Cuma, Nisan 23, 2021
More
  DekorasyonDoğru Mobilya Seçimi Nasıl Yapılır?

  Doğru Mobilya Seçimi Nasıl Yapılır?

  İnsan hayatında evler kadar mobilyaların ve bunlar için gereken dekorasyon işlerinin de önemli bir yeri vardır ve birey bir eve girdiği zaman oranın mobilyasını almadan ve oranı mobilyasını döşemeden o eve yerleşemez. Bu yüzden mobilyalar insan hayatında önemli bir yer tutar. Fakat yanlış mobilyaların seçimi hem para israfına hem de mobilyaların daha kullanılamamasına neden olacaktır. Bu yüzden mobilya seçimi daima eksiksiz yapılmalı ve onun için bazı fikirler alınmalıdır. Hal böyle olunca sizlere en uygun şekilde doğru mobilya seçiminin nasıl yapılması gerektiği hakkında kısa kısa görüşlerimi paylaşacağım. Yazıma devam etmeden önce daha fazla dekorasyon fikirlerine ihtiyacınız varsa dekorasyon rehberimi incelemeyi unutmayın!

  Eve Göre Doğru Mobilya Seçimi

  Her tarz mobilya her eve göre olmayabilir. Mobilya seçilmeden önce evin nasıl bir yapıda olduğunu kesinleştirilmelidir. Kesinleştirme yapıldıktan sonra birey mobilya seçmeye gidebilir. Mobilya seçerken evin girişinin ve kapılarının aralığının uzunluğuna dikkat edilmelidir. Aksi takdirde alınacak büyük bir koltuk ya da büyük bir masa evin içine sığmayacak zorlanırsa da çizilip alıcının parasını boşa düşürecektir. Ayrıca bu tür mobilyalar evin içinde taşınırken zorluk çıkacağından evin ölçüleriyle mobilyanın ölçüleri çok önemlidir. Küçük bir eve büyük mobilyalar almak evi daraltarak şık evin şık durmamasına neden olur. Eğer birey odaları değiştirilen bir evde oturuyorsa ve kışın başka bir odaya geçecekse mobilyaların portatif ve taşınabilir olması gereklidir. Böylelikle kolayca taşınan mobilyalar bir sorun çıkarmaz.

  Renklere ve Rahatlığa Göre Doğru Mobilya Seçimi

  Her mobilya her evde olmayabilir. Bu yüzden mobilyanın renklerinin aynı olması veya evin duvarıyla uyumlu olması gerekmektedir. Birey bunu yaptığı takdirde mobilya evin bir parçası gibi görünecek ve böylece daha şık bir görünüm elde edilecektir. Ayrıca sağlam mobilyalar almak bireyin bunları yıllarca kullanmasına böylece para tasarrufu yapmasına neden olacaktır. Rahat mobilyalar almak bireyim evin içinde rahat hissetmesine ve mobilyaların insan hayatına pozitif etki yapmasına neden olacaktır.

  mobilya seçimi

  mobilya seçimi

  mobilya seçimi

   

  Bunu Gördün Mü?

  Satıştaki Ürünler

  Popüler Fikirler

  İlham Verici Dekoratif Ve Modüler Kitaplık Fikri

  Şu zamana kadar bir çok kütüphane, kitaplık, dolap veya raf tasarımları, fikirleri ve düzenlemelerine denk gelmişsinizdir. Kimi fonksiyonlarıyla, kimi konstrüksiyonlarıyla, kimisi de proporsiyonlarıyla bir...

  Abone ol ve mağazadaki kampanyaları, blogdaki yazıları kaçırma!

  Düzenli olarak mağazamıza yeni ürünler geliyor. Çeşitli indirim ve kampanyalar yapıyor ve bolca dekorasyon fikirlerine yönelik makaleler yayınlıyoruz.