Dekorasyon

En İyi 10 Duvara Asılan Süs Eşyaları Fikirleri

Duvara asılan süs eşyaları

Duvara asılan süs eşyaları, bir yerin dekorasyonunda en önemli yer tutan ayrıntılardan biri olmaktadır. Bir mekânın duvarlarının süs eşyaları ile süslenmesi, odaların daha şık ve estetik gözükmesinde büyük rol oynamaktadır. Duvara asılan süs eşyaları zengin bir ürün çeşitliliğine sahip olup, istenen dekorasyon tarzına uygun olan duvar süs eşyaları her zaman rahatlıkla seçilebilmektedir.

Duvar süslemelerinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise duvarlarda kullanılan süslerin seçiminde, mekânın genel dekorasyonu ile uyum sağlayan objelerin tercih edilmesi gerekliliğidir. Aynı zamanda duvar dekorasyonlarında, birkaç farklı duvar süslemesi bir arada kullanılacaksa bunlarında birbirleri ile bütünlük sağlayacak şekilde uyumlu olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Buna bağlı olarak kullanımı en çok tercih edilen duvar süs eşyaları şunlar olmaktadır;

1 – Metal Duvar Süsleri

2- Tabak Koleksiyonları

3- Hasır Şapkalar

4 – Aynalar

5 – 3D Duvar Panoları

6 – Makromeler

7 – Ahşap Süsler

9 – Tablolar

10 – Dekoratif Duvar Aydınlatmaları

Duvara asılan süs eşyaları

Metal Duvar Süsleri

Metal duvar süsleri, dekorasyonlarda en sık kullanılan ürünlerden biri olmaktadır. Metal aksesuarlarla duvarlarda çok farklı ve güzel tasarımlar yapılabilmektedir. Metal süsler ufak ya da büyük boyutlarda üretilmekte olup, birbirleri ile uyumlu olacak şekilde duvar dekorasyonları yapılabilmektedir.

Tabak Koleksiyonları

Duvarları tabaklarla süslemek en çok tercih edilen duvar dekorasyonu çeşitlerinden biri olmaktadır. Bu duvar süslemelerinde, evde kırılarak takımı bozulan tabaklar ya da hazır olarak satılan tabak koleksiyonları kullanılabilmektedir. Özellikle salonların tek duvarlarında yapılan tabakla süslemeler, dekorasyonların bambaşka güzel bir havaya bürünmesini sağlamaktadır.

Hasır Şapkalar

Duvara asılan süs eşyaları, arasında hasır şapkalar en iyi tercihlerden biri olmaktadır. Pazardan alınabilecek rengârenk hasır şapkalarla yapılan duvar süslemeleri hem çok ucuza mal olmakta, hem de duvarlarda çok hoş görüntülerin elde edilmesi sağlanabilmektedir.

Aynalar

Duvar süslemelerinde ufak ya da büyük boyutlarda aynalar kullanmak, özellikle küçük alana sahip olan odalara genişlik ve ferahlık vermektedir. Farklı ebatlara sahip olan aynaları beraber kullanarak, çok farklı ayna süslemeleri yapılabilmektedir.

3D Duvar Panoları

Hazır olarak satılan 3D duvar panoları, büyük boylarda tek parça olabildiği gibi ufak boylarda tekli ya da set olarak da imal edilmektedir. 3D duvar panoları üç boyutlu görüntülere sahip olup, doğal taş desenli ve manzara temalı 3D duvar panoları en çok tercih edilen duvar süslemelerinden olmaktadır.

Makromeler

Duvar süslemelerinde makrome kullanımı, özellikle son senelerde trend haline gelmiş bulunmaktadır. Duvarlarda makrome modası 70’li yıllarda en popüler zamanı yaşamış olup, günümüzde de her renkten makromeden oluşan süsler duvar dekorasyonlarında sıklıkla kullanılır hale gelmiştir.

Ahşap Süsler

Ahşap duvar süsleri ile duvarları dekore etmek en kullanışlı olan dekorasyon çeşitlerinden biri olmaktadır. Ahşap duvar süsleri bütün dekorasyon stilleri ile uyum sağlamakta olup, üstelik çok geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Ahşap duvar süsleri ile tek duvar dekorasyonları daha çok tercih edilmektedir.

Tablolar

Tablolar ile galeri duvarı oluşturmak için farklı ebatlarda olan tablolar kullanılmakta olup, tabloların içerdiği resimlerin seçimlerinin ise genel dekorasyonla bütünlük sağlaması gerekmektedir. Tablolar kullanılarak yapılan duvar süslemelerinde, tek bir duvar ya da bir kaç duvar aynı anda kullanılabilmektedir.

Dekoratif Duvar Aydınlatmaları

Duvara asılan süs eşyaları içinde dekorasyonlara en güzel havayı veren tercihlerden biri de dekoratif duvar aydınlatmaları olmaktadır. Dekoratif olarak imal edilen duvar aydınlatmalarının aplik şeklinde olan modelleri, özellikle duvarlara asılan duvar süslerinin ve tabloların daha şık ve estetik gözükmesine yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda led ışıklardan oluşan aydınlatmalarla da, duvarlarda modern bir görüntü elde edilebilmektedir.

Bir cevap yazın