Dekorasyon Fikirleri, Yatak Odası Dekorasyonu

Konforlu ve Rahat Yatak Odası İçin Püf Noktaları

konforlu ve rahat yatak odası i̇çin püf noktaları 2

En iyi yatak odaları, konforlu oldukları kadar büyüleyicidir. Kapıdaki stresli gününüzü geride bırakın ve modern ve zevkli vurgular ile eşleştirilmiş, berrak, temiz tasarımlı sakin bir cennete girin. Kafanızı ve vücudunuz dinlendirmek için sakin ama şık bir ortam oluşturmak, konforlu ve rahat yatak odası dekore etmek için bir kaç püf noktası ve ipuçlarını derledim. Umarım işinize yarar!

Ilık bir yatak örtüsü

konforlu ve rahat yatak odası i̇çin püf noktaları 12

Sıcaklığın çok ısınması durumunda çıkarılabilecek ılık bir yatak örtüsü ayarlayın ve bu örtü odadaki renkleri birleştiren, uyum yaratan bir renkte olmasına dikkat edin.

Yatak odası bitkisi

konforlu ve rahat yatak odası i̇çin püf noktaları 11

Sanılanın aksine yatak odalarında da yetiştirilebilecek bitkiler bulunmaktadır. Özellikle odanın havasını temizlemeye, oksijenini arttırmaya yardımcı olur. Yatağınızın başındaki bir bitki ortamda lüks hissiyatı kazandırır.

Sanatsal desenler

konforlu ve rahat yatak odası i̇çin püf noktaları 10

Oturma odasından yatak odasına doğrudan erişim varsa, yatağın üzerini sanatsal desenlerde yastıklarla dekore etmek iyi bir fikirdir. Bütünlük sağlayacaktır.

Doğal kumaşlar

konforlu ve rahat yatak odası i̇çin püf noktaları 8

Yarı keten yarı pamuklu doğal kumaşlar yumuşak ve hoştur. Özellikle yatak odası için çok uygundur. Çünkü vücudun ısısını havalandırır ve nemi emerler.

Cesur renkler

konforlu ve rahat yatak odası i̇çin püf noktaları 7

Yatak odanızın duvarlarından biri gri gibi koyu renklerde boyama cesaretini gösterdiyseniz önünde beyaz bir komodin ve her iki renkten çok zıt renkte bir abajur ile tamamlayın. İşte o zaman lüks ve zarafeti görün!

Hafif örtüler

konforlu ve rahat yatak odası i̇çin püf noktaları 3

Üzerinizdeki örtüler mümkün olduğunca ince ve hafif olmalı… Gece uyku esnasında bazen sıcaklayıp, bazen de üşüyebilirsiniz. Anlık sıcaklık değişimlerinde üzerindeki örtünün hafifli işini kolaylaştıracaktır.

Organize objeler

konforlu ve rahat yatak odası i̇çin püf noktaları 2

Her oda gibi yatak odası da ekstra objelerle dekore edilebilir ama bu objeleri odanın geneline dağılmamalıdır. Çünkü insanı yorar ve rahatsızlığa neden olur. Bunun aksine tek bir yerde toplanmalı ve o şekilde sergilenmeli ve kullanılmalıdır.

Galeri duvarı

rahat yatak odası

Yatak odalarında da mükemmel bir galeri duvarı oluşturulabilir. Objeler gibi resimlerinde tek bir yerde toplandığı bir duvar dekorasyonu, yatak odanızı zengin ve şık gösterecektir.

Zigon yerine makyaj masası

rahat yatak odası

Yeriniz varsa zigon yerine küçük bir makyaj masası ile yatak odasında ekstra konfor ve rahat yatak odası elde edebilirsiniz. Görseldeki de “İkea” dan depolama üniteli sade bir bir masadır.

Otel odası konforu

rahat yatak odası

Birçok otel odasında, odanın tamamında ya da sadece yatağın yanında halı vardır. Böylece yataktan kalktığınız da soğuk zemin değil, sıcak bir yüzey sizi karşılar. Yatak odanızda bu seçeneği göz ardı etmeyin! 

Dev aynalar

rahat yatak odası

Aynaların en büyük etkisi bulundukları mekanın daha olduğundan daha büyükmüş hissiyatı kazandırmasıdır. Bu durumda aynaları evinizin bir çok yerinde kullanabilirsiniz ama en sık kullanım alanları tabi ki de yatak odasıdır. Böyle büyük bir boy aynası hem odanıza zenginlik katacak hem de konforunuzu artıracaktır. Giydiğiniz kıyafetleri böyle büyük bir ayna da izlemenin vereceği hazzı anlatmaya gerek yoktur. Demo olarak her hangi bir mağazaya gidebilirsiniz.

Rahat yatak odası hepsini yapabiliyor olmalı

rahat yatak odası

Hem konforlu hem de rahat yatak odası için en iyi seçenek odada yatak haricinde en az bir tane de olsa tekli koltuk yer almasıdır. Oda hem uyuyarak hem de oturarak dinlenme olanağını sağlamalıdır. Tabi günümüz evlerinde yatak odası diye tasarlanmış odalara aynı anda hem yatak hem de dolap koymak bile çok ya, hadi neyse…

Doğru aydınlatma eşittir konfor

rahat yatak odası

Doğru aydınlatma yatak odası kadar diğer odalar içinde olması gereken bir durumdur. Aydınlatması doğru yapılmış bir odada konfor ve rahatlık kaçınılamaz. Doğru aydınlatmanın nasıl olması gerektiği ile ilgili size yardımcı olacak bir yazı yazdım. Bakmanızı öneririm.

Bir yanıt yazın