Dekorasyon Fikirleri, Kendin Yap Fikirleri

Tealight Mumlarla Ev Dekorasyonu Fikirleri

tealight mumlarla dekorasyon fikirleri2

Çoğu evde en azından ortamın ambiansını değiştirme amacıyla kullanılan çevresi alüminyum kaplı, kısa, küçük mumlara tealight mum deniliyor. Eskiden beri çay soğumasın diye çaydanlığın altına konularak kullanıldığı için tealight adı verilmiş ve bugünlere gelmiş. Artık daha çok bir dekorasyon alternatifi olarak kullanılıyor. Özel günlerimizde, yemeklerimizde hatta banyolarımızda bile mistik bir ortam oluşturmak için kullandığımız ve romantik bir akşam geçirmenizi sağlayacak küçük yardımcılarımız tealight mumlarla ev dekorasyonu fikirlerini ve alternatiflerini çoğaltmak mümkün. Tealight mumlara hiçbir şey eklemeden dahi gül yapraklarıyla harika, romantik bir ortam oluşturmanız mümkün.

Hem Yağ Yakıcı Hem Aydınlatıcı

Piyasadaki tealight mumlar farklı şekilleri, renkleri ve kokularıyla farklı duyularınıza hitap edecek kullanışlı dekorasyon alternatifleri sunuyor. Bu özellikleriyle biyoenerji ve uzak doğu felsefelerini benimseyenler için evdeki kötü enerjileri de uzaklaştırmak için kullanılıyor. Ayrıca piyasada satılan birbirinden şık yağ yakıcılardan satın alarak oturma odanızın havasını değiştirebilirsiniz. Altına süreceğiniz bir tealight mum ve seçeceğiniz yağdan birkaç damlayı suyla karıştırmanız yeter. İster sağlığınız için ister sevdiğiniz kokuların evinizi sarması için güzel bir yöntem olacaktır.

Kendi Tealight Mumunuzu Yapın

Evde bulacağınız basit malzemelerle kendi istediğiniz tarzda tealight mum yapabilirsiniz. Bunun için gereken temel şeyler küçük bir kap, balmumu ve mumlu ip. Küçük kap olarak gazoz kapağı kullanabileceğiniz gibi yumurta kabuğu bile kullanarak artık malzemelerinizi değerlendirebilirsiniz. Bozmadan soyduğunuz bir portakal kabuğunu muma çevirmek için biraz portakal yağını kabuğun dibine damlatın ve beyaz uzantısını yakın. Üst kabuğa da istediğiniz şekli bıçakla oyup harikalar yaratabilirsiniz.

Tealight Mumlarla Dekorasyon Fikirleri

Aldığınız tealight mumun çevresine basitçe renkli bir bant sarıp farklı tasarımlar yapabileceğiniz gibi bir tealight mumluk da edinebilirsiniz. Piyasada çok farklı tarzlarda mumluk bulmak mümkün. Bu mumluklarla masalarınız boş kalmayacak. Ayrıca bu mumluklarla gündüz farklı gece mumunuzu yaktığınızda farklı bir görüntü elde edeceksiniz. Mumun yangın çıkarabileceğinden ya da çevresindeki alüminyumun ısınıp elini yakacağından korkanlar için piyasada pilli led tealightlar da satılıyor. Renk değiştiren alternatifleri de olan bu dekorlar çevresine hiç ısı vermiyor ayrıca çocuk odaları için de uygun.

tealight mumlarla ev dekorasyonu

tealight mumlarla ev dekorasyonu

tealight mumlarla dekorasyon fikirleri 2

 

Farklı Bir Dekorasyon Fikri: Yüzen Tealight Mumlar

Klasikten çiçek şekillisine yüzen tealight mumlar evinize farklı bir hava katacak. İster büyük bir kaba isterseniz de bir bardağa su doldurup üstüne yüzen mumu bıraksanız yeter. Kabın dibini taşlarla doldurarak hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. İsterseniz küvetinize doldurduğunuz suyun yüzeyine bırakıp keyif çatabilirsiniz.

tealight mumlarla ev dekorasyonu

d5d55f6e8af25235aaced1f11a33bfce

b78ba714b5e7da418f658a3c12142252

El Yapımı Tealight Mumluklar

Kendi mumluğunuzu kendiniz yapabilirsiniz. Bunun için bardak ya da kavanoz bile size yetecektir. Kabın dışına saracağınız keten ip, kurdele veya dantelle salonlarınıza vintage bir hava katabilirsiniz. Ayrıca kalın düzgün bir odun parçasını zımparalayıp oyarak ya da daha ince bir odun parçasını yanlamasına düzenli aralıklarla oyarak doğal ve şık mumluklara sahip olabilirsiniz. Tealight mumlarla dekorasyonu yapmak istiyor ama kendi mumluklarınızı yapmak istiyor ama nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki makalelere bir göz atmanızı öneririm.

tealight mumlarla ev dekorasyonu

tealight mumlarla dekorasyon fikirleri 7

tealight mumlarla dekorasyon fikirleri 8

tealight mumlarla ev dekorasyonu

tealight mumlarla ev dekorasyonu

tealight mumlarla ev dekorasyonu

Benzersiz Tealight Mumluk Fikirleri – Beton Mumluk Tasarımları

Mumlarınızı, fincanlarla, ağaç kütükleriyle, bardaklarla, vazolarla sergileyebilir dekore edebilirsiniz ama bunların haricinde beton mumluklarla da mumlarınızı sergileyebilir, evlerinize bambaşka bir hava katabilirsiniz. Hele ki ev dekorasyonunuz endüstriyel ya da modern tarzlarında ise beton mumluklar çok ama çok yakışacaktır. Lakin beton mumluk seçenekleri maalesef çokta olmamakla birlikte kendiniz bir kaç parça malzeme ile kolaylıkla yapabilirsiniz. Sadece yapmanız gereken kalıp hazırlayabilmek. Bunun içinde bir çok seçeneğiniz mevcut. Tabi yapacağınız tasarıma göre kalıbın modeli de değişecektir. Lakin dediğim gibi kalıbı hazırladıktan sonra nalburdan alacağın bir kaç kiloluk çimento ile kolaylıkla size kendi beton mumluklarınızı yapabilirsiniz. Neler yapabileceğiniz konusunda da size bir nebze ilham olması için aşağıda çok güzel örnek beton mumluk fikirlerini derledim.

tealight mumlarla ev dekorasyonu

tealight mumlarla ev dekorasyonu

tealight mumlarla ev dekorasyonu

tealight mumlarla ev dekorasyonu

tealight mumlarla dekorasyon fikirleri 17

tealight mumlarla ev dekorasyonu

tealight mumlarla dekorasyon fikirleri 24

Yukarıdaki beton mumluklar, ağaç mumluklar ve diğer tealight mumlarla ev dekorasyonu fikirleri haricinde, sizler için bir birinden farklı daha bir çok fikirleri sizlerle paylaşıyorum. İlham alın! Fikir edinin! Evinizi dekore edin!

tealight mumlarla ev dekorasyonu

Mumlarla yapabileceğiniz dekorasyon fikirleri mevsimlere göre de değişebilmektedir. Kışın daha sıcak ortamlar ve atmosfer yaratmak için kullanılırken, yazın ise enerjisi daha yüksek ama bir o kadar da romantik bir ambiyans oluşturmak için çeşitli fikirleri kullanmayı tercih ederiz. Yaz da olsa kış da olsa hiç fark etmez, en unutulmaz anları, ortamları, atmosferleri yaratmada en etkili yöntem bir kaç mum ışığı yakmaktır. Bu minvalde hazır yaz geliyorken ister bahçeniz de ister balkonunuzda kullanabileceğiniz çok güzel bir fikir var. O da şu ki konserve kutusu ya da her hangi bir teneke kutuyu dilediğiniz şekilde bir kaç delik açıp, içine yerleştireceğiniz tealight mumun ışığı size dilediğiniz atmosferi yaratmaya yetecektir.

tealight mumlarla ev dekorasyonu

tealight mumlarla ev dekorasyonu

tealight mumlarla dekorasyon fikirleri 9

tealight mumlarla dekorasyon fikirleri 16

tealight mumlarla dekorasyon fikirleri 6

tealight mumlarla dekorasyon fikirleri 10

tealight mumlarla dekorasyon fikirleri 19

tealight mumlarla dekorasyon fikirleri 20

 

tealight mumlarla dekorasyon fikirleri 25

tealight mumlarla dekorasyon fikirleri 28 1

tealight mumlarla dekorasyon fikirleri 29

Bir yanıt yazın