Dekorasyon Fikirleri, Kendin Yap Fikirleri

Ağaç Kütüğü ve Kozalak İle Yılbaşı Dekorasyonu İçin Fikirler 2020

ağaç kütüğü ve kozalak i̇le yılbaşı dekorasyonu i̇çin fikirler

Kısa bir süre önce yılbaşı dekorasyonu için kolaylıkla yapabileceğiniz kendin yap süs fikri paylaşmıştım. Şimdi de evlerinizde ve diğer bir çok mekanlarınız da yılbaşı dekorasyonu için çok daha basit, otantik ve sevimli bir kendin yap yılbaşı süsü için bir kaç örnek paylaşacağım. Yeni yıla girmenin heyecanını içinde yaşayanlara, ağaç kütüğü ve kozalak ile yılbaşı dekorasyonu için fikirler paylaşmaya devam ediyorum.

Son zamanlarda servis tepsisi olarak değerlendirilen dilimlenmiş ağaç kütükleri üzerine bir araya getireceğiniz bir obje ile yılbaşı mizanseni oluşturarak çok hızlı, basit, maliyetsiz ve yılbaşına dekorasyonuna bir hayli katkı sağlayacak bir yılbaşı dekorları yapabiliyorsunuz. Özellikle farklı ebatlardaki dekoratif mumlar ile yapılan bu yılbaşı süsü fikrinin nasıl yapıldığını ve en güzel örneklerini görmenizi öneriyorum.

Yılbaşı dekorasyonu için fikirler de şimdi de bir kaç ağaç kütüğü ve kozalak ile çok basit ve yine benzersiz bir fikri sizlerle paylaşıyorum. Kaç adet olacağı, ne kadar uzun ya da kısa olacağı, büyük ya da ne kadar küçük olacağı ve hatta ile edebileceğiniz hasır ipler, yapay yosunlar, kar atmosferi yapması için boyanmış kozalaklar ve ekstra aklınıza gelebilecek çok değişik yılbaşı süslerini de ilave ederek yılbaşı dekorasyonu için evinizi hazırlayabilirsiniz.

ağaç kütüğü ve kozalak i̇le yılbaşı dekorasyonu i̇çin fikirler
ağaç kütüğü ve kozalak i̇le yılbaşı dekorasyonu i̇çin fikirler 2020 ağaç kütüğü ve kozalak i̇le yılbaşı dekorasyonu i̇çin fikirler 10 | estetikev | 2024 | ağaç kütüğü ve kozalak i̇le yılbaşı dekorasyonu i̇çin fikirler 10

Yukarıda ve aşağıdaki örnekte göreceğiniz üzere kozalakların kenarlarını beyaz akrilik boya ile boyayarak kış ve kar havası katabiliyorsunuz.

ağaç kütüğü ve kozalak i̇le yılbaşı dekorasyonu i̇çin fikirler
ağaç kütüğü ve kozalak i̇le yılbaşı dekorasyonu i̇çin fikirler

Ayrıca bir kaç yılbaşı süsü objelerini dekorunuza iliştirebilirsiniz. Hatta bir kaç parça gerçek çam ağacı dalını bile kullanabilirsiniz. Hemen solmayacak yeşil rengini uzun bir süre koruyacaktır.

ağaç kütüğü ve kozalak i̇le yılbaşı dekorasyonu i̇çin fikirler 2020 ağaç kütüğü ve kozalak i̇le yılbaşı dekorasyonu i̇çin fikirler 3 | estetikev | 2024 | ağaç kütüğü ve kozalak i̇le yılbaşı dekorasyonu i̇çin fikirler 3
ağaç kütüğü ve kozalak i̇le yılbaşı dekorasyonu i̇çin fikirler 2020 ağaç kütüğü ve kozalak i̇le yılbaşı dekorasyonu i̇çin fikirler 2 | estetikev | 2024 | ağaç kütüğü ve kozalak i̇le yılbaşı dekorasyonu i̇çin fikirler 2

Yılbaşı dekorasyonunu hazır bir şeyler satın alarak daha hızlı ve pratik şekilde halletmek istiyorsan senin için online dekorasyon mağazamızdan bir kaç öneri sunacağım. Bir veya bir kaçını bir araya getirerek benzersiz yılbaşı dekorlarını kurgulayabilirsiniz. Hatta oluşturduğun kurguları sevdiklerine yılbaşı hediyesi olarak ta verebilirsiniz.

Yılbaşı Dekorasyonu İçin Fikirler – Bonus

Kütük ve kozalaklarla yapacağınız yılbaşı süslerine ilaveten yanına yapabileceğiniz bir kaç ufak dekoru da sizlerle paylaşmak istiyorum.

ağaç kütüğü ve kozalak i̇le yılbaşı dekorasyonu i̇çin fikirler 2020 ağaç kütüğü ve kozalak i̇le yılbaşı dekorasyonu i̇çin fikirler 8 | estetikev | 2024 | ağaç kütüğü ve kozalak i̇le yılbaşı dekorasyonu i̇çin fikirler 8

Bu örnekte zanaatinizi konuşturmanız gerekiyor. İnce demir bir çubuk, bir parça farklı kesilmiş ağaç dalları ve dilimlenmiş bir ağaç kütüğü ile yukarıdaki sembolik yılbaşı ağacınız yapabilirsiniz. Değişik bir yılbaşı ağacı fikri arayanlar için…

ağaç kütüğü ve kozalak i̇le yılbaşı dekorasyonu i̇çin fikirler

Yine bir başka marjinal yılbaşı ağacı fikri… Biraz zahmetli ama yapmaya değecek kadar güzel bir fikir oldupunu düşünüyorum. Merkezinde sağlam duracak bir desteğe ihtiyacınız var. Bir de bir çuval dolusu kozalak toplamalısınız. Belki bir haftasonu orman gezisi yaparak kozalak toplamaya çıkabilirsiniz. Bir taşla iki kuş hesabı, uzun zamandır ormana gitmediğinizi düşünerek sizlere için bir bahane buldum. Hem güzel bir doğa yürüyüşü hem de kozalak toplama işini tek seferde çıkarabilirsiniz. Topladığınız kozalakları ince iplerle bağlayıp, desteğe asmanız gerekiyor. Üst üste bindirdikçe sizinde örnekteki gibi tamamı kozalaklardan oluştan değişik bir yılbaşı ağacınız olacak. Bozmanıza da gerek yok. Varsa evinizin uygun bir köşesinde muhafaza edebilirsiniz 🙂

ağaç kütüğü ve kozalak i̇le yılbaşı dekorasyonu i̇çin fikirler

Bu örnekte ise içinizdeki sanatçı kişiliği çıkarmanız gerekiyor. Bir miktarda heykeltraş bakışıyla sizde evinizdeki yılbaşı dekorasyonuna bunlar gibi şirin ren geyiklerini dahil edebilirsiniz.

Yazımın sonuna geldim. Yılbaşı demek evlerimizde yapabileceğimiz dekorasyonlardan ibaret değildir. Aslında yılbaşı demek alışveriş demek. Yılbaşı demek sevdiklerinize hediyeler almak demek. Ne hediye alacağım diye düşünenler için diyorum ki yılbaşı hediyesi alma, yılbaşı hediyeni kendin yap! 50 farklı kendin yap yılbaşı hediye fikirleri için hemen derlememi incele!

Bir yanıt yazın