Ev Dekorasyonu Örnekleri

Dış Cephe Boya Renkleri Nelerdir?

Dış cephe boya renkleri nelerdir

Dış Cephe Boya Renkleri Nelerdir?

Evlerinin dış cephesini yenilemek istiyorsanız dış cephe boya renkleri hakkında bilgi sahibi olmak işinizi kolaylaştırırken en iyi ve doğru boyayı seçmeniz evinizin güzel görülmesine yardımcı olacaktır. Evlerin dış cepheleri yapılırken genel olarak trend olan renkler tercih edildiği için evlerin birbirine benzediği görülmektedir. Bu şehir görünümü açısından doğru bir tercihe neden olurken görünüş olarak da risksiz bir seçim oluşturmaktadır.

Dış cephe boya renkleri trend olarak hızlı bir değişime uğramazken, değişimin yavaş olması iç cepheye göre daha kalıcı olmasından kaynaklanmaktadır.

Dış cephe boya renkleri için seçim yapılırken görsellerin görülmesi ve detaylı incelenmesi gerekmektedir. Daha önceden yapılmış dış cephe uygulamalarını görmek eviniz ile ilgili doğru karar vermenize yardımcı olacaktır. Yazımızda da dış cephe boya renklerine yönelik ipuçları vererek seçim yapmanıza yardımcı olmaya çalışacağız.

Dış cephe boya renkleri nelerdir

Beyaz Dış Cephe Boya Rengi Her Zaman Seçilebilir

Dış cephe boya renkleri içerisinden seçim yapmakta zorlanıyorsanız, beyaz renk her zaman trend olan ve dekorasyonun vazgeçilmez renkleri arasında yer almaktadır. Işığı güzel bir şekilde yansıtan beyaz renk evinizin dış cephesinin güzel görünmesine yardımcı olurken, dış dekorasyon açısından daha ferah bir görünüm sağlayacaktır.

Gölgelere Dikkat Edilmeli

Dış boya boya renkleri seçiminde evinizin ışık alış biçimi ile gölgelere dikkat edilmesi gerekirken, gölge olması seçilen rengin daha farklı görünmesine neden olacaktır. Bu nedenle dış boya seçimi sırasında renk kartelası üzerinden tercihte bulunabilirsiniz. Yerine ışığın geliş yönüne bakılarak karar verilmesi istenilen rengin elde edilmesine katkı sağlayacaktır.

Dış cephe boya renkleri nelerdir

Dış Cephe Boya Seçiminde Farklı Renk Eklenebilir

Dış cephe boya renkleri arasından seçim yapılırken tek renk seçmek yerine renklendirme tercih edebilirsiniz. Uygulama için kapı ve pencere gibi yerleri farklı renk seçerek ve dış cephe için renklendirme kullanarak farklı bir görünüm elde edilmesine yardımcı olabilirsiniz. Fakat dış boya renkleri arasından birbiri ile uyumlu iki renk seçmeniz görüntü açısından hoş bir görüntü elde edilmesini sağlayacaktır.

Dış cephe boya renkleri nelerdir

Dış Cephe Dekorasyonunda Renkli Bir Kapı Tercih Edilebilir

Ev dekorasyonu denilince sadece iç cepheyi düşünmek yerine dış cephe dekorasyonuna da gereken önemi göstermek bütünlük sağlar. İstediğiniz ve hayal ettiğiniz eve sahip olmanızı sağlayacaktır. İç dekorasyonunda olduğu gibi dış dekorasyon içinde doğru renk kombinleri yapmak ve dış cephe boya renkleri arasından doğru rengi seçmek hatta renkli bir kapı tercih edilebilir. Renkli kapı ile birlikte dış cephe için kırmızı ve mor gibi canlı renkleri seçmek daha eğlenceli bir görünüm sağlayacaktır.

Pencereler ile Kapı Renkleri Aynı Renk Tercih Edilebilir

Dış cephe boya renkleri arasından seçim yaptıktan sonra pencereler ve kapılar için aynı rengi rengi tercih etmeniz, dış dekorasyon açısından katkı sağlayacaktır. Kapı ve pencereler aynı renk olacaksa beyaz renk tonları ya da açık renkler tercih edilmelidir. Tabii ki kapı boyama uygulamasının doğru kişiler tarafından yapılması pütürlü ve dalgalı görünümü engelleyerek, doğal görünmesini sağlayacaktır.

Dış cephe boya renkleri nelerdir

Dış Cephe Boyası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Dış cepheyi güzelleştirmek adına dış cephe boya renkleri seçimi kadar boyanın özellikleri ve dış ortam koşullarına ve evin ya da binanın yapı özelliklerine uygun olması da çok önemlidir. Örneğin deniz kenarındaki bir bina ya da ev için seçilen dış cephe boyası ile şehir içinde bulunan bina ya da ev için aynı dış cephe boyasının seçilmesi yanlış bir karar olacaktır. Çünkü deniz kenarı ev ya da binada rutubet gibi bir olumsuz söz konusu olabilir ve buna uygun bir boya tercihi yapılması gerekmektedir. Ayrıca boyama öncesi yapılacak hazırlıklar ve boyama sırasında kullanılacak malzemelerin doğru seçilmesi çok önemlidir. Boyama işleminin uzman bir ekip tarafından yapılması da istenilen sonuca ulaşmak açısından çok önemlidir.

Yorumlara Açığız