Küçük Mekan Sırları: Çalışma Odası Dekorasyonu – Benzersiz Fikir & İlham Kaynağı Görsellerle

0
124

Küçük mekan sırları yazı dizisinin 4. bölümünde, evlerinde çalışma odası için oda ayıramayan ama bir çalışma mahali ihtiyacı olanlar için süper benzersiz fikir ve ilham kaynağı görsellerle çalışma odası dekorasyonu fikirlerini derledim.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bir masa ve sandalye koyabildiğiniz her yeri çalışma mahaline dönüştürebilirsiniz. Böylelikle zevkinize ve ihtiyacınıza göre evinizde bir çalışma odası olmasa dahi tıpkı bir çalışma odası dekore eder gibi çalışma mahalinizi de dekore edebilirsiniz. Böylece sizde kendinize bir çalışma odası yaratmış olabilirsiniz. Özellikle dediğim gibi evleri küçük ve harici bir çalışma odası olmayanlar için geçerli bir makaledir. Dekorasyon fikirleri için derlemeye çalıştığım görsellerde bu yönde örnekler içermektedir ama şu da var ki evlerinde çalışma odası ayrıca bulunup ta yinede en uzun saatlerini geçirdikleri oturma odalarına da çalışma amaçlı bir köşe yapmak isteyenler olursa da burada ki görseller size de hitap etmektedir. Kendimden örnek verecek olursam şayet evimde koca bir çalışma odası var ama yinede oturma odasını ve odamdaki masada çalışmayı sıklıkla tercih ediyorum. Çalışma odası dekorasyonum her ne kadar tam anlamıyla ihtiyacımı karşılasa da garip bir şekilde oturma odasında kendim için ayırdığım köşede saat geçirmeyi seviyorum. Siz de bu tipte insanlardansanız eğer, dediğim gibi görseller sizinde işinize yarayacaktır.

Gelelim asıl konumuza! Konu: Çalışma Odası Dekorasyonu

Pekala konumuz çalışma odası dekorasyonu lakin ortada çalışma ortamı oluşturabilecek bir oda olmadan çalışma odası dekore edilecek. Öncelikle bize neler lazım olacak, bunların tespiti yapmak gerekebilir. Elimizde değerlendirebileceğimiz eşyalarımız var mıdır? Önce bu soruyu kendimize sorup, cevaplayalım. Malum mottomuz geri dönüşüm ve eski eşyaların geri dönüşüm fikirleridir! Eğer ki elinizde yeniden kullanabileceğiniz ve kendinize çalışma ortamı oluşturabileceğiniz eşyalarınız yoksa ikinci sorunuz bana ne gereklidir? Yapacağınız çalışmaları kafanızda belirleyip, ihtiyacınız olan malzemeleri tedarik etmelisiniz. Bunu şöyle bir örnekle açıklama istiyorum. Velev ki çalışmalarınızın tamamı bir bilgisayar başında olacaksa size bir bilgisayar masası lazım olacaktır. Lakin hali hazırda eşyalarla dolu olan bir odaya ilave mahal oluşturacağınız için bir bilgisayar masasını yerleştirmek çok zor olacaktır. Bundan dolayı size masadan ziyada sağlam ayakları olan ve duvara monte edebileceğiniz bir raf işinizi hem görecek, hem pratik hem de az yer kaplayan bir çözüm olacaktır.

Yine bu örneğin üzerinden devam etmek gerekirse, işleriniz bilgisayar başında da olsa notlarınız, kağıtlarınız, kalemleriniz ve işlerinizle alakalı bir veya birkaç kitap, dergi vb. eşyalarınız olacaktır. Bunları organize etmek ve düzenlemek için de yine size bir veya birkaç raf daha lazım olacaktır. Bunları da güzelce organize ettiğiniz vakit çalışma mahalinizi genel anlamda kurmuş olacaksınız. Aşağıda bu örneğime benzer görseller bulunmaktadır lakin çok ucuza ve çok pratik bir şekilde bu örneği mikro ve makro ölçeklerde evlerinizde uygulayabileceğiniz müthiş bir fikri hemen aşağıdaki bağlantıda veriyorum. Mutlaka incelemelisiniz!

Yukarıda tarif etmeye çalıştığım örnek en basiti ama en etkili çözümüdür. Kendinize yapacağınız çalışma odası, dahil edeceğiniz hali hazırda var olan odanın dekorasyonuna uyumlu halde yapılacak olursa hem siz çok daha rahat çalışma şansı yakalamış olacaksınız hem de hali hazırda var olan odanızın dekorasyonunu bozmayacak ve hatta belki de bir tık daha ileri taşıyabilecek daha sofistike ve marjinal bir ortam yakalamış olabilirsiniz. Unutmayın olay sizde, yani hayal gücünüz ve isteklerinizde bitmektedir. Çalışmalarınızı, çalışma odam yok diye ertelemeyin. Aşağıda sizler için derlediğim küçük çalışma odası dekorasyonu fikirlerinden ilham almaya bakın!

Küçük Mekan Sırları Yazı Dizimizden;

çalışma odası dekorasyonu

çalışma odası dekorasyonu

çalışma odası dekorasyonu

çalışma odası dekorasyonu

çalışma odası dekorasyonu

çalışma odası dekorasyonu

çalışma odası dekorasyonu

çalışma odası dekorasyonu

 

çalışma odası dekorasyonu

çalışma odası dekorasyonu

çalışma odası dekorasyonu

Pekala küçük mekan sırları yazı dizisinin 4. bölümü olan çalışma odası dekorasyonu fikirlerinin sonuna geldik.  Yukarıda da dediğim gibi odanız yok diye çalışmalarınızı ertelemeyin ve derhal kendinize bir çalışma odası organize etmek için kolları sıvayın. Velev ki siz kendinize bir çalışma mahali organize ettiniz. Aşağıda yer verdiğim bağlantıya da bir göz atabilir organize ettiğiniz çalışma masanızı nasıl dekore edebileceğiniz hakkında bir küçük fikir edinebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here