Genel

Klipin Tavan Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Klipin Tavan Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Tavan dekorasyonunun nasıl yapıldığı hakkında fikriniz olmayabilir. Son yıllarda dekorasyon alanında meydana gelen gelişmeler ortaya birçok farklı tasarımın çıkmasını sağladı. Artık basit, sade, düz tavanların modası geçtiğini söyleyebiliriz. Tavan tasarımlarında dikkat ettiyseniz asma tavan modasının başladığını söyleyebiliriz. Bu yazımız içerisinde Klipin Tavan Nedir? Nerelerde Kullanılır? hakkında merak ettiklerinizi sizlere sunmaya çalışacağız.

Klipin tavan; paslanmaz çelik, demir veya alüminyumdan oluşan gizli taşıyıcılardır. Tavanda meydana gelen kötü ve kirli görüntüyü kapatmak için tercih edilen bu tavan türü son yıllarda büyük popülerliğe ulaşmıştır. Ana tavanın yanı sıra oluşturulan ikinci tavan yüksekliğin azalmasına da olanak sağlamaktadır. Oda içerisindeki akustiği de düzenleyen Klipin tavan daha sayılamayacak birçok özelliğe sahiptir.

Klipin Tavan Özellikleri

Klipin Tavan Nedir? Nerelerde Kullanılır?
Klipin Tavan Nedir? Nerelerde Kullanılır?
  • Klipin tavanın temizliği oldukça kolaydır. Merdivene dahi gerek duymadan temizleyebilirsiniz.
  • Kapsamlı desen ve delikli desenlerden istediğiniz tasarımları seçebilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz üzere özelleştirilebilir
  • Ses ve ısı yalıtımı oldukça kuvvetlidir.
  • Klipin tavan çevre dostu bir sisteme sahip olup geri dönüştürülebilir bir sisteme sahiptir.
  • Kliğin tavan en zorlu şartlara göre dahi dayanıklıdır. Yangın çıkması durumunda ev içerisinde en son yanacak parçalardan birisi de bu tavandır.
  • Yukarıda yazdıklarımızın yanı sıra bu tavanın birçok farklı özellikleri daha bulunmaktadır.

Klipin Tavan Kullanım Alanları

Klipin Tavan Nedir? Nerelerde Kullanılır?
Klipin Tavan Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Klipin tavanın en içerisinde birçok farklı amaçlarla inşa edilmiş bir tavan türü olduğunu dile getirmiştik. Alüminyum, çelik ya da galvanize ile yapılan bu tavan asma tavanlara göre daha şık bir görünüme sahiptir. Klipin tavan görebileceğiniz yerler arasında hastane, banka, alışveriş merkezleri, ofisler, konferans salonları, spor salonları, oteller, sanayi kuruluşları, davet alanları başta olmak üzere birçok alanda bu tavanlardan görebilirsiniz. Özellikle hastaneler bu tavana çok fazla ilgi göstermektedir. Klipin tavanın bakteri barındırmamasından dolayı hastanelerde çok fazla tercih edildiğini söyleyebiliriz.

Klipin tavanın sadece hastane, otel gibi alanlara yapıldığını düşünmeyin. Aynı zamanda ev ortamına da yapılabilen tavan türleri olduğunu söyleyebiliriz. Kaliteli malzeme kullandığınız takdirde salonunuzda çok güzel bir tavan inşa edebilirsiniz. Önemli olan bu alanda uzman, bilgili ve tasarım sahibi bir mimar ile çalışmaktır.

Yorumlara Açığız