Banyo Dekorasyonu, Dekorasyon Fikirleri

Banyoda Dekorasyon Fikirleri Çözümleri Ve Önerileri

Banyolar gerek hijyeni bakımından gerekse kullanım açısından dikkat edilmesi gereken yerdendir. Günün yorgunluğunu kişisel bakımların gerçekleştiği alanların göze hitap etmesi anlamında önemlidir. Banyolarda son zamanlarda dekorasyon anlamında ciddi bir çeşitlilik görülmektedir. Bu sonuç talebin çok olduğunu gösterebilmektedir. Bundan dolayı sizler için banyoda dekorasyon fikirleri çözümleri ve önerileri hakkında bir derleme hazırladım. 

Bu makalede banyoda dekorasyon fikirleri için neler yapabileceğinize dair bilgilere hızlıca değineceğiz ve bonus olarak banyosunu yenilemek isteyenler için dekorasyon önerileri sunacağım.

 Banyolarda Bilinenin Aksi Dekorasyonlar

Banyo duşa kabinleri artık daha çok düz camlardan tercih edilmesi, buzlu camlara vedayı sağladı. Düz cam duşa kabinler banyoyu daha ferah gösterebilirken duşa kabin içinin yer seçimi ve iç dekorasyonun da görsel önemini sağlamaktadır. Banyolarda koyu renkli mermer ve taşların tercihi de söz konusu iken ayrı bir şıklık katabilmektedir. Şeffaf camlar ile kontrast oluşturacaktır. Küçük banyolarda duşa kabinler biraz daha küçültülerek ve gerekli dolap ve raf sistemleri kullanabilecek eşyaların alanına yer açabilmektedir. Depolama gibi kullanılacak dolapları gömme tarzı yapabilirken duvara raf sistemlerini kullanarak eşyalarınızı bu raflarda dekor olarak bile kullanabilmektesiniz. Lavabo altına bile çamaşır makinanızı koyarak küçük banyolarda yer kazanabilme şansınızda artmaktadır. Çok ucuza, çok işlevsel hazır banyo setleri temin edilebilmektedir. Küçük banyo çözümleri için kullanılabilecek doğru detaylar sayesinde şık ve kullanışlı alanlar yaratabilirsiniz. Yerden tavana kadar dolaplar yaptırırken beyaz renklerin tercihi banyonun küçüklüğünden daha çok, geniş bir alan yansıması yaratabilir. Klozet seçimi de küçük olabilirken büyük aynalar kullanmak yine banyonun alanını geniş gösterebilecektir. Hatta duvardan asmalı klozetler, özellikle küçük banyolarda alandan ciddi tasarruf etmenize olanak tanır. Küçük banyolar için ekstra fikirlere ihtiyacınız varsa özellikle küçük banyo dekorasyonu için hazırladığım makaleyi incelemenizi öneririm.


Küçük Mekan Sırları: Küçük Banyolarda Dekorasyon Fikirleri


Banyoda Dekorasyon Fikirleri İçin Püf Noktaları

             Evinizin her alanında olduğu gibi banyoda kullanabileceğiniz detay tercihleriniz banyonuzun kullanımına keyif verebilecektir. Havluları asmak yerine kullanacağınız şık havlu sunum sepetleri, kokulu mumlar, klozetlerin üstlerine raflar yerleştirerek sürekli kullanılan malzemeleri orda dekore etmek, size ekstradan kullanım alanı sağlayabilecektir. Banyo dekorasyonlarınız için çözüm seçenekleri oldukça fazla bu sizin zevkinize göre değişiklik gösterebilecektir. Farklı bir seçeneğiniz ise ufak başka bir dokunuş banyolarınızdaki duşa kabin yer alanlarının seçimi etnik mermerler olabilir ya da diğer banyo yerlerinden farklı tercih etmeniz orayı daha özel kılabilecektir. Banyolarda parlak renkler kullanmak temizliğin ve hijyenin en önemli olması gereken banyolarda temiz bir görüntüye de her zaman yakalamanıza neden olacaktır. Küçük banyolar için birçok fabrika bunu göz önünde bulundurarak üretim yapabilmektedir.

Büyük ya da küçük banyoların dekorasyon seçimlerini de yine en çok tercih edilen düz cam duşa kabinler, büyük aynalar, parlak renkler kullanılabilirken son zamanlar da eğilimi olan bambunun kullanımı da oldukça şık tercihlerdendir. Bambu açık raflar çok moda olduğunu belirtelim. Aydınlatmalarında banyolarda dikkat edilecek konulardan olduğu için güçlü aydınlatmalarda banyolara ferahlık katabilecektir. Küçük ya da büyük banyolarda kullanılması gereken detaylar ufak dokunuşlar sayesinde banyolarınızda şıklığa kavuşmanız mümkün.

Banyosunu Yenilemek İsteyenler İçin Dekorasyon Önerileri

  • Eğer ki  banyonuzun mobilyası ve vitrifiyesinin iddialı olduğunu düşünüyor ve öne çıkmasını istiyorsanız, bu sene mermer ve beton dokularına sahip seramiklere eklenen ahşap görünümlü seramikler kullanmalısınız. 
  • Eğer ki banyo alanınız büyük ise çift musluklu lavabolar artık standart hale gelmiş ve yaygın şekilde her yerde bulunabilinir bir haldedir. Aynı anda iki kişiye hizmet verebilmekte olduğundan zamanda da tasarruf etmiş olabilirsiniz. Yenilediğiniz banyo ebeveyn banyosu ise biçilmiş kaftan diyebilirim.
  • Artık musluklar, bataryalar sadece krom değil. Bakır, pirinç ve hatta süt beyaz bataryalar var piyasada. Düşünün! Eğer ki lavabonuz beyaz ise süt beyaz bir bataryanın nasıl uyumlu olacağını…
  • Aynalar da artık sadece ayna değil. Çevresi aydınlatmalı, arka aydınlatmalı aynalar da artık standart hale geldi. Madem banyonuzu yeniliyorsunuz, aynanızı da özel aydınlatmalı olarak düşünebilirsiniz. 
  • Eğer ki çamaşır makinesi banyonuzda yer alıyorsa ki evet birçoklarımız öyledir. Çok ama çok ucuza üzeri ekstra kapaklı dolap şeklinde ve çamaşır makinesini de yine bir dolap içine gömercesine kaplayan hazır dolaplar var.
  • Kırma, dökme işleriyle uğraşmadan banyonuzu yenilemek istiyorsanız, dediğim gibi çamaşır makinesi dolabı ve dolaplı – aynalı lavabo seti alıyorsunuz. Eski lavabonuzu atıyorsunuz. Bitti. Yeni banyonuz hayırlı ve uğurlu olsun. Güle güle kullanın.  

Banyolarda dekorasyon fikirleri ve daha fazlasını sizler için bir araya getirmeye çalıştım. İşinize yarar ise ne mutlu! Lakin aradığınız dekorasyon fikri daha çok geri dönüşüm üzerine ise aşağıda bağlantısını verdiğim makale tam olarak sizin için. İncelemenizi tavsiye ederim.


Sahip Olduğunuz Eşki Şeylerin Geri Dönüşümü İle Banyo Tasarımı Fikirleri


Yorumlara Açığız