Dekorasyon Fikirleri, İç Mekan Tasarımı, İkea Fikirleri, Konsept Dekorasyon Fikirleri

İkea Tasarımlarıyla Dekorasyon Fikirleri – Birbirinden Farklı 10 Oturma Odası Dekorasyonu

i̇kea tasarımlarıyla dekorasyon fikirleri 6

Yeni başlangıç yapacaklar yada yeniden dekore etmek niyetinde olanlar ve bu işi “İkea” ile çözmek isteyenler için ikea tasarımlarıyla dekorasyon fikirleri derledim. Malumunuz evinizin her şeyi ikea sloganıyla hemen herkesin evine girmeyi başarmış, dünya çapında tanınmış bir mobilya ve ev dekorasyonu firmasıdır. Öyle ki hemen her türlü mahal için düşünülmüş eşyalar bulunmaktadır. En azından tam manasıyla kafanızdaki olmasa da işinize yarayacak her şeyi bulabilirsiniz ikea mağazalarında. Ben de sizlere hem ilham olacak hem esinlenebileceğiniz, güzel fikirler verecek ve varsa ikea tasarımlarıyla dekorasyon fikirleri arayanlara rehber olabilecek bir yazı hazırlamak istedim.

Ayrıca Bakınız: İki Yüzden Fazla Oturma Odası Dekorasyonu Fikirleri

Adeta bir müze havasında

i̇kea tasarımlarıyla dekorasyon fikirleri 1

Eski şeyleri seviyor, değer veriyor hem sergilemeyi hem de saklamayı seviyorsanız, oturma odanızı bir müze havası katabilirsiniz. Saklamayı düşündüğünüz parçaları, odanızın ortasına konumlandırdığınız orta sehpanın içinde saklayabilirsiniz. İkea hem orta sehpa hem oturacak bir alan hem de sandık olarak kullanabileceğiniz bir eşya tasarlamış.

Bitkilerle Birlikte Minimal Çizgilerle

i̇kea tasarımlarıyla dekorasyon fikirleri 2

Hemen her şeyin iç içe olduğu ama insanı hiç sıkmayan bir dekorasyona sahip oturma odası fikridir. Normal şartlarda bunlara benzer vintage objelere uyum sağlar mı diye düşünülür ama ikea’nın en sade çizgilere sahip kütüphanesi neredeyse evinizde bütün kitapları alabilecek türde tasarlanmış. Haliyle oturma odasına da bir hayli uyum sağlamış.

İş yerindeki kadar evde de çalışanlar için

i̇kea tasarımlarıyla dekorasyon fikirleri 3

Duvardaki saatten tavandaki armatüre kadar tamamı ikea tasarımlarıyla dekore edilmiş bir oturma odası fikridir. İş yerleri haricinde ev de çalışanlar için düşünülmüş, her bir parçası bir biriyle tam uyumlu halde ve sanki özellikle tasarlanmış gibi durmaktadır.

Olabilecek En Küçük Oturma Odası İçin

i̇kea tasarımlarıyla dekorasyon fikirleri 4

Böylesi küçük bir oturma odası ancak bukadar işlevsel dekore edilebilir. Bir oturma odasında olması gereken en temel ve zaruri eşyalara yer verilmiş ve hemen her türlü ihtiyacı olanca konforuyla karşılamaktadır. Siz ne düşünürsünüz bilemiyorum ama ben bu odaya bayıldım doğrusu!

Köşe Koltukları Kim Sevmez

i̇kea tasarımlarıyla dekorasyon fikirleri 5

İnkar etmeyin ve itiraf edin! Hemen herkesin gönlünde bir köşe koltuk yatar. Şöyle büyük bir evim olsa bir odasına köşe koltuk koyardım demeyen yoktur. Bazılarımız bu konuda şanslı olsa da bazılarımız için bu sadece bir hayal olarak kalır. Şu da bazılarımız da mesela benim gibi olanlar ısrarla köşe koltuk kullanmak isterler. Hem orturma odasını hem salon hem de yemek odası olarak kullanıyorsanız da o odada sıkışıp kalırsınız. Fakat yukarıdaki gibi bir yerleşim yaparsanız hem hayalinizdeki gibi köşe koltukta kullanabilirsiniz hem de yemek odanızı da oturma odasına dahil edebilirsiniz. Biraz da tabi kullandığınız eşyaların ebatları önemlidir ama ikea ölçü konusunda bir hayli iyi olunca hemen her yere sığabiliyor tasarımları. Dolaplar, orta sehpalar ve sandalyeler ve köşe koltuk ikea tasarımlarıdır.

Aşağıda sizlere köşe koltuk kombinasyonları ve ikea tasarımlarıyla dekorasyon fikirleri için 3 farklı oturma odasını daha paylaşıyorum. Mesela hemen aşağıdaki görsel bohem yaşam tarzı ve uslübunu ikea’nın kilimleri, yastık kılıfları, sehpa ve hasır oturağı ile yansıtmayı başarmış. Bohem bir bakıma bizim Anadolu kültürümüze ait çizgilere benzer üsluplara sahip olduğu için hayata bakış açısı olmasa da çizgileri ve renklerine sebep bize her zaman sıcak gelmiştir.

ikea tasarımlarıyla dekorasyon fikirleri

Ayrıca Bakınız: 35 Farklı Sıcak Dağınık Ve Enerjik Bohem Dekorasyon Fikirleri

ikea tasarımlarıyla dekorasyon fikirleri

ikea tasarımlarıyla dekorasyon fikirleri

ikea tasarımlarıyla dekorasyon fikirleri

ikea tasarımlarıyla dekorasyon fikirleri

Normal şartlarda yukarıdaki görselleri incelediğinizde ne var ki benim oturma odam da buna benziyor diyebilirsiniz. Eminim ki sizin oturma odanızda en az buradaki örnekler kadar güzeldir. Zevkler ve renkler tartışılmayacağı için size güzel gelen özetle güzeldir. Bu derlemenin amacı ikea tasarımları dekorasyon fikirleri verebilmek, eğer ki ikea tasarımlarını kullanmaksa niyetiniz neleri nerelerde ve nasıl kombin edebileceğinize dair esin kaynağı olmak ve naçizane ilham verebilmektir.

Ayrıca ikea tasarımlarını kullanmak istiyor ama kendinize göre değiştirmek ve geliştirmek istiyorsanız tam olarak size göre bir yazım olduğunu belirtmek isterim. Aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız: Eviniz İçin İkea Tasarımlarını Farklı Boyutlara Taşıyacak 40 Kendin Yap Fikirleri

Bir yanıt yazın