Kendin Yap Fikirleri

Ahşap Kütük Parçalarıyla Dekoratif El Yapımı Vazo Fikirleri

Ahşap Kütük Parçalarıyla Dekoratif El Yapımı Vazo Fikirleri scaled

Hayal gücünün sınırlarının olmadığını gösterir nitelikte bir derleme hazırladık sizlere… İç mekanlara dekorasyon amaçlı, yeşili ve doğayı bir nebzede olsa yaşayabilmek adına sayısız çeşitlilikte çiçekle ve bitkiler yetiştirilir. Onların bakımı için geçirilen vakitler insana mutluluk ve huzur verir. Ayrıca etrafa yaydıkları kokular iç mekanlarınıza ayrı bir hava katmaktadır. Ona keza ahşap unsurların dekorasyon amaçlı kullanımı da özellikle en doğal halleri ile iç mekanlara dahil edilmeye başlanılan bir moda akımı da günümüzde pek bir yaygın hale gelmiş, binlerce fikirler hızla yayılmaktadır. Bu tarz çalışmalara bir yenisi ve en tazesi ahşap kütük parçalarıyla dekoratif el yapımı vazı fikirleri oluyor. Bir kısmı pek tabi profesyonellere ihtiyaç duyulan çalışmalar ve fikirler olsa dahi bir çoğu hatta çoğunluğu kolaylık temin edebilir ve kendiniz yapabilirsiniz. Zira imkanı olanlar için profesyonellere ihtiyaç duyulacağını sanmıyoruz. Belki bir bahçenin var ise temin ettiğini kütükleri rahatlıkla kesmeniz ve işlemeniz mümkündür. Zaten işin güzel tarafı da bir şeyleri kendiniz yapabiliyor ve meydana getirebiliyor olmasıdır. İnsana, kendisinin yapabildiği şeylerin vermiş olduğu haz muhtemelen hiç bir işte yoktur. Çünkü ortaya çıkan ürünü ben yaptım deyip kullanıyor veya sevdiklerinizle paylaşabiliyor ve en önemlisi emek vermiş olmanız daha da anlam katıyor. İşte bu kadar anlam ve önem dolu olduğunu göz önüne alarak yaptığınız çalışmaların bir de doğal malzemelerden oluştuğunu düşünürsek ortaya gerçek mutluluk tablosu çıkıyor. Ahşap kütüklerle yapabilecekleriniz hayal gücünüzün sınırlarının ne kadar geniş olduğuyla alakalı bir durum. Burada derlediğimiz bu ahşap kütük parçalarıyla aşırı dekoratif ve bir o kadar şık duran, kullanacağınız hemen her yere uyum sağlayacak el yapımı vazo fikirleridir. Görsellerin içlerinde eminiz ki size uygun bir fikir var olacaktır…

Ahşap Kütük Parçalarıyla Dekoratif El Yapımı Vazo Fikirleri (6)

Ahşap Kütük Parçalarıyla Dekoratif El Yapımı Vazo Fikirleri (5)

Ahşap Kütük Parçalarıyla Dekoratif El Yapımı Vazo Fikirleri (4)

Ahşap Kütük Parçalarıyla Dekoratif El Yapımı Vazo Fikirleri (3)

Ahşap Kütük Parçalarıyla Dekoratif El Yapımı Vazo Fikirleri (2)

Ahşap Kütük Parçalarıyla Dekoratif El Yapımı Vazo Fikirleri (1)

Ahşap Kütük Parçalarıyla Dekoratif El Yapımı Vazo Fikirleri (7)

Ahşap Kütük Parçalarıyla Dekoratif El Yapımı Vazo Fikirleri (8)

Ahşap Kütük Parçalarıyla Dekoratif El Yapımı Vazo Fikirleri (9)

Ahşap Kütük Parçalarıyla Dekoratif El Yapımı Vazo Fikirleri (10)

Ahşap Kütük Parçalarıyla Dekoratif El Yapımı Vazo Fikirleri (11)

Ahşap Kütük Parçalarıyla Dekoratif El Yapımı Vazo Fikirleri (12)

Ahşap Kütük Parçalarıyla Dekoratif El Yapımı Vazo Fikirleri (18)

Ahşap Kütük Parçalarıyla Dekoratif El Yapımı Vazo Fikirleri (17)

Ahşap Kütük Parçalarıyla Dekoratif El Yapımı Vazo Fikirleri (16)

Ahşap Kütük Parçalarıyla Dekoratif El Yapımı Vazo Fikirleri (15)

Ahşap Kütük Parçalarıyla Dekoratif El Yapımı Vazo Fikirleri (14)

Ahşap Kütük Parçalarıyla Dekoratif El Yapımı Vazo Fikirleri (13)

9 thoughts on “Ahşap Kütük Parçalarıyla Dekoratif El Yapımı Vazo Fikirleri

 1. Mustafa KAPLAN dedi ki:

  Merhabalar, bu makaleyi okumakta baya bir gecikmişim, umarım cevap verirsiniz. Elimde kurumuş ceviz kütüğü var, bunu vazo yapmayı planlıyorum. Temizliğini yapıp istediğim ölçülerde keserek içine cam vazo yerleştirip, renksiz yat vernigi sürerek işlemi . bitireceğim, yapacağım işlemler doğru mu? Tavsiye edebileceğiniz farklı bir işlem var mıdır? Teşekkür ederim.

  1. Estetik Ev dedi ki:

   Merhabalar.
   Umarım kütük kurudur. Yoksa çatlamalar meydana gelebilir. Bu da emeklerinizin boşa gitmesine sebep olabilir. Özellikle de kütük büyük ise çatlaması daha zor olur… Kuru olmadığına emin değilseniz bir süre açık havada bırakın. Direkt güneş almasın ama rüzgar alan bir yer olursa şayet, bir süre sonra daha kurumuş bir kütük olacaktır. Gelelim sorunuza… Sahip olduğunuz kütüğün kondisyonuna göre karar vermek daha doğru olacaktır. Fakat yat verniği güzel bir tercih olur. Lakin renksiz dahi olsa yat vernikleri reçine esaslı olduğu için yüzeyin rengini değiştirecek, yüzey beyaz ise bariz sarı, beyaz değil ise mevcut renk tonunun daha koyu olmasına sebep olacak, yüzeyde bariz bir film tabakası görünümüne bürünecek, ciddi parlak bir yüzey oluşacaktır. Bunu bilerek kullanmanızı öneririm. Onun haricinde eğer ki cam vazo kullanacaksınız, kütük üzerine bir şey sürmeyerek doğal hali ile de bırakabilirsiniz…

 2. Uğur Akgöz dedi ki:

  İzmir’de Çınarlı Mahallesinde çiçekçilerden bu tarz malzemeleri temin edebilirsiniz.
  Marangoz atölyeleri de bulunmakta burada.
  Selamlarımla

 3. orhan dedi ki:

  Merhaba çam ağacından yapılırsa kabukların dökülmesi nasıl önlenebilir acaba yapmakta olduğum çam ağacından bir tasarım var kabukları soymak istemiyorum fakat sonradan dökülür diye kararsız kaldım beni aydınlatırsanız sevinirim.

  1. Estetik Ev dedi ki:

   Merhabalar Orhan Bey.

   Çam ağacı, normalin üzerinde sertliğe sahip bir ağaç cinsidir. Malumunuzdur belki de; gerek inşaat kerestesi, gerek yapılarda doğrama, döşeme ve hatta cephe kaplaması olarak kullanılmaktadır. İşlemesi basit, maliyeti düşük ve dayanıklıdır. Bu minvalde sizin ağacınız işlenmemiş olsa da dış yüzeyindeki kabuklar siz soymadıkça dökülmeyecektir. Pek tabi ağaç içinde nem barındırmaktadır. Kullanacağınız ortamın nemine göre içinde nem oranı kaçınılmaz son olarak azalacak ve kuruyacaktır. Bu evrede dış kabuklarında da bir nebze dökülmeler olacaktır. Bu normaldir. Dökülmemesi için pekte bir şey yapabilmeniz mümkün değildir. Sadece şunu yapabilirsiniz. Mat sprey vernik alın ve ince bir kat ağacınızı vernikleyin. Bir nebze yüzeyde tutucu vazifesi görecektir. Selamlar.

 4. Sevm ercan dedi ki:

  Merhabalar bayıldım modellerinize yalnız kutuklerdekı o beyazlatılmış eskıtılmiş onu nasıl yapıyorsunuz çok daha doğal duruyor

  1. Estetik Ev dedi ki:

   Merhabalar Sevim Hanım.

   Size verdiğim bu linkte anlatılan ağaç eskitme yöntemini inceleyebilir, evinizin konforunda rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

   https://estetikev.net/nasil-yapilir/en-kolay-ve-etkili-agac-dallarini-eskitme-yontemi.html

   Teşekkür ederiz.

 5. emral dedi ki:

  merhaba acab ağaç kütüğü vazoları nereden satın alabılırım yardımcı olurmusunuz

  1. keremtekin dedi ki:

   Merhaba.
   Nereden satın alabilirsiniz bilemiyorum ama keresteciden veya oduncudan kütük parçası temin edebilir, imkanınız yok ise marangoza ihtiyacınıza uygun ölçüde içini açtırabilirsiniz. Tahmin ediyorum çok daha maliyeti düşük olacak ve zevkinize uygun bir vazo olacaktır.

Bir yanıt yazın