Dekorasyon

Home Office Çalışanlar İçin Hayat Kurtaracak 7 Tüyo!

Günümüzde en avantajlı iş imkanlarından bir tanesi de şüphesiz ki home office çalışma sistemi. Bu sisteme rağbet her geçen gün artıyor ve insanlar evlerini bir ofis ortamına dönüştürerek işte ev rahatlığını kolay bir şekilde yakalayabiliyor. Ofisteki rahatsız çalışma koltuğu yerine evde rahat alanlarda çalışmak şüphesiz ki insanları daha rahat hissettiriyor. Ayrıca ofisteki sıkıcı çalışma masası da evde çok daha güzel bir hal alarak verimli bir çalışma masası olarak insanların işine odaklanmasını kolaylaştırıyor. Peki, home office çalışanların dikkat etmesi gereken noktalar neler? İşte bu kişiler için hayat kurtaracak tüyolar!

1) Home office için ayrı bir alan çok işinize yarayacak!

Evde çalışmayı tercih eden kişilerin dikkat etmesi gereken ilk şey elbette ki çalışma ortamının nasıl olduğudur. Eğer imkanınız varsa mutlaka ayrı bir odayı çalışma odasına dönüştürmelisiniz. Bu şekilde dikkatinizin dağılmasını engelleyecek ve aynı zamanda kendinize verimli bir çalışma alanı yaratabileceksiniz.

2) Çalışma alanı tasarımına dikkat!

Çalışma alanının tasarımında ise dikkatinizi kolay toplamanız açısından tek renk kullanmanız büyük avantaj sağlayacaktır. Aynı zamanda çalışma masanızın çalışma koltuğu ile orantılı olması çalışırken rahat etmenizi sağlayacaktır. Son olarak da rahat bir çalışma koltuğu tercih ederek çalışma saatlerinizin yorucu geçmesini engelleyebilirsiniz.

3) Dikkat dağıtıcı detaylardan kurtulun!

Çalışma alanınızda kesinlikle gereksiz eşya bulundurmamalısınız, bu eşyalar dikkatinizi dağıtabilir. Size gereken tek şey düzenli tutacağınız bir masa, çalışma koltuğu ve iş gereçleri olacaktır. Bunların dışında tercih edeceğiniz dekorasyon ürünleri olabildiğince basit ve dikkat toplamayan ürünler olmalıdır.home office çalışanlar için 7 tüyo

4) Çalışma alanınızı yeşillendirin!

Yeşil alanlar her zaman insanlara huzur ve mutluluk verir. Çalışma alanınızda çiçek ya da bitki bulundurmak hem sizi rahatlatacak hem de ortamdaki oksijen oranı artacaktır. Ayrıca çiçekler çalışırken size arkadaşlık da edebilir.

5) Belirli saatler içerisinde çalışın!

Home office her ne kadar size rahat bir iş hayatı sunacak olsa da bunu kötüye kullanmayın. Kendinize iş saatleri belirleyin ve bu saat aralıklarında çalışın. Aksi takdirde bir düzen oturtamaz ve işinize yeteri kadar odaklanamazsınız. Elbette küçük kaçamaklar yapabilirsiniz ancak haftanın her günü yapmak yerine haftada bir ya da iki kez yapmak size avantaj sağlayacaktır. Aksi takdirde işinize uyum sağlayamayabilirsiniz.

6) Masanızda hep atıştırmalıklar olsun!

Karnınız acıktığında ya da bir şeyler yiyip içmek istediğinizde işinizi bölüp mutfağa gitmek yerine masanızda atıştırmalık bulundurmanız size hem zaman kazandıracak hem de beslenmeyi unutmanızı engelleyecektir. Ancak elbette atıştırmayı fazla kaçırmamaya dikkat etmelisiniz.

7) Giyiminize özen gösterin!

Home office resmi bir çalışma alanı olmadığı için kendinizi salmayın ve işinizi pijamalarınızla yapmayın. Bu size hem uykuyu hatırlatacak hem de sizi işten soğutacaktır. Tıpkı ofise gidiyor gibi hazırlanıp işe oturursanız, kendinizi işinize daha rahat bir şekilde odaklayabilmenizi sağlayacaktır.

Home office ortamını yukarıdaki 7 küçük ve basit tüyo ile daha komforlu hale getireceğim ama peki ya nasıl dekore etmeliyim diye soruyor olabilirsiniz. Bir birinden farklı konsept ile 100’den fazla hom office dekor örneklerini inceleyebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yorumlara Açığız