Kendin Yap Fikirleri

Kendiniz Yapabileceğiniz 19 Farklı Kaktüs Saksısı Fikirleri

Dünya üzerinde sayısız biçimde, renkte ve büyüklükte iç mekanlarda yetiştirip, büyütebileceğiniz kaktüs, sukulent ve lithops bitkileri bulunmaktadır. Bu zengin tür çeşitliliği her zevke hitap edebilmektedir. Seçtiğiniz bu bitkilerin türü aynı zamanda karakterinizi de yansıttığını düşünmekteyim. Fakat zevkinize hitap eden ve karakterinizi yansıtan çok çok az kaktüs saksısı bulunabilmektedir. Neredeyse her bir üretilen kaktüs saksısı bir diğerinin kopyası niteliğindedir. Seçtiğiniz kaktüs kadar kaktüs saksısı da önemlidir. Hemen her yerde bulunan ve geneli kahve rengi olan plastik saksılarda bu kaktüsleri bakmanın pekte bir anlamı yoktur. He ne kadar bitki yetiştirmek bir hayvanı evde beslemekte hiç bir farkı olmasa da böyle güzel ve dekoratif kaktüslerin ekstra bir özenle sergilenmesi icap etmektedir. Nitekim ev dekorasyonunda da bir moda olmuş durumdadır. Bu da yadsınamaz bir gerçektir.

Artık hiç kimse misafirliğe gittiği evlerde peygamber kılıcı ve ortanca görememektedir. Bu bitkilerin yerini çeşitliliği bol, bakımı kolay ve dekoratif kaktüsler, sukulentlerle ve lithopslar almıştır. Bu sebepten de sizlere belki olur da değişik bir fikre ihtiyacınız olur diye kendiniz yapabileceğiniz 19 farklı kaktüs saksısı fikirlerini derledim. Ortalıkta bir birinden güzel ve değişik bir sürü saksı fikirleri dolanmaktadır ama ben sizler için en güzellerini bir araya getirdim. Her biri birinden sevimli yapımı kolay ve bir kadar maliyeti düşük ve hatta hemen evinizde bulunan bir kaç parça eşya ile bile yapabileceğiniz fikirler. Malumunuz bu kaktüs ve sukulentlerle dekor amaçlı teraryumlar hazırlanmaktadır.

Eğer ki aradığın bir teraryum fikri ise bu yazıya da bir göz atmanızda fayda var!

Evinize Yeşili Katacak 17 Terrarium Fikri

 

2 thoughts on “Kendiniz Yapabileceğiniz 19 Farklı Kaktüs Saksısı Fikirleri

 1. Huriye Koçak dedi ki:

  Bu dekoratif tabaklarin alti delik degil kaktüsler yasarmiki bunlarda benimde cömlek tencerem var ona diksem olumuki

  1. Estetik Ev dedi ki:

   Merhabalar Huriye Hanım.
   Elbette olur. Çünkü sukulent diye tabir edilen kaktüslerin çok fazla suya ihtiyacı olmamaktadır. Toprağını nemli tutmanız kaktüslerinizin çok uzun süre yaşamasına olanak sağlayacaktır. Yoğun sulama ihtiyaçları olmadığı için de hemen her türlü kap içinde sukulent yetiştirebilirsiniz.
   Esenlikle kalın.

Yorumlara Açığız