Genel

Yeni Nesil Dekorasyon Sitesi

Yeni Nesil Dekorasyon Sitesi

Yeni nesil evler daha modern ve şık oluyor. Dekorasyon fikirleri artık değişti, spor ve klasik şıklık bir arada kullanılıyor. Özellikle farklı dekoratif eşyalar klasik modellere göre daha sık kullanılmaktadır. Bu modeller evin havasını değiştirecektir, değişik dekorasyon fikirleri evinize gelecek kişilerin mutlaka dikkatini çekecektir. Rustik dekorasyon özellikle son yıllarda daha da popüler bir hale gelmiştir. Yavaş yavaş tüm modern evlerde doğaya dönüş başlamıştır, doğal malzemelerden yapılmış ürünler yeni nesil dekorasyon sitesi içinde yer almaktadır. Peki, bu sitelerde ne tarz ürünler yer alıyor?

Doğal Malzemeden Oluşan Sehpalar

Yeni nesil dekorasyon sitesi daha çok doğal içerikli ürünler kullanmayı tercih ediyor. Bu sayede zararlı maddeleri eve sokmuyor, kalitesiz ve yapay hammaddeler kanser gibi kötü hastalıkların ortaya çıkmasına bile neden olabilir. Bu yüzden yeni trend doğal ürünleri kullanmaktır. Sehpalar evin en temel dekorasyon eşyalarından biridir, kütük ve ahşap sehpalar ise son dönemde en sık tercih edilen modeller.

Özellikle İskandinav tarzı sehpa gibi dekoratif eşyalarda çok sık tercih ediliyor. İskandinav tarzı sade ama şık bir havaya sahiptir. Ham ağaç mat siyah ya d parlak beyaz renklerde kullanılabilir. Genelde ham ahşap renginin kullanımı tercih edilir. İskandinav ülkeleri bilindiği üzere çoğu zaman kapalı ve yağışlı bir havaya sahip olurlar. Bu yüzden kapalı alanlarında daha açık ve parlak renkleri kullanırlar. İskandinav tarzı dekoratif ürünlerinde de açık ve parlak renkler hakimdir.

Yeni Nesil Dekorasyon Sitesi
Yeni Nesil Dekorasyon Sitesi

Dekoratif Raflar

Yeni nesil dekorasyon sitelerinin olmazsa olması raflardır. Rafları çiçek ya da kitap koymak için kullanabilirsiniz. Fakat bu raflar her evde bulunan klasiklere benzememektedir, endüstriyel boru ayaklı ya da duvara asmalı raflar evinize gelenler tarafından büyük bir ilgiyle karşılanacaktır. Endüstriyel tarzda su borulu raflar farklılık isteyenler için tasarlanmıştır. Demir su boruları ve masif çam ağacı levhasından oluşmaktadır. Eğer kullanışlı olması isteniyorsa bazı noktalara dikkat edilerek üretilmelidir.

Bu noktalar;

  • Demir su boruları kalın, ağır ve döküm demirden oluşması gerekir
  • Raf levhası 1. sınıf amine masif ağacından yapılmalıdır
  • Yüzeyi mutlaka 240’lık zımpara ile işlenmeli ve tik yağı sürülmelidir. Bu sayede ipek yüzeye sahip olacaktır.

Bu raflar kişilerin istekleri doğrultusunda 2, 3 gibi farklı katlarda olabilir. Rafları isterseniz duvara da monteleyebilirsiniz.

Yılbaşı Süsleri ve Dahası

Yılbaşı süslerinim illa yılbaşında kullanılmasına gerek yok, ışıltılı ve canlı renklere sahip dekoratif yılbaşı süsleri evin her köşesine canlılık katacaktır. Farklı tasarımlar özellikle yeni nesil dekorasyon sitelerinin olmazsa olmaz ürünlerinden biridir. Özellikle doğal malzeme içeren ürünlerin hakim olduğu bir evde gerçek ağaç dalından yapılan kapı süsleri ve benzeri eşyalar kullanılır. Bu süslere ek kütük sunumda yapılırsa ortaya harika bir görüntü çıkar. Kütük sunum üzerinde renkli led lambalar ve mumlar da olabilir. Mum yeni nesil evlerin olmazsa olmaz parçalarından biridir. Kokulu mumlar evin sıcaklığını arttıracak, hoş bir görüntü verecektir.

Banyoda Bile Rustik Hava

Evin her köşesinde benzer dekorasyon ürünlerini kullanmak bütünlüğü koruyacaktır. Bu yeni nesil dekorasyon sitelerinde sık sık kullanılır. Sitelerde her oda için benzer modeller ve malzemeler yer alır. Örneğin salonda kullandığınız endüstriyel su borulu rafın benzerini banyoda da kullanabilirsiniz. Banyoda tuvalet kağıtlığı ve havluluk olarak bir farklılık olsun isterseniz endüstriyel su borusu kullanabilirsiniz. Şık ve tarz duruşu ile bütün evde bütünlük sağlayacaktır. Boruların üzerine konulan raf ile yerden de tasarruf etmiş olursunuz.

Bir yanıt yazın