Perşembe, Nisan 15, 2021
More
  GenelAhşap Dekoratif Ürünler Yapımı

  Ahşap Dekoratif Ürünler Yapımı

  Yaşadığımız alanı güzelleştirmek ve renkli hale getirmek kendi elimizdedir. Kısa bir düşünce ve özel aksesuarları kullanarak ahşap dekoratif ürünler yapımı çok da zor değildir. Evinizin farklı alanlarında sergileyebileceğiniz bu özel objeler, maliyet açısından da sizi zorlamayacak kapsama sahiptir. Her eve farklı bir dekor ekleyecek olan özneler çok tarz ve orijinal bir duruşu da beraberinde getirecektir. Ahşaptan yapılmış olan tasarımlar, hem renkli, hem nostaljik hem de tarz motifleri ortaya çıkarır.

  Ahşap Bardak Altlıkları

  Her mutfağın orijinal duruş taşıyan objelere ihtiyacı vardır. Bu objeler bazen çok küçük bile olsa ortamda tarz bir hava estirir. Çay tepsilerinize ekleyeceğiniz ahşap bardakaltlıkları, ahşap dekoratif ürünler yapımı kategorisinde de değerlendireceğiniz ürünlerdendir. Bu objeler, kendi tasarımlarınız olabilirken aynı zamanda farklı dekorlarla da satın alabileceğiniz ürünlerden biridir. Tüm zevklere hitap eden bu özel objeler, tarz ve kullanım bakımından oldukça ilgi çekici mutfak gereçlerinizi oluşturacaktır.

  Ahşap Ayakkabılık

  Ahşaptan ayakkabılık yapımında çok farklı fikirler ortaya çıkabiliyor. Bu ayakkabılıklara farklılık katanı ise bu yapım tekniğine kişinin kendinden bir şeyler eklemesi, yaratıcılığını ortaya çıkarması ve becerilerini göstermesi oluşturuyor. Kendi zevkinize özel ahşap ayakkabılık yapabilir, farklı teknikler kullanarak daha süslü ve gösterişli ya da daha klasik bir görünüm tasarlayabilirsiniz.

  Ahşap Dekoratif Ürünler Yapımı
  Ahşap Dekoratif Ürünler Yapımı

  Ahşap Baharatlık

  Mutfak eşyaları ne kadar çok olursa mutfaklardaki düzen o kadar kolay sağlanır. Bu anlamda baharatlıkların yeri özel ve gösterişli bir kategoriye girer. Ahşaptan dekoratif baharatlık yapmak bu bakımdan güzel ve ihtiyacı karşılayan bir uğraş veya hobi olacaktır. Ahşap baharatlıkları dilerseniz satın alarak üzerine hoş motifler ekleyebilir, dilerseniz üzerlerine değişik yazı temalarıyla mutfağınıza özgü yazılar yazabilirsiniz. Bu özel objeler kullanım bakımından sizleri oldukça rahatlatacak içerik taşıyacaktır.

  Ahşap Sehpa

  Evde veya bazı çalışma alanlarında rustik yapıya sahip olan sehpa çeşitlerine ihtiyaç duyulur. Bu ihtiyacınızı ahşap sehpa modelleriyle karşılayabilirsiniz. Her isteğe ve ihtiyaca özel motiflerin ortaya çıkarılabileceği bu modeller evlerinize de oldukça güzel görünüm ekliyor. Hoş ve tarz görsele sahip olan bu sehpaları kullanarak güzel objeler ortaya çıkarabilirsiniz. Yaşadığınız mekana daha özel bir konsept sağlamak ve kendi tasarımlarınızı kullanmak için sehpa yapımı belki biraz meşakkatli olabilir. Bu bakımdan hazır olarak üretilmiş olan ahşap sehpaları satın alarak kullanabilirsiniz.

  Ahşap Duvar Rafları

  Duvar rafları dekorasyonu ortaya koymanın en güzel yoludur. Bu raflar evinizin her bölümünde kullanıma uygundur. İp ve zincir detaylarıyla konseptleyeceğiniz bu özel objelere kendi rötuşlarınızı da ekleyebilirsiniz. Boyama, işleme veya motif çizme teknikleriyle hoş bir dizayn ortaya çıkarabilirsiniz. Ahşap kullanmanın ayrıcalığını dışa vuracağınız bu özel tasarımlarda ahşaptan yapılmış daha küçük objelerinizi de sergileyebilirsiniz. Yeteneklerinizi ve hayal gücünüzü bir arada sunabileceğiniz bu özel konseptlerle yaşam alanlarınıza klasik ve modern bir hava katabilirsiniz.

  Ahşap Dekorasyon Ürünlerinde Öne Çıkan Detaylar

  Eski yıllardan beri var olan objelerin birçoğu ahşaptan tasarlanmış objelerdir. Ahşabı bu derece öne çıkaran özellik ise görüntüsündeki estetik ve eskitme duruş ile kullanımda sorunsuzluktur.

  Bunun yanı sıra ahşabın;

  • Dayanıklı,
  • Sağlıklı,
  • Kolay şekil alan,
  • Üzerine yapılan işleme ve motifleri gösteren özellikler taşıması daha çok tercih edilmesini sağlıyor.

  Görselindeki ince dizayn ve kullanımındaki kişiye haz veren natüre her ortamda da nitelikli bir araç olmasına sebep oluyor. Ahşaptan yaratıcı fikirler üretmemizin yanı sıra hazır olan ürünleri dahi tercih etmemiz, yaşadığımız ortama özel bir ambiyans katmamız için yeterli oluyor. Şık ve tematik alanlar için ahşap objeler hoş bir stil oluşturuyor.

  Bunu Gördün Mü?

  Satıştaki Ürünler

  Popüler Fikirler

  Çatı Katı Dekorasyon Modelleri

  Ev dekorasyonu zevklere ve tercihlere göre değişen bir unsurdur. Çatı katları ise dekorasyonu en çok hak eden alanlardır. Birbirinden farklı modeller için hayal gücünüzü kullanabilirsiniz. Çatı katları...

  Abone ol ve mağazadaki kampanyaları, blogdaki yazıları kaçırma!

  Düzenli olarak mağazamıza yeni ürünler geliyor. Çeşitli indirim ve kampanyalar yapıyor ve bolca dekorasyon fikirlerine yönelik makaleler yayınlıyoruz.