Genel

Genç Odası Süsleri El Yapımı

Genç Odası Süsleri El Yapımı

Günümüzde genç insanlar ve çocuklar artık büyüdükçe kendi odasına ayrılmaya başlıyor. Eskiden bu kadar yaygın olmayan gençler için ayrı bir oda artık fazlası ile artmaya başladı. Tabii ki de gençler kendi odasında güzel ev eşyaları olmasını ister. Odalar için birçok aksesuar ve eşya bulunmaktadır. Eşyalarında fiyatlarında artış olması ile beraber gençler odaları için el yapımı bir şeyler aramaya başladı. Genç oda süsleri el yapımı olarak çok fazla artmaya başladı. İnsanlar artık makarnayla bile çok şaheser dekoratif aksesuarlar çıkartmayı başladı. Peki, bu birçok çeşit olan ev dekorasyonu için neler yapabiliriz, ne gibi eşyalardan güzel ve dekoratif şeyler çıkartılır gibi sorular sormaya başladı.

Genç Odaları İçin El Yapımı Dekorasyon Fikirleri

Günümüzde öğrenci ve gençlerimiz için birçok el yapımı yapabileceğimiz birçok eşya bulunuyor. Bunlardan basit olarak kolaylıkça yapabileceğiniz bazı dekoratif ürünleri tercih edebilirsiniz. Ve de odayı zenginleştirmek için maliyeti düşürmek adına yapılan dekoratif bu tasarımlar, maddi olarak mağazadan alacağınız fiyatın neredeyse 2-3 katı aşağı para vererek yapabilirsiniz.

Genç oda süsleri el yapımı için kolay ve bütçesel olarak uygun bir fiyata yapabileceğiniz bazı oda süsleri;

  • Kütük sehpa
  • Su borusu ile çiçek rafı
  • Ağaç dalı ile kapı süsleri
  • Demir boru ile peçetelik
  • Halat ve tahta ile duvar rafı
  • Demir boru ile sehpa

Bunun gibi genç odası süsü olarak tercih edilen birçok el yapımı süs ürünleri yapabilirsiniz. Peki, bu ürünleri yapmak çok maliyetli ve uzun uğraş ister mi?

Kütük Sehpa Yapımı (El yapımı)

Kütük sehpa yapımı için malzemeler; matkap ile vida, zımpara kağıdı, ağaç ürünleri için özel vernik ve boya fırçası. Gelelim kütük sehpa nasıl yapılır. İstediğin boyutlara göre kütük alıyorsunuz öncelikle, ondan sonraki işlem ise zımpara yapmak, kütüğün dışındaki pürüzleri zımpara yardımı ile zımpara yapıyorsunuz. Zımpara işini tamamladıktan sonra ise vernik işlemine geçebilirsiniz.

Vernik işlemini kutu verniğin için boya fırçasını batırıp kütüğün her tarafına iyice sürüyorsunuz. Vernik işlemini tamamladıktan sonra ise kurumaya bırakabilirsiniz. Tercihinize göre ise 4 tane tekerlek alıp kütüğün altına matkap ve vida ile montaj yapabilirsiniz. Kütük sehpa yapımı işte bu kadar basit ve kolaydır. Kütük sehpanın üstüne ister telefon ister kitap ister tabak istediğiniz her şeye gönül rahatlığıyla koyabilirsiniz.

Su Borusu İle El Yapımı Çiçek Rafı

Evde Su borusu ile çiçek rafı yapımı için gerekli malzemeler; 4 tane flanş, 2 tane dirsek olarak geçen demir boru. 4 tane 10 cm boru, Öncelikle 2 flanş’ı duvara matkap ile monte ediyorsunuz. 2 adet boruları flanşa takıyorsunuz ve uçlarına dirsek boruları bağlıyorsunuz. Dirsek boruların ucuna 10 cm diğer 2 boruyu bağlıyorsunuz. Ondan sonra dirsek boruların ucuna bağlandığınız 2 adet 10cm olan borunun ucuna 2 adet flanş takıp üstüne ölçülere göre olan raf tahtasını takıyorsunuz. Taktığınız raf tahtasını alttaki flanşa matkap ve vida yardımıyla monte ediyorsunuz. Su borusu ile el yapımı çiçek rafı yapımı bu kadar basit ve kolaydır raf tahtasının üstüne istediniz saksı ve çiçeği koyabilirsiniz. Genç odası için çok güzel bir süs eşyası olacaktır.

Genç Odası İçin El Yapımı Süs Eşyalarının Avantajı Nedir?

Genç odası için süs eşyalarını evde yapmanın avantajı, maliyeti düşürmek ve daha güzel dekoratif süs eşyaları yapmaktır. Bu süs eşyalarını yapmak için bazı malzeme ve örnek gereklidir. Bu eşyaları yapmanın en büyük avantajlarından bir tanesi, büyük yardımı olmadan gençlerde yapabilir.

Yorumlara Açığız