Hemen Yap

Minimal Ahşap Bardak Altlığı Fikri

minimal ahşap bardak altlığı fikri 05final5 5299 | estetikev | 2024 | 05final5 5299

Her eve lazımdır. Her evde de var. Çeşit çeşit her zevke uygun bardak altlığı da bulunabilmektedir ama olur da kendinize yeni ve farklı bir bardak altlığı yapmak isterseniz diye düşünerek sizler için minimal ahşap bardak altlığı fikri paylaşmak istedim. Kim bardak altığı yapmakla uğraşsın ki diyorsanız eğer bu sayfaların size göre olmadığını üzülerek belirtmek isterim. Neden? Hazır olanı almak, kullanmak pek tabi ki de kolay ve hızlı bir yol ama her zaman değindiğim bir konu var. O da bir şeyleri kendiniz yapıp kullanmak daha anlamlı olacaktır. Bir kere istediğiniz şekilde ve zevkinize göre yapabileceksiniz. Aşağıdaki buna bir örnek teşkil etmektedir.

En basiti aşağıdaki örnek altıgen formuna sahip ve yapan kişinin zevkine o anki hissine göre siyah renge boyanmış. Siz bunu mesela sekizgen yapabilirsiniz. Siyah değil de bambaşka bir renge de boyayabilirsiniz. Ona keza daha küçük veya büyükte yapabilirsiniz. Size kalmış! Yani demem o ki evet her şeyi yapabilecek durumumuz ve imkanımız da yok ama bazı şeyler var ki onların bir çoğu kendin yap sayfalarımızda fazlasıyla mevcut olup dilediğin şekilde kendi zevkinize göre yapabilirsiniz. O vakit aşağıdaki ahşap bardak altlığı nasıl yapılmış ona bakalım ama önce neler lazım, hangi malzemelere ihtiyacınız var ve nasıl temin edebileceğinize bakalım.

İhtiyaç Listesi

  • Ahşap bardak altlığı için dileğiniz ölçülerde ahşap parçalar
  • Mantar panolarda kullanılan mantar levhalar
  • Mengene
  • Testere
  • Boya için kullanacağınız akrilik yada ahşap boyası veya dilediğiniz her hangi bir boya
  • Zımpara ve fırça

Okuduğunuz listeden de anlaşılacağı üzere ihtiyacınız olan malzemelerin temini çok basit ve maliyetleri oldukça düşük. Hemen her yerde bulabilirsiniz. O sebepten nasıl yapılacağını özetle anlatmak isterim. Görseller fazlasıyla nasıl yapılacağı anlatıyor. Temin ettiğiniz ahşap plakanızın üzerini önceden hazırladığınız kalıp ile işaretliyoruz. İsterseniz direk plakanın üzerine de işaretleyebilirsiniz. Size kalmış! İşaretleme işleminden sonra mengene ile uygun bir yere plakayı sabitliyor ve testere ile kesim işlemini yapıyoruz. Kesim işlemi eğer ki sizin için zor ise bu aşamaya kadar ki işlemleri bir marangoza da yaptırabilirsiniz. Ardından güzelce zımpara yaparak plakanın üzerindeki talaşı temizliyor ve daha pürüzsüz bir yüzey elde ediyoruz. Bunun için ince zımpara kullanmanız daha pürüzsüz bir yüzey elde etmenize yarayacaktır. Mesela 80’lik bir zımpara kullanabilirsiniz. Zımpara da numara büyüdükçe incelmektedir. Bilginize. Zımpara işlemi de tamamsa hemen boyama işlemine geçiyoruz. İster aşağıdaki gibi ister bambaşka bir desen yapabilirsiniz. Minimal ahşap bardak altlığı olarak tarif ettiğim için eğer sizde minimal bir tarz istiyorsanız aşağıdaki örnek çok şık ve yerinde olacaktır. Son olarak mantar levhanızı da ahşap plaka ölçülerinde kesip hemen altına yapıştırıyoruz. Yumuşak bir zemin elde etmenize yardımcı olacaktır. Malumunuz. Sonuç mükemmel bir bardak altlığı tasarımı hemde hemen yapabileceğiniz türden. İyi çalışmalar…

 

minimal ahşap bardak altlığı fikri

Yukarıdaki görsel tek bir fotoğraftan oluşmaktadır. O sebepten bilgisayarınıza kolaylıkla kaydedebilir, hemen pinleyip pinterest panonuza da kaydedebilirsiniz. Pinleyin demişken pinterest ile takip etmeniz mümkün! Hemen aşağıda takip et butonuna tıklamanız yeterli!

Bir yanıt yazın