Cumartesi, Nisan 10, 2021
More
  Kendin YapTropikal Desenli El Yapımı Seramik Kase Nasıl Yapılır

  Tropikal Desenli El Yapımı Seramik Kase Nasıl Yapılır

  Süper kolay, hızlı, dekoratif, modern ve benzersiz bir proje buldum. Hobi amaçlı satılan seramik hamurları ile dilediğiniz boyutta, sayıda, desende el yapımı seramik kase yapabileceksiniz. Bu örnekte, dekorasyonda pek sık kullanılan tropikal yaprak desenleri ile el yapımı seramik kase yapılmış. Bence çok şık olmuş! Siz de kendiniz veya sevdiklerinize hediye etmek için hemen yapabilirsiniz. Lafı çok uzatmadan, el yapımı seramik kasenin nasıl yapılacağını anlatacağım.

  Böyle bir kase yapabilmek için bir kaç temel malzemeye ihtiyacınız var. Yapacağınız kasenin boyutu tamamen size kalmış. Bundan dolayı da tercih ettiğini ebatlara uygun, kalıp olarak kullanacağınız bir kaba ihtiyacınız var. Ayrıca projenin ana maddesi, seramik hamuru temin etmeniz gerekmektedir. Seramik kasenin boyama işlemi için de bir kaç malzemeye ihtiyacınız var. Yapacağınız desene göre tercih ettiğiniz renklerde akrilik boya ve yine desenin ebatlarına uygun bir veya bir kaç fırça temin etmeniz gerekmektedir.

  El Yapımı Seramik Kase Nasıl Yapılır?

  Seramik hamurunu, kalıbın içine yerleştirip, parmak uçlarınızla güzelce kalıp içinde yayılmasını sağlıyorsunuz. Bu proje tamamen doğaçlama ile ortaya çıktığı için kalınlığı, kenar yüksekliği, kenar şekilleri, kase çapı ve hatta parmak izinize kadar size özel olacak. Bu nedenle ölçüler tamamen size kalmış. Hamurun şekillendirmesi bittikten sonra, bir süre kalıp içinde sertleşmesini bekleyin. Ardından kalıp içinden çıkartıp, tamamen sertleşmesini bekleyin. Hobi amaçlı kullanılan seramik hamurları fırınlanma ihtiyacı olmamaktadır. Tam sertleşme tamamlandıktan sonra boyama işlemine geçebilirsiniz. Öncelikle en az iki kat beyaz renkte fonlama yapın. Ardından üzerine dilediğiniz deseni, dilediğiniz renkte işleyerek kasenizi bitirebilir, evinizin dekorasyonunda kullanabilir ya da sevdiklerinize el yapımı seramik kase seti olarak hediye edebilirsiniz.

  Eğer ki sizde el yapımı seramik obje yapımı işine girmek istiyorsanız, daha önceden hazırladığım seramik obje modellerine ait yazıma da bir göz atmalısınız.

  Bunu Gördün Mü?

  İlgini çekebilir

  Satıştaki Ürünler

  Popüler Fikirler

  Televizyon Üniteleri ile İşlevsel Mekanlar Yaratmak Mümkün! Ama Nasıl?

  TV üniteleri farklı tasarımları ile oturma odası ve salon dekorasyonunun olmazsa olmaz mobilyalarıdır. İşlevsel özellikler sunan bu mobilyaların geniş malzeme ve tasarım çeşitliliği sayesinde...

  Abone ol ve mağazadaki kampanyaları, blogdaki yazıları kaçırma!

  Düzenli olarak mağazamıza yeni ürünler geliyor. Çeşitli indirim ve kampanyalar yapıyor ve bolca dekorasyon fikirlerine yönelik makaleler yayınlıyoruz.