Ahşap ve Dekor, İkea Fikirleri, Kendin Yap Fikirleri

İkea Bekvam Baharat Rafı İle Neler Yapılır

Yine ikea ve yine huş ağacından üretilmiş minimal çizgilere ve huş ağacının saf doğallığına sahip bir raf tasarımını sadece mutfakta baharat kavanozları için kullanılmayacağının kanıtlarını sizler için derledik. İkea’nın huş ağacına olan hayranlığı, ikea’ya giden ve ikea tasarımlarını takip eden herkesin malumudur ve bunu ikea bekvam baharat rafı olarak bir kez daha karşımıza çıkarmaktadır. Normalde bekvam baharat rafına alıcı gözü ile baktığımızda çok sıradan ve hemen herkesin; ya bunu bende yaparım, diyebileceği türden bir ev eşyasına benzemektedir. Altında düz bir tablası, iki yanında kare biçimli yan levhaları ve orta kısımında da üzerine koyduğunuz baharat kavanozlarını tutmaya yarayan bir kayıt bulunmaktadır. Alırsınız, birleştirir ve duvara montajını yaparsınız. Hepsi bu! Baharat rafınız kullanıma hazırdır. Hatta öyle ki ikea insan psikolojinini o kadar iyi özümsemiş ve alışveriş yaptırmayı o kadar iyi kıvırmaktadır ki bu rafın yanına, rafa en uygun ölçülerde baharat kavanozu bile tasarlamış, satmaktadır ve hal böyle olunca bu raf bizim için sadece bir baharat rafı olarak kalmaktadır. Lakin iş böyle değil tabiki de… Peki ikea bekvam baharat rafı ile neler yapılır? 

Bu sorunun cevabı sizler için bir araya getirdiğimiz görsellerde bulunmaktadır. Kısaca bahsetmek gerekirse, malum bu raf huş ağacının işlenmiş ve rendelenmesiyle meydana getirilmiştir. Hali ile rendelenmiş bir ahşap parçasını çok basit şekilde bir yağlı boya ile boyayarak daha da havalı bir hale getirmek mümkün. Ona keza ben ağacın ham görünüşünü daha çok severim diyorsanız, çok ucuza temin edebileceğini ahşap yağı ile yüzeyini yıkamanız da mümkün. Böylece rafının daha çekici ve havalı bir hal alacaktır. Ne komiktir ki rafı ters şekilde duvara monte edecek olursak alt tablası siz bir raf olarak kullanım sağlarken, ara kayıt parçası da bir askı vazifesi görecektir. Lafı daha fazla uzatmadan görselleri inceleyerek kendinize en uygun kullanım şeklini bulabilir ve hemen kendiniz için yapmaya başlayabilirsiniz.

Ama öncelikle yapacağınız çalışmaya göre sayısını belirleyip kendinize bir veya bir kaç adet bekvam baharat rafı almanız gerekmektedir.

İkea’nın tasarımlarıyla yapabilecekleriniz sadece bekvam baharat rafı ile sınırlı değildir. Daha önceden hazırladığım derlemelere de göz atabilirsiniz.

Yukarıda yer verdiğim bağlantılar haricinden yine İkea tasarımlarına ait ve bir birbirinden farklı 40 ikea hack fikirlerini aşağıdaki bağlantıda bulabilirsiniz.

İkea Bekvam Baharat Rafı İle Neler Yapılır (1)

İkea Bekvam Baharat Rafı İle Neler Yapılır (2)

İkea Bekvam Baharat Rafı İle Neler Yapılır (3)

İkea Bekvam Baharat Rafı İle Neler Yapılır (4)

İkea Bekvam Baharat Rafı İle Neler Yapılır (5)

İkea Bekvam Baharat Rafı İle Neler Yapılır (6)

ikea bekvam baharat rafı

ikea bekvam baharat rafı

ikea bekvam baharat rafı

ikea bekvam baharat rafı

Yorumlara Açığız