Dekorasyon Rehberi

Eviniz İçin Doğru Karoyu Seçme Sanatı

Fazla aşınmaya dayanıklı, uzun ömürlü ve hijyenik olması gibi kullanım artılarıyla beraber estetik mekanlar yaratmak adına, size büyük bir yol katettirecek seramik kültürü çeşitli doku, renk ve boyutlarıyla günümüzde oldukça revaçta. Peki bu kadar çeşit arasından kaliteli olanı nasıl ayırt edebiliriz? Salon, dış mekan, banyo, mutfak seramikleri seçerken ne gibi ayırt edici koşulları göz önünde bulundurmalıyız? Yıllardır seramiğe imzasını atan, sağlıklı ve mükemmel tasarımlara sahip karo modelleri üreten VitrA’nın koleksiyonları ile seramik yolculuğuna çıkmaya hazır mısınız? O halde sizi şöyle alalım…

Mode’unuzu Yansıtmaktan Çekinmeyin

VitrA Seramik Grup’tan Mode koleksiyonu banyo ve mutfak modunuzu çeşitli karo seramik renk tonlarıyla yansıtmak adına yoğun bir katalog sunuyor. Evin temiz ve tertipli oluşunu en iyi simgeleyen yerler banyo ve mutfaktır. Banyoda derli toplu bir görüntü oluşturmanın yanı sıra duvarlarda zemin yüzeyiyle uyumlu ton sür ton ve kontrast renklerle bir büyü yakalamak ve özel olarak tasarlanan mutfak tezgah arası seramik modelleriyle rölyef doku içeren hareketli, canlı duvarlar elde etmek niyetindeyseniz koleksiyondaki seramik dokulu duvar karoları ve mozaikler iyi bir sonuç çıkartmanıza yardımcı olacaktır. Örneğin yeşil ve tonlarının hazımsızlık ve mide problemlerine karşı olumlu yönde etkisi çeşitli araştırmalarla tespit edilmiş olduğu için mutfak karosu olarak zümrüt yeşili tonuna yönelebilirsiniz.

Geçmişten Geleceğe Bir El Uzatın

Retro tarzının en iyi sembollerinden birkaçı da çeşitli geometrik desenlerdir. Retromix koleksiyonu geleneksel karo desenlerini yeni çağa uyumluyor. Ortama hareket ve enerji katmanın en kurtarıcı yolu olan geometrik desenler bu arzunuza bir seçenek olabilir. Banyo, ev içi zemin ve mutfak tezgah arasında değerlendirebileceğiniz porselen karolar sıcak, siyah-beyaz ve soğuk renk tonlarıyla her dekorasyona kolayca adapte olabilir. Koleksiyondaki yer karoları da amber sarı, lava kırmızı gibi sıcak renk tonları veya zümrüt yeşil , safir mavi gibi soğuk renk tonlarıyla banyo ve mutfak tezgah arası için 80’lerin baskın renkli dünyasından bir kesiti yansıtabilir.

Yaratıcı İzlenimlerle İlgiyi Üzerinize Toplayın

Uzun yıllar mimari yapılarda göze çarpan meşeyi tekrar şekillendiren Craft koleksiyonu banyo, endüstriyel zeminler, ev içi ve ticari zeminlerle birlikte balkon ve teras gibi dış mekan yerlerinde kullanımıyla da her alanda sizi destekliyor. Sofistike ve derin bir anlam hissiyatı veren ahşap dokusuyla etkileyici ama göz yormayan, özen ve kalite içeren bir anlayış sunuyor.

Daha da doğal bir görüntü, tamamen doğadan bir kesit hissiyatını yaşatmak istiyorsanız da Oakland koleksiyonu meşenin özündeki doğal güzelliğini birebir porselen karolarına yansıtıyor. Toprak ve doğa renklerinden esintiler taşıyan mobilyalarınızla bu karo seramik koleksiyonu birleştirmek kolayca uyumu yakalamanızı sağlayacak.

Samimiyet Evinizin Her Köşesinde Hissedilsin

Minimal yaklaşımları destekleyen CementMix koleksiyonu toprak renklerini beton dokuyla harmanlayarak betonu yumuşatıyor ve sakin bir dokunuş, minimal, sıcak bir atmosfer oluşturmaya yardımcı oluyor. Gelenekselleşmiş terazzo görünümünü mermer taşlarıyla ve modern geometrik şekillerle destekliyor. Bu yüzden klasik mobilyalarla bu konseptleri desteklemek ilgi çekici olabilir. Seçim sizin!

Karanlıktaki İhtişamlı Parıltı: İskandinav Kültürüyle Bezenin

Kuzey Avrupanın soğuk ve çarpıcı vuruşunu yansıtan İskandinav ahşabıyla betonu buluşturan Urbanwood koleksiyonu mozaik türüyle banyo, ev içi zemin ve mutfak tezgah arasını süsleyebilir. Porselen karolar ise hem balkon ve teras gibi dış mekan alanlarında hem de ev içi zeminde kullanılmak üzere tercih edilebilir. Eğer küçük çocuklara sahip bir aileniz varsa veya işlek bir kamusal alana sahipseniz yüksek kaydırmazlığa sahip yüzeyiyle güvenli bir ortam sağlaması da işinize yarayacak kriterler arasında olabilir. 80’lerin sonundan beri uzman ve kalite anlayışını benimseyerek Türkiye’nin her yerine yayılan VitrA’nın size en yakın mağazasını web sayfasından bulma kolaylığı sayesinde hayalinizdeki ince detayları yansıtan karo seramik koleksiyonlara birebir ulaşmak ve incelemek artık hiç zor değil! Hemen web sitesini girin, hayalinizdeki dekorasyonu yansıtın.

Yorumlara Açığız