirleri

Çalışma odamdaki masalar ve dekorasyonundan bu aralar sıkıldığım için ne gibi değişiklikler yapabileceğim hakkında bir miktar fikir arayışındayken kendimi çalışma masası dekorasyonu fikirleri için yazı hazırlarken buldum.

Genel olarak hem fikir sahibi oldum hem derlediğim fikirleri sizlerle de paylaşmak istedim. Çalışma oda dikdörtgen geometriye sahip ama mevcut masalar ve dolaplar bir hayli yer kaplamaktadır. Bu yoğunluğu arasına ilaveten küçük bir köşe daha yapmaktı niyetim. O sebepten özellikle aşağıdaki bir çok görsel dar alanları değerlendirmek üzerine kurulu fikirleri barındırmaktadır. Ayrıca görsellerdeki örneklerin ortak özelliği çalışma masası üzerini nasıl dekore etmem gerektiği hakkında fikirler vermektedir. Yani aşağıdaki görselleri hem dar alanları ne şekilde değerlendirmeniz gerektiğini hem de çalışma masalarının üzerini nasıl dekore etmeniz gerektiğine dair fikirler olarak incelemeniz daha iyi olacaktır.

Nedir yani kendi çalışma masamı da başka fotoğraflara bakarak mı dekore edeceğim diye düşünebilirsiniz. Lakin öyle düşünmeyin. İyi olan şeyleri örnek almak kadar iyi bir şey olamaz. Ayrıca asıl mesele ilham alabilmek, esin kaynağı olmasıdır. O vakit bakalım aşağıda neler var.

Çalışma Masası Dekorasyonu Deyip Geçmeyin!

Çünkü vaktinizi geçireceğiniz, en başarılı işlere imza atacağınız yer orasıdır ve hem rahat olmalıdır hem de çalışma hevesi vermelidir. Hepimiz çalışma odası ve çalışma masası sahibi olma konusunda şanslı değiliz. Belki çalışma odası olarak ayırabileceğiniz bir oda da olmayabilir ama çalışma amaçlı bir alanada ihtiyacınız var ise işte tam olarak size lazım olan fikir aşağıdaki ilk görseldedir.

Şu zamana kadar gördüğüm en minimal ve pratik çalışma masası fikridir. Ayrıca düzeni tamamı ile size kalmış. Aşağıdaki gibi iki duvar arasına sıkıştırmak zorunda da değilsiniz. Mesela İkea’dan alacağınız “Lack” duvar rafı ile evinizdeki müsait bir alanda kendinize böyle bir çalışma alanı oluşturabilirsiniz.

çalışma masası dekorasyonu

çalışma masası dekorasyonu

çalışma masası dekorasyonu

Yukarıdaki raf ile oluşturulmuş çalışma masası dekorasyonu fikrine bir başka örnek ise tam olarak aşağıdaki gibidir. Aşağıdaki görselde de duvar raflarından yararlanılarak hem bir kütüphane hem de bir çalışma masası tasarlanmış. Bunu yaparken de dikme raf sistemi kullanılmış. Kesinlikle çok hoşuma giden bir fikir. Dikme raf nedir diye soracaksanız eğer aşağıda yer verdiğim bağlantıda ki yazımı inceleyebilirsiniz. Her aşamasıyla dikme raf sistemi ile bir çalışma masasının nasıl yapıldığına dair bilgileri paylaştım.

Ayrıca Bakınız: Dikme Raf Sistemi İle Düzenlenebilir Çalışma Ünitesi Nasıl Yapılır

çalışma masası dekorasyonu

Sizde eğer antik ve eski görünümü seviyorsanız kendinize böyle bir ortam oluşturabilirsiniz. Bu kadar eskilerini nereden bulacağım diyorsanız elinizdekini eskite bilirsiniz. Eskitilmiş ahşap çerçeve içine ilave edilmiş mantar pano ile size çalışmalarınızda ilham kaynağı olacak notları ve görselleri asabilirsiniz.

çalışma masası dekorasyonu

Bu da yukarıdaki en minimal ve pratik çalışma masasına rakip olabilecek en minimal ve sade çalışma masası fikridir. Sizde böyle süt beyazı bir çalışma masanız olsun istiyorsanız İkea’nın “Malm” serisi çalışma masalarına bir bakabilirsiniz.

çalışma masası dekorasyonu

Aşağıdaki çalışma masası dekorasyonu ise tam olarak sofistik bir havaya sahiptir. Özellikle masa arkasına konumlandırılmış ahşap tabla, tarifi olmayan bambaşka bir hava katıyor. Ayrıca çokta işlevsel bir pano halinde kullanılabiliyor. Bu arada ahşap tablanın önündeki masada da yine İkea’nın “Linnmon/Krille” venge renkli modelidir. Fiyatı da pek bir ucuzdur.

çalışma masası dekorasyonu

Hayranlıkla izlediğim bir çalışma masası fikridir şu aşağıdaki masa! Tamamı ile özel tasarıma sahip bir fikir. Sizde bir miktar parayı gözden çıkararak masanın üst tablasını bir marangoza yaptırabilirsiniz. Alt ayakları için bir çok farklı fikirler bulabilirsiniz. Mesela bu masanın altında firkete ayaklar çok şık duracaktır. Eğer ki firkete ayaklarla yapılmış masalar hakkında bir kaç fikir görmek isterseniz aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız: Firkete Ayaklı Masa Fikirleri – 4 Farklı Fikir, Yapım Aşamaları ve Daha Fazlası

çalışma masası dekorasyonu

Bunlardan sonraki görselde de bir birinden farklı dekorasyon fikri, bir birinden dekoratif, kullanışlı, pratik ve benzersiz fikirler bulunmaktadır. Dikkatlice inceleyin! Sizinde işinize yarar bir fikir illaki bulacaksınız.

çalışma masası dekorasyonu

çalışma masası dekorasyonu

çalışma masası dekorasyonu

çalışma masası dekorasyonu çalışma masası dekorasyonu çalışma masası dekorasyonu

çalışma masası dekorasyonu

Bu görselden çıkarılacak sonuç şu olmalıdır. Hemen her türlü alanda, ister büyük olsun ister küçük olsun, bir çalışma alanı oluşturulabilir ve sadece masa ile değil bir çok şey ile çalışma masası yapılabilir. Hatta duvar rafı ile! Umarım size de ilham vermiştir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Mecralarmız

18,282BeğenenlerBeğen
3,085TakipçilerTakip Et
59,426TakipçilerTakip Et
15TakipçilerTakip Et

Son Yazılar

İder Mobilya’nın Göz Kamaştıran Salon Takımı Modelleri İle Tarzınızı Yansıtın!

Ev içinde ailece vakit geçirilen ve misafirlerin ağırlandığı mekân genellikle salon oluyor. Sizin için bu kadar önemli bir sosyalleşme alanı olan salon dekorasyonunda ise...

Mutfak Tezgahı Çeşitleri Nelerdir? Nasıl Seçilir? Nelere Dikkat Edilir?

Özellikle ev hanımlarının hayatlarının belki de yarısının geçtiği mahal tartışmasız mutfak olmaktadır. Mutfaklarında olmazsa olmazı mutfak tezgahıdır. Mutfak...

Çocuk Nevresim Takımı Seçmenin Huzurla Bir İlgisi Var!

Çocukların fiziksel ve ruhsal gelişiminde düzenli uykunun önemi yadsınamaz. Peki, ya uyku kalitesi? İşte bu noktada, en gelişmiş teknolojilerle üretilen, doğal, sağlıklı ve birbirinden güzel...

Evlerde Keyif Köşesi Hazırlama

İnsanlar ömürlerinin en güzel zamanlarını ve en uzun zamanlarını evlerinde geçirmektedirler. Bu sebep ile evi ve eşi ile ilgili bir sorunu bulunmayan kişiler sürekli evlerine...

Oturma Odası Dekorasyonunu Yenilemek İsteyenlere Özel Püf Noktaları

Akşamları ailece toplandığınız, bazen hep birlikte film izlediğiniz, bazen bol kahkahalı sohbetler ettiğiniz, en önemlisi de evinizdeki huzuru derinlemesine hissettiğiniz başlıca yer şüphesiz oturma...

Çocuk Odası Düzenlerken Yapılan Hatalar

Çocuk odaları, bir evin belki de en çok önemsenmesi gereken yerleri arasında yer alır. Hal böyle olunca üzerinde uzunca bir süre düşünmek ve bu...