Dekorasyon Fikirleri

Evlerde En Çok Kullanılan Renkler

Ev düzenleme insana keyif veren ve yaşam alanını daha ferah bir hale getiren bir aktivitedir. Kendi yaşam alanınızı kendi zevkinize göre düzenlemek ise çok keyiflidir. Ev düzenlemede en önemli şeylerden bir tanesi boya rengi seçimidir. Bu sebepten özellikle bizlerin, kendi evlerimizde kullanmayı en çok tercih ettiğimiz renkleri derledim. Hangi rengi yapacağına karar vermek ve doğru rengi yakalamak ev içinde mobilyalarla uyumu yakalamak adına çok önemli. İşte evlerde en sık kullanılan ve sizi asla yüzüstü bırakmayacak o harika renkler. Her bir renk için kısa kısa bilgiler ve fikirlere yer verdim. Hepsini yazının devamında bulabilirsiniz ama bu renklerden hariç birde senenin rengi var ki onuda “Pantone” seçti. Hangi renk olduğunu merak ediyorsanız aşağıdaki bağlantıya tıklamanız yeterli!

En Çok Kullanılan Renkler: Beyaz şarap

En çok kullanılan renkler derlemem de ilk sırada özellikle salon ve yatak odalarına büyük bir ferahlık ve şıklık veren bu rengi tercih ettikten sonra pişman olmanız neredeyse imkansız. Her renkle uyumlu ve ev ortamını daha geniş, aydınlık gösteren beyaz şarap rengi ile evinize şıklık katabilirsiniz.

En Çok Kullanılan Renkler: Kırmızı

Mutfağınızda, çalışma odanızda, yatak odanızıda ve özellikle yemek odanızda,  odanızın belki sadece bir duvarında kullanabileceğiniz bu renk ile sıcacık bir ortam yakalamanız ve mümkün. Mutfakta yemek yaparken kimse sıkıcı renkler görmek istemez. Onun yerine yaratıcılığınızı arttıracak bu renkler ile mutfakta geçirdiğiniz vakitten yaptığınız güzel dekorasyon ile doyasıya keyif alabilirsiniz.

En Çok Kullanılan Renkler: Gri

Gri rengi o ağırbaşlı havası ile evinizdeki ambiansı baştan aşağıya değiştirebilmeniz mümkün. Grinin bin bir tonundan birini seçip mobilyalarınızın şıklığını olduğundan daha fazla ortaya çıkarabilirsiniz. Gri bilinenin aksine en romantik renklerden bir tanesidir. Gri de hemen her odada kullanılabilir tabi ama özellikle koridorlarda kullanılması tercih edilir.

en çok kullanılan renkler

En Çok Kullanılan Renkler: Mavi

En çok kullanılan renklerde mavi, diğer renklerde bir adım önde. Çünkü! Mavi çok sofistike bir renk! Açık mavi bir rengin neşe katamayacağı bir oda yoktur. Ama mavi rengi en çok banyo ile bütünleştirmek mümkün. Mavinin suyu çağrıştırması ve insana huzur vermesi ile evde mutlaka kullanılması gereken renklerden bir tanesi. Mavinin hemen her tonu güzel, açık rengi de bir hayli güzel ama koyu tonları çok daha güzel. Aşağıda yer verdiğim örnekler her şeyi ifade ediyor.

en çok kullanılan renkler

En Çok Kullanılan Renkler: Sarı

En çok kullanılan renkler derlememin son rengi ise sarıdır. Dekorasyon denince akla ilk gelen renklerden biridir sarı ve sarıda kırmızı ve turuncu gibi sıcak renklerdendir, uzun yıllardır ev dekorasyonunda kullanılır. Sarının ev düzenlemede modası asla geçmeyecek gibi görünüyor. Her an evinizin içerisinde güneş varmış hissi ile sıcacık olacak ve evinizde geçirdiğiniz her anın tadını keyifle çıkarabileceksiniz.

en çok kullanılan renkler

en çok kullanılan renkler

en çok kullanılan renkler

Yorumlara Açığız