Kendin Yap Fikirleri

2017 Model 50 Farklı Kendin Yap Fikirleri – İncele ve Yapmaya Başla

Müthiş bir katalog hazır! Sizler için bu sene en çok konuşulacak, paylaşılacak ve yapılacak 2017 model 50 farklı kendin yap fikirleri derledim. Ne yok ki bu listede…  Ahşap palet ile koltuklarla, oturaklar, eski ahşap parçaları ile duvar dekorasyonları ve orta sehpalar, duvar rafları, beton mumluklar, sprey boyalar ve mantar panolar ve daha bir çok şık, dekoratif, kullanışlı, yapımı kolay, maliyeti düşük ve pahalı görünümlü kendin yap fikirleri…

Lafı çok uzatmaya gerek yok. Çünkü burada fikir çok!

Bu yazıyı okumaya başlamadan önce yanınıza bir not defteri almanızı öneririm. Sadece görsellere bakıp geçmeden dikkatlice inceleyip, neler yapacağınıza karar verdiğinizde not defterinize yazın. Yapmaya karar verdiğiniz fikir için nelere ihtiyacınız olduğunun listesini çıkarın. Bu konuda size yardımcı olmaya çalışacağım. Uzun lafın kısası şuan okuduğunuz yazıda hangi malzemenin en ucuza nerede bulabileceğini de, hangi ahşap cinsini kullanılması gerektiğini de, boya, fırça ve zımpara, çivi, vida vesaire her şey hakkında bilgi bulabileceksiniz. Başlıyoruz!

Ahşap palet ile evinizde kaçamak köşesi yapın!

kendin yap fikirleri

Ahşap palet ile yapabileceklerinizin sınırı yok neredeyse ve bir çok fikri de sizler için daha önce derlemiştim. Bu görselde yer alan fikir de aslında daha öncekilere benzer nitelikte ama  gerek kullanım şeklinden gerekse kullanılan malzeme türünden ötürü diğer ahşap palet fikirlerinin bir tık ötesine geçiyor. Eski tren vagonu tekeri ve onlara uygun metal ayaklar kullanılarak endüstriyel bir görünüme sahip olmuş. Görseldeki palet pek bir eski görünüme sahip ve muhtemelen özellikle seçilmiş olmalı. Eğer siz de böyle bir palet istiyorsanız biraz uğraş vermeniz gerekiyor.

Ahşap nasıl eskitilir? 

İki seçeneğiniz var. Bir çok kolay biri de çok basit ama her ikisini de sizler için anlatacağım. Eğer imkanınız varsa sahip olduğunuz paleti içine alabilecek bir teknenin için sıcak su ve çamaşır sodası karışımı hazırlayıp paleti içine yatırınız. En az 48 saat bekledikten sonra suyun rengi neredeyse siyah olacak. Paleti çıkarıp tel fırça ile her bir yüzünü fırçalayınız. Köşeleri zımpara taşı ile zımpara yaparak yumuşatınız. Sonuç aşağıdakine benzer olacaktır. Kolay olan yol ise büyük bir kavanoz içine elma sirkesi doldurun ve suyun içine büyük bir parça bulaşık teli atın. En az 4 gün karışımı kapağı kapalı bir şekilde bekletin. Rengi bir hayli kararacaktır. Ardından sünger yardımıyla ki bu bir sıva süngeri de olabilir, sünger fırça da olabilir, paletin tüm yüzeyini kuru bir yer kalmayana kadar boyayın. Çok kısa sürede kurumaya başlayacak ve kurudukça sapsarı olan ahşabın rengi aşağıdaki gibi olacaktır. Eğer ki nasıl yapıldığına dair bir kaç örnek görmek isterseniz tam olarak buradan ulaşabilirsiniz.
Paleti eskitme işini hallettiğiniz vakit ayakları veya tekerin montajını yapabilirsiniz. Teker nereden bulabilirim diyeceksiniz. Ben de uzunca bir süre aradım. Tam da görseldeki gibi bir tekeri Karaköy’de Perşembe pazarında buldum. Tam olarak konumuna buradan ulaşabilirsiniz.

Eski ahşap parçalarıyla evinizin duvarında sanatsal bir çalışma yapın!

kendin yap fikirleri

Eski dediğime bakmayın eğer ki böyle bir çalışma yapmak istiyorsanız yukarıda bahsettiğim teknikleri kullanarak ahşap parçalarınızı eskitebilirsiniz. Peki böyle bir tabloyu nasıl yapabilirsiniz? Öncelikle ahşap parçalarınızı temin etmeniz gerekmektedir. İster marangozdan ister Koçtaş’tan çok uzuca temin edebilirsiniz. Hemen her genişlikte ve kalınlıkta güzelce planyalanmış ahşap parçalarını satmaktalar.

Velev ki ahşaplarınız hazır. Zevkinize uygun şekilde ister eskiterek, ister boyayarak, ister ham hali ile kullanabilirsiniz. Önce nasıl bir desen oluşturacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Desen seçimini yaptıktan sonra büyüklüğüne karar vermeniz gerekiyor. Büyüklüğüne de karar verdiğiniz vakit zaten parçaların uzunluklarını da tespit etmiş olursunuz. Bundan sonrasında ise yapılacak işlem şu şekilde devam ediyor. Parçaları bir plaka üzerinde düzenlemeniz gerek. Artık ne kullanacağınız size kalmış ama kalınlık önemli çünkü kalınlık yapacağınız tablonun sağlam olacağı anlamına gelir. Güzel bir kayın kontra yada lamine bir levha çok güzel iş görecektir. Tam olarak burada bir kayın kontra bulabilirsiniz. Levha üzerine teker teker ahşap tutkalı ile parçaların montajını yapabilirsiniz. Ardından evinizin en güzel duvarına asabilirsiniz.

Notluk yada mesaj panosu!

Eğer ki bir birinize çok fazla not bırakıyor, anlamlı ve manidar sözler paylaşıyorsanız, unutmamanız ve baktıkça hatırlamanız, evinize gelen herkese sergileyebilmeniz  için harika bir fikir. Her an göz önünde olacağı için ne notunuzu ne de mesajını unutabilirsiniz. Yapması da oldukça basit. İster görseldeki gibi üç sıra yapın ister tek sıra yapın. İsterseniz daha da fazla yapabilirsiniz. Ahşap parçalarını istedeğiniz şekilde renklendirebilir ve ölçülendirebilirsiniz. Hiç bir yerde bulamazsanız burada kenarları ayrıca pahlı bir ahşap plaka bulabilirsiniz. Bundan sonrası tamamıyla size kalmış! İster çelik halat ile ister hasır halat ile askınızı tamamlayabilirsiniz.

Geometrik ahşap kontraları ile kahve sehpası

Sırada, bu sene mobilyacılarda da göreceğimizi düşündüğüm bir çalışma var. 2017 model kendin yap fikirleri arasında özellikle en beğendiklerimden biri olduğunu belirtmek isterim. Zevkinize uygun ölçülerde yada elinizde olan kontra parçalarını kullanarak görseldeki gibi bir sehpanın sahibi olmanız mümkün. Elinizde böyle kontra ya da tahta parçaları olmayabilir. Çok doğal! Bir marangoza gidip rahatlıkla temin edebilirsiniz. Öyle ki bu parçalar için para bile vermeyebilirsiniz. Çünkü çoğunluğu başka şeyler için kesilmiş ve bir daha kullanılmayacak olduğu için size hibe edebilir. Gerisi size kalmış. Bir ahşap tutkalı ile parçaları bir birine yapıştırır, ayak olarak kullanılacak olan plakaları da vida ile bir birine bağlayabilirsiniz. Ardından vida yerlerini ahşap macunu kapatır, yüzeyi önce kalın, sonra ince zımpara ile pürüzsüzleştirebilir, ister renkli cila ister şeffaf ahşap yağı ile sehpanızı bitirebilirsiniz.

Üçgen Duvar Rafı Mı Olur?  

kendin yap fikirleri

Olur elbet! Hem bir değil iki değil ne kadar isterseniz o kadar olur. Bu çalışma için çok fazla söze gerek yok. İster malzemenizi temin edip kendin yapın, ister marangoza ahşabı kestirip gerisini siz tamamlayın. Küçük bir tüyo; eş kenar üçgen çıkması için ahşap plakalarınızın birleşim yerlerini 30 derecelik açıyla kesmek gerekiyor.

Hızlı yaşayanlar için evlerinde ufak bir soluk alma köşesi!

Bu çalışma kimi ne göre bir hayli zor olabilir. Diğer bir çok kendin yap fikirlerine nazaran daha maliyetli de olabilir ama hemen herkes imkanları dahilinde buna benzer bir köşe oluşturabilir. Ha tabi evinizde boş bir köşe de gerekiyor. Nitekim hayatın yoğun koşuşturmasına ayak uydurmuş, evlerinde bile olduğunca az vakit geçirenler için harika bir fikir. Hızlıca oturup biraz soluklanıp, bir şeyler içip dinlenmek, çok kısa da olsa koşuşturmayı unutmak için mükemmel bir mekan. Burada ki en önemli  kısım oturunca karşınıza denk gelecek olan o fotoğraftır. Her baktığınızda size her zaman farklı bir şeyler hatırlatacak ve anımsatacak bir fotoğraf yada güzel bir resim seçmeniz sizin için harika olacaktır.

Yine ahşap parçaları ve yine harika bir tasarım!

Bu şekilde bir raf isterseniz yine kendiniz yapmanız gerekecek. Çünkü istediğiniz gibi olabilmesi için kendiniz yapmanız lazım. Kısa ve öz! Nasıl yapacaksınız? Evvela özellikle tavsiyem huş ağacından mamül masif kontra plaka temin edin. İster dekupaj testeresi ister daire testere isterseniz de manuel el testeresi ile istediğiniz ölçülerde kesin. Önce ahşap tutkalı, sonra vida marifetiyle plakaların montajını tamamlayın. İçlerini zevkinize uygun bir su bazlı akrilik boya ile boyayarak raflarınıza hem derinlik katmış olacak hem de olduğundan daha modern ve daha zengin bir görünüm katmış olacaksınız. İşin en güzeli modüler bir yapı ve fikir olması. Sınır sizsiniz!

Minimal ve Dekoratif – Ahşap ve Bakır

Ahşap ve bakırın müthiş buluşması… Çok minimal ve dekoratif bir mumluk fikri… Peki nasıl yapılacak bu minik mumluklar? Öncelikle ihtiyacınız olan malzemeleri temin etmeniz gerekiyor. Özellikle bakır boru bulamazsanız, bunlara benzer metal çubuk bulup istediğiniz ölçüde kesebilir ve bakır renkli sprey ile boyayabilirsiniz.  Ardından temin ettiğiniz ahşap parçalarını, ahşap matkap ucu ile delmeli, çubuklarınızı içine sıcak silikon ile yapıştırmalısınız. İsterseniz zevkinize uygun şekilde ve renkte boyayabilirsiniz.

Hava Bitkisi için Beton Saksı

İnternette ve özellikle de pinterest sayfalarında fazlasıyla beton saksı fikirlerini bulabilmeniz mümkündür. Bunu tercih etmemdeki sebep hem yapımı kolay hem de çok kullanışlı olmasından dolayıdır. Bu tarz beton çalışmaları yapmak istiyorsanız eğer en önemli ve dikkat edilmesi gereken konu çıplak el ile temastır. Mutlaka ve mutlaka eldiven kullanmadan sakın çimento harcına bulaşmayın. Hemen ellerimi yıkarım diye rahat davranmayın. Bunun haricinde ise böyle çalışmaları ister mukavva ister paket kartonu veya isterseniz ahşap plakalarla kalıp hazırlayarak yapabilirsiniz.

Beton Notluk ve Fotoğraf lık

Çalışma masanızın üzerini renklendirmek için kendin yap fikirleri arıyorsanız sizin için güzel bir çalışma örneği olduğunu düşünüyorum. Nasıl yapıldığını hemen anlatmak istiyorum. Hani şu plastik buz kalıpları olur ya muhtemelen sizde de vardır.  Yoksa da hemen her yerde böyle kalıpları bulabilirsiniz. Pekala hangi çimentoyu kullanmalı? Çimento harcı için çimento ve suya ihtiyacınız var. Böyle küçük çalışmalar için 50kg’lık torba alacak haliniz yok. Yaşadığınız yerde illaki bir nalbur bulunur ve çoğunlukla her nalburda açık çimento satılmaktadır. İhtiyacınız kadarıyla alabilirsiniz. Ayrıca çimento haricinde seramik yapıştırıcısı olarak kullanılan ve aslında markası olmasına rağmen malzemenin adıymış gibi anılan kalekim de kullanabilirsiniz. Harcın kıvamı ise eğer kek yapmasını biliyorsanız, kek harcının biraz daha yoğununu düşünebilirsiniz.

Işıl ışık kalpler!

Yine bir başka beton çalışması… Beton notluk ve beton saksıdan sonra beton mumluk ile takımınızı tamamlayabilirsiniz. Yine aynı teknik ile böyle bir mumluk yapabilmeniz mümkündür. Kalp şeklindeki buz kalıplarına, hazırlayacağınız çimento harcınızı doldurup içine birer adet tealight mumu, harç ıslakken yerleştirin. Şurada sizler için şöyle bir püf noktası vereceğim. O da nedir? Tealight mumu harcın içine yerleştirmeden önce mumun metal yüzeyini sıvı yağ ile yağlayıp, o şekilde harcın içine yerleştirin. Harç sertleştiği vakit mumu içinden kolaylıkla çıkarabilirsiniz ve yerine yeni bir mum yerleştirebilirsiniz. Bunu da herkese yapmam!

Ekstra Zengin Görünüme Sahip Bir Orta Sehpa

Şu ayakların adı firkete bacak olup çokça çeşitleri bulunur. Zevkinize uygun temin edebilirsiniz. Ona keza üstündeki ahşap tablanın temini ise biraz zor ve pahalıya kaçabilir. İyi bir pazarlıkla uyguna satın alabilirsiniz. Ayrıca ağacın cinsi olarak size tavsiyem ceviz ağacı olacaktır. Çünkü daha sıkı liflere sahip bir ağaç türü olup, dayanıklıdır.

Geldik Bakırlara! 

Bakır, evde dekor amaçlı kullanabileceğiniz ve evinizi havasını fazlasıyla değiştirip zengin bir görünüm elde edebileceğiniz bir malzemedir. Muhtemelen renginden olsa gerek fazlasıyla şık ve zengin duruyor. Her neyse bakır ile yapabileceğiniz bir çok fikir var elbet ama ben bu yıl özellikle dikkat çekecek ve çokça paylaşılacak olanları sizler için seçtim. Özellikle yapmanız gereken bakır çubuk veya bakır boru temin etmeniz gerekmektedir. Bakır boru yada çubukları da ya su ya da elektrik tesisatçısından temin edebilirsiniz. Mesela içine devamlı taze bitkilerle koyabileceğiniz bakır çubuklarla yapılmış duvar askısını, elektrik tesisatında kullanılan bakır topraklama çubuğu ile yapabilirsiniz. Ayrıca şöyle bir şey var. Ben nereden bakır boru bulacağım diye sakın üzülmeyin. Bakır renkli sprey boya ile sizde bakır görünümlü harika kendin yap fikirleri yapabilirsiniz.

İster Kitap Desteği, İster Notluk, İster Kalem Kutusu!

Böyle bir şeyi çok rahat kendiniz yapabilirsiniz. Çalışma masanızın üzerinde böyle bir şeyin olduğunu düşünün. Hem kitap desteği, hem kalem kutusu hem de notluk işlevi aynı anda kullanabileceksiniz. Anlık olarak okuduğunuz kitaplar, o kitapları okurken anlık alacağınız notlar ve o notları yazabilmenizi için hemen elinizin altında kalemleriniz olacak. Ahşap kontra ve mantar levha ile hızlı ve basit bir şekilde sizde kendinize böyle bir eşya yapabilirsiniz. İster sprey boya ile ister ahşap boyası yada akrilik boya ile boyayabilirsiniz.

Çalışma Masasının Önünde Notlarınızı Asacağınız Bir Yer Olmalı!

Ve böyle bir notluk yapımı oldukça basit. İşin güzel kısmı size ne kadar lazımsa o kadar sayıda arttırabilirsiniz. Alacağınız mantar levhaları zevkinize ve ihtiyacınıza uygun şekilde kesip, zincir, ip veya hasır halat ile duvara asabilirsiniz. Artık sıradan mantar panoları kullanmaktan vazgeçin.

Mesela yukarıdaki gibi bir notluk ta yapabilirsiniz. Hatta yanına tellerden yapılmış kafesi de asabilir ve üzerine asılabilecek masa üstü eşyalarınızı asabilir, elinizin altındaki dağınıklıktan kurtulur, aradığınızı hemen bulabilirsiniz.

Daha Dekoratif Bir Notluk İsteyenlere…

Gelsin. Eğer daha dekoratif ve benzersiz bir şeyler arıyorsanız buna benzer bir notluk yapmanız gerekiyor. Ahşap tabla, kağıt bant, lastik bant, akrilik boya, matkap ihtiyaçlarınız aranızda olan malzemelerdir. Ahşap tablanızın üzerindeki tozu şöyle güzelce bir temizleyip, kağıt bantınız ile tablanız üzerinde oluşturacağınız desene göre kalıbını hazırlayıp, güzelce akrilik boyanızla boyayıp, lastik bantlarınızı bağlayacağınız yerleri işaretleyip, matkabınızla deliğinizi açıp lastik bantlarınızı da bağladığınız vakit böyle bir pano yapmış olursunuz. Sonra dilediğiniz yere yerleştirip, keyifle kullanabilirsiniz.

Pirinç Çubuklarla Kendin Yap Fikirleri

2017 model 50 farklı kendin yap fikirleri arasında bu sene sıkça paylaşılacağını düşündüğüm, pirinç çubuk veya borularla yapılan çalışmaları seçtim. Kirli giysi kutusundan, saksıya ve hatta apliğe kadar bir çok farklı fikirler mevcut. Özellikle burada seçtiklerim bir biri ile ayrıca uyumlu; neredeyse takım diyebileceğim türden kendin yap fikirleridir. Temin edeceğiniz pirinç çubuk veya boruları bir birine ister sıcak kaynak ile ister sıcak silikon ile isterseniz de boruların içine geçireceğiniz ip veya zincir ile bir araya getirebilirsiniz. Eliniz var olan bir saksıyı yukarıdaki gibi değerlendirebilirsiniz. İsterseniz masanızın üzerine isterseniz de tavanınıza asabilirsiniz. Hatta biraz profesyonel yardım ile kendinize çok şık, zarif ve dekoratif bir aplikte yapabilirsiniz. Ona keza kirli çamaşırlarınızı biriktirdiğiniz bir sepet yapabilir, eğer ki sepetin altındaki tekerlek fikrini beğendiyseniz hiç uğraşmadan buradan temin edebilirsiniz. Hiç vakit kaybetmeden böylesi zengin görünümlü çalışmaları bir an önce sizde yapıp evinize dahil edin derim.

Anahtarlık Karmaşası!

Malum herkesin cebinde birden fazla anahtar bulunur. Çoğunlukla kapı önünde en sıkışmış olduğumuz anda 🙂 doğru anahtarı bulamayız. O sebepten ayrım yapmak gerekir. Sizin için güzel bir fikir var burada. Düşünebilirsiniz!

Çok Okuyan Çok Yere İhtiyacı Olur!

Çünkü çok okuyan insanın evinden hemen her köşede bir gazete, dergi, kitaplar ve okunacak daha bir çok şey bulunur. Bunları düzenleyebilmek ve anlık okuduklarınızı elinizin altında tutmak için böyle bir gazetelik yapabilirsiniz. İster ahşaptan, ister metal su borusu, ister bakır ister PVC boru ile yapabilirsiniz. Evinizin rengine ve mobilyanıza uygun renk ve desende bir kumaş seçebilir ve eskiden bebeklere yapılan kundak misali üzerine atabilirsiniz. Okunası her şey elinizin altında ve düzenli bir şekilde kalır.

Sıkıldığınız bir eşyayı atmadan önce bir kez daha düşünmek gerekiyor. En iyi ihtimalle o eşyaya yeni bir renk katabilir ve yeni bir havaya sokabilirsiniz.

Düşünülmüş En Küçük Duvar Rafı

Çok minik ve şeker olduğu bir gerçek. Yatağınızın başına böyle bir şey yapmanızı şiddetle tavsiye etmiyorum. Lakin böyle küçük küçük raflar ile bir duvarınızı çok zarif ve şık bir hava katabilirsiniz.

Böyle not defterleri hemen her kırtasiyede bulunur. Lakin herkesin zevkine uygun olmaz. Sizde yukarıdaki gibi özellikle sprey boya ile kendinize uygun şekilde not defterlerinizi yenileyebilirsiniz.

Biraz marjinal ve biraz da cesaret isteyen bir fikir olsa da benzersiz bir çalışma olduğu aşikar. Evinizin her duvarını olmasa da belki bir koridor duvarı ya da mutfağınızda bir köşeyi kara tahta boyası ile boyayabilirsiniz. Her an notlarınızı orada alabilir ve aile bireylerine mesajlarınızı oradan iletebilirsiniz. Bambaşka ekstrem bir fikir! Kabul edin.

Sprey Boya İle Boyandığına Kim İnanır?

Eski kavanozlarınızı sprey boya ile bu şekilde boyayabilirsiniz. Açık alanda boyamanızı öneririm. Boyadığınız yeri tek seferde hızlıca boyamanız ve her seferinde eşit mesafede püskürtmeye çalışmalısınız.

Binbir Kat Verniği Duymuş muydunuz?

Binbir kat vernik, öyle bildiğiniz gibi fırça ile sürülerek yapılan bir malzeme değil. Tamamı ile dökülerek kullanılan ve kendiliğinden yerleşen bir malzemedir. Özellikle böyle ahşap tepsi içlerinde sıklıkla kullanılır. Örnekte olduğu gibi içine büyükçe ve güzel renkte bir yaprak yerleştirip için binbir kat verniğinizi dökün. Ne kadar yüksek olacağına siz karar vereceksiniz ama tepsinin tamamına yayıldığına emin olun. Yoksa çalışmanız anlamsız olacak hem tepsiniz hem de verniğiniz boşa gidecek. Size bir püf noktası; verniği yavaş yavaş, yayıldığını izleyerek dökmeniz de yarar var. Çünkü verniğini döktüğünüz esnada yoğun kıvamından dolayı altında hava kabarcıklarını hapsedebilir ve pürüzsüz bir görünüm elde edemezsiniz. Ayrıca döküm yaptığınız her ne olursa olsun düzgün bir yüzeyde olması gerekiyor.

Çalışma Odanız veya Atölyeniz İçin Uyarlanabilir Pano

Uyarlanabilir derken bu ismi ben koyduğumu itiraf etmeliyim. Uyarlanabilir çünkü elinizdeki eşyalara ve askı ihtiyacınıza göre anlık olarak değiştirebilirsiniz. Nereden böyle bir şey bulabilirsiniz bilemiyorum ama nasıl yapacağınızı hemen anlatacağım. Sağlam bir kontraplak temin ediyoruz. Cetvel ile eşit aralıklarla, fotoğrafta da görüldüğü üzere işaretliyoruz. İşaretleme işlemi bittikten sonra ince uçlu matkap ile işaretlediğiniz her bir noktayı deliyoruz. Beyaz veya istediğiniz renkte sprey boya ile güzelce boyuyoruz. Temin ettiğiniz “S” kancalarla eşyalarınızı asmaya başlayabilirsiniz.

İnstagram Profilinizi Evinizdeki Duvara Taşıyın

Fazla söze gerek olmayan türden kendin yap fikirleri arasında bir başka güzel çalışmayı sizler için paylaşıyorum. Dediğim gibi fazla söze gerek yok!

Eski Ayakkabı Kutularınızı Değerlendirebileceğiniz Bir Fikir!

Üçgen Raf Olur Da Altıgen Olmaz Mı?

Üçgen raftan farkı altıgen oluşu olsa da aslında bir birinden farklı ve çok şık duvar rafıdır. Her ikisini de aynı anda kullanabilirsiniz. Daha da değişik olabilir.

Üçgen Ve Altıgen Raftan Sonra Ekstra Geometrik Kitaplık

Belki de hem üçgen hem altıgen raf ile yanında bu tarz bir kitaplıkta yapıp kullanabilirsiniz. Yapımı oldukça basit ama önce kağıt üzerinde bir eskiz yapmanız gerekmektedir. Yapacağınız boyutları tespit ettiğiniz vakit koçtaş veya bauhaus gibi yerlerde istediğiniz ölçülerde ahşap kestirebiliyorsunuz. Evinize gelip keyfinize göre ahşap parçalarınızı birleştirir ve geometrik kitaplığınızı yapabilirsiniz.

Değişik Bir Yemek Masası Arayanlar İçin!

Hava Bitkisi Yetiştirmeyi Düşünün! Suya Sabuna Dokunmanıza Gerek Yok

En Basit Ve Şık Masa Üstü Düzenleyicileri

Ahşap Kütüğünden Nihale Yapabilirsiniz

Bohem Duvar Dekorasyonu Çalışması

Kahve Sehpası ve Dergilik Bir Arada! Yani İkisi Bir Arada!

Duvar Rafının Daha Basiti Olamaz!

2017 model 50 farklı kendin yap fikirleri arasında sizler için yapabileceğiniz en basit ve kullanışlı duvar rafı budur diye düşünüyorum. Hatta internette ki kendin yap fikirleri arasında en zamansız ve eskimeyecek türden bir çalışmadır. Bildiğiniz inşaat kerestesinden bile kolaylıkla yapabileceğiniz bir kendin yap fikridir. Temin edeceğiniz rafları duvara monte ediyorsunuz. Hatta montajdan önce fotoğraftaki gibi ceviz renkli ahşap boyası ile de boyayabilirsiniz.

Daha Çok Geri Dönüşüm Fikri!

Toplayıp bir araya getireceğiniz ağaç dallarını güzelce bir birine bağlıyor ve üzerine istediğiniz ölçüde bir cam kestiriyorsunuz. Hepsi bu kadar! Ağaç dallarını isterseniz çamaşır sodalı su içinde 1 gün bekletip, tel fırça ile fırçalayabilir, dış kabuklarını sökebilirsiniz. Böylelikle aynen görseldeki gibi bir sehpa yapmış olursunuz.

2017 Model Bir Başka Duvar Rafı

Tahta Parçalarını Bir Araya Getirip Böyle Bir Sandık Yapabilirsiniz!

Hatta yukarıda bahsettiğim gibi ahşap parçalarını eskitebilir ve üzerine baskı da yapabilirsiniz. İster tekerlekli ister tekerleksiz olsun, her türlü herkesi kıskandıracak türden kendin yap fikirleri içinde en beğendiklerimdendir.

Ağaç Kütüğünden Kalemlik

Tarifsiz…

Ahşap Palet İle Oturma Grubu

2017 model 50 farklı kendin yap fikirleri yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Son olarak oturma odanızın tamamı ahşap palet ile yapabilmeniz mümkündür. Nasıl yapacağınızı da yukarıdaki görsel her şeyi ile anlatmaktadır.

Sonuç olarak bu sene en çok paylaşım alacak ve hakkında konuşulacağını düşündüğüm kendin yap fikirlerini sizler için derlemiş oldum. Hemen herkesin hızlı, basit ve düşük maliyetle yapabilmesi için özellikle seçtim. Yoksa bu yazıya başladığımda 100 kendin yap fikirleri başlığını atmıştım. Aradan eleyerek 50’ye düşürdüm. Umarım ki işinize yarayacak, size ilham kaynağı olacaktır.

Eğer ki yazıyı ve içeriklerini beğendiyseniz, paylaşmayı da unutmayınız 🙂

3 thoughts on “2017 Model 50 Farklı Kendin Yap Fikirleri – İncele ve Yapmaya Başla

  1. Kendin Yap Fikirleri dedi ki:

    Aralarında çok güzel fikirler var. Teşekkürler Estetik Ev 🙂

  2. Harika bir blog olmuş!! :)) Eline sağlık.

    1. Estetik Ev dedi ki:

      Teşekkür ederiz.

Yorumlara Açığız